Polecam

poniedziałek, 30 grudnia 2013

Calatrava rusza ? Same pozytywy i doszły kolejne !
            Calatrava S.A. spółka o której pisałem :

Wydaje mi się, że wszystko idzie w dobrym kierunku.
Doszły nowe pozytywne informacje :
1. "Zarząd CALATRAVA CAPITAL S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, że w dniu 18 grudnia 2013 roku, w ramach prowadzonej restrukturyzacji Spółka dokonała na podstawie umowy datio in solutum wykupu wszystkich wyemitowanych obligacji zwykłych na okaziciela serii "W" o wartości nominalnej 3,5 mln PLN. Płatność z tytułu wykupu przedmiotowych obligacji została dokonana aktywami Spółki w tym obligacjami korporacyjnymi oraz należnościami. Łączna wartość przedmiotowego świadczenia wyniosła 4,2 mln PLN. 
Wartość powyższej transakcji przekracza 10% kapitałów własnych Emitenta." espi

2."Zarząd CALATRAVA CAPITAL S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, że w ramach prowadzonej restrukturyzacji spółek Grupy Kapitałowej, w dniu 20 grudnia 2013 roku zostały przeprowadzone poniższe działania:

1. Emitent dokonał na podstawie umowy datio in solutum spłaty zobowiązań wobec spółki zależnej CALATRAVA CAPITAL FUND (CY) LTD w łącznej kwocie 9,7 mln PLN. Przedmiotowa spłata została dokonana aktywami Spółki w tym obligacjami korporacyjnymi oraz należnościami. 
2. CALATRAVA CAPITAL FUND (CY) LTD, spółka w 100% zależna od Emitenta, na podstawie umowy datio in solutum dokonała przedterminowego wykupu wszystkich obligacji wyemitowanych w dniu 28 marca o łącznej wartości nominalnej 62.755.850 PLN. Łączna kwota spłaty obejmująca wartość nominalną oraz odsetki naliczone do dnia spłaty wyniosła 69.641.800,12 PLN. Przedmiotowa spłata została dokonana aktywami spółki CALATRAVA CAPITAL FUND (CY) LTD w tym obligacjami korporacyjnymi oraz należnościami." espi

Do kolejnego wpisu zmobilizowała mnie dzisiejsza sesja.
Mieliśmy ponad 1 mln sztuk obrotu.
Na 1 gr stoi ponad 10 mln akcji a na 2 gr około 7 mln, które tak naprawdę może zniknąć każdego dnia...

W Calatravie widać wiele rzeczy się klaruje i moim zdaniem ryzyko inwestycji bardzo zmalało. Zarząd działa i ewidentnie chce wyprowadzić spółkę z kryzysu. Jestem dobrej myśli. 

Widząc powyższe informacje i to co się dzieje, kapitalizacja - 5 mln zł to jest śmiech na sali ! Ale niech każdy decyduje sam !

edit. Doszły kolejne pozytywne informacje z Calatravy !

źródło bankier.pl
PODKREŚLAM, ŻE PREZENTUJĘ JEDYNIE SWOJE OPINIE I DECYZJE INWESTYCYJNE. I NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW. KAŻDA Z INWESTYCJI WYMAGA CZASU I WOLNYCH ŚRODKÓW, NIE JESTEM WRÓŻKĄ OKREŚLAJĄCĄ KONKRETNE DATY SPADKÓW CZY WZROSTÓW

zapraszam :
3 komentarze:

 1. witam.Mam pytanie gdzie jest notowana calatrawa bo ani na gpw ani na newconnect?

  OdpowiedzUsuń
 2. Na dwóch fixingach
  http://www.parkiet.com/temat/70.html
  Inaczej notowania jednolite
  http://www.gpw.pl/akcje_pda_notowania_jednolite130

  od 11 do 11.30 i od 15 do 15.30 ale jeśli sytuacja będzie się poprawiała może wrócić na ciągłe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejne dobre informacje z bankiera doklejone, może być naprawdę pięknie. Zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.