Polecam

piątek, 6 grudnia 2013

Calatrava S.A.Caltrava S.A. jest obecnie notowana na 2 fixingach. Spółka ta w 2013 r. zaliczyła dosłownie upadek na łeb na szyję, co dalej z nią ? Póki co buja się pomiędzy 1 a 2 gr. 1 października podano informację, że :
"Calatrava Capital planuje scalenie akcji, w wyniku którego sto walorów o wartości nominalnej 0,50 zł zostanie wymienionych na jedną akcję o wartości 50 zł"

Na dziś dzień spółka ma 500 000 000 akcji. Po resplicie byłoby ich 5 000 000.

Było to następstwem tego, że zwołano NWZA na 18 grudnia 2013 r. na godzinę 11.00 w Warszawie przy ul. Łuckiej 2/4/6. Kilka ważnych punktów:

"6. Podjęcie uchwały w sprawie scalenia (połączenia) akcji oraz upoważnienia Zarządu do
podejmowania czynności z tym związanych.
7. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany statutu Spółki.
8. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia tekstu jednolitego Statutu.
9. Podjęcie uchwały w sprawie wykładni oraz upoważnienia Rady Nadzorczej do
ewentualnych zmian dotychczasowych uchwał Walnego Zgromadzenia pod kątem
scalenia (połączenia) akcji Spółki. "

Cała nadzieja w inwestorze, bo bez niego nawet po resplicie będzie z czego schodzić i spółka wróci na groszówki. Nadzieja akcjonariuszy jest w tym NWZA i w ewentualnym nowym życiu Calatravy, z nowym statutem można się zapoznać. Osoby, które potraciły na tej spółce majątki, jeśli mają akcje może jeszcze choć część pieniędzy odzyskają. Jeśli ktoś lubi ryzyko to może licząc na inwestora kupować teraz akcje, ale ryzyko, że coś się nie powiedzie jest spore. To bardzo agresywna spółka, być może da dobrze zarobić jednym, innym pozwoli się odkuć, lub sprawi, że inwestorzy potracą swoje wkłady. Tutaj może być zarówno zmiana przedmiotu działalności jak i likwidacja. Taka trochę loteria na którą nie mamy wpływu.

Proponowane zmiany w Statucie wyglądają przekonująco, jednak niewiadomych jest cała masa. Calatrava w przeciwieństwie do Intakus S.A. ma długa drogę do przebycia, mogą być emisje, lub ich brak, może być pięknie lub może polać się krew. Jakiś program naprawczy wydaje się być realizowany, ale czy się powiedzie ? Oby tak.

Myślę, że kto wyczekał do 6 Grudnia, to te kilkanaście dni jeszcze poczeka, ja bym tak zrobił i zobaczył co uchwalą a najlepiej samemu wybrać się do Warszawy na NWZA.

Jeśli pojawiłby się inwestor i scalono by akcje to na 5 mln sztuk będzie straszliwy szał ( ale to marzenia póki co, jednak kto wie, może się spełnią i ludzie odrobią straty ). Ten zarząd jest w stanie zrobić coś dobrego Piotr Stefańczyk daje nadzieję, że spółka podniesie się z kolan.


Edytowane 18.12 po walnym.
Link do tego co podjęli - Ciekawe !!!

źródło bankier.pl - http://www.bankier.pl/static/att/emitent/2013-12/2013-12-18_NWY_podjete_uchwaly_201312180808962744.pdf

PODKREŚLAM, ŻE PREZENTUJĘ JEDYNIE SWOJE OPINIE I DECYZJE INWESTYCYJNE. I NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW. KAŻDA Z INWESTYCJI WYMAGA CZASU I WOLNYCH ŚRODKÓW, NIE JESTEM WRÓŻKĄ OKREŚLAJĄCĄ KONKRETNE DATY SPADKÓW CZY WZROSTÓW

https://www.facebook.com/pages/GPW-inwestycje/631645910206761?ref=hl

1 komentarz:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.