Polecam

wtorek, 17 grudnia 2013

Celtic Property Developments SA - zapomniana spółka-okazja ?
                    CELTIC był 398 spółką na rynku głównym GPW . Debiutując w 2010 r. firma wyceniana była na nieco powyżej 25 zł za akcję ( 25,45). Jest to sektor deweloperski. Wcześniej spółkę notowano we Frankfurcie.

Działalność grupy kapitałowej Celtic Property Developments polega na nabywaniu gruntów i wznoszeniu na nich budynków o przeznaczeniu mieszkaniowym lub biurowym oraz kupowaniu istniejących nieruchomości o potencjalnej dodatkowej wartości do wykreowania, która może zostać uwolniona poprzez zmianę przeznaczenia nieruchomości lub poprzez podniesienie jej standardu i optymalizację powierzchni.
Grupa posiada biura w Warszawie, Londynie, Mediolanie oraz Budapeszcie.

Akcje Celticu zaraz po debiucie dynamicznie rosły przebijając 60 zł i od tamtej pory ciągle ich wartość spada. Obecnie mamy 2 zł 05 gr i dzisiejsze zamknięcie było najniższym w historii tej spółki na GPW . Czy to już dno ? Sam sobie zadaję to pytanie tym bardziej, że na spółce nie ma praktycznie obrotów. Dzisiejsze minus 14,58 % zostało osiągnięte 10 akcjami !

Free Float to tylko 13,38 % , wszystkich akcji 34 595 597 a akcjonariat jest bardzo specyficzny. Między innymi podmiot z Holandii , dwa podmioty z Kajmanów, jeden z Wysp Dziewiczych, jeden z USA, są też osoby fizyczne oraz Furseka Trading and Investments Ltd.

Spółka ma dosłownie założoną blokadę, ludzie nie wiedząc co ich czeka boją się widocznie grać na niej. Kurs można zmieniać pojedynczymi zleceniami, ale nie wiadomo czy kupując nie spotkamy się z reakcją podaży i nie ugrzęźniemy niżej. 

Na pewno taki stan rzeczy nie może trwać w nieskończoność. Jesteśmy przy Cena / WK 0,24. Jak cała Deweloperka spółka też przeżywała trudności, ale w ostatnim raporcie straty już są dużo mniejsze. Uważam, że warto obserwować Celtic, bo jak zacznie rosnąć, to może się szybko nie zatrzymać. W takim układzie akcji jaki tu mamy, przy znikomych ilościach w wolnym obrocie, kilkadziesiąt procent dziennie nie będzie mnie dziwiło, tylko kto wie kiedy to będzie. Dla mnie jest to godny uwagi walor od teraz na 2014 r. Trzeba tylko umiejętnie zbierać.

Kapitalizacja to 77, 84 mln zł

Aktywa wynoszą ponad 370 mln zł a kapitał własny ponad 360 mln zł.

PODKREŚLAM, ŻE PREZENTUJĘ JEDYNIE SWOJE OPINIE I DECYZJE INWESTYCYJNE. I NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW. KAŻDA Z INWESTYCJI WYMAGA CZASU I WOLNYCH ŚRODKÓW, NIE JESTEM WRÓŻKĄ OKREŚLAJĄCĄ KONKRETNE DATY SPADKÓW CZY WZROSTÓW.

zapraszam:


foto-coslychacwbiznesie.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.