Polecam

środa, 18 grudnia 2013

MIDAS SA
 Narodowy Fundusz Inwestycyjny Midas SA. 

Kurs poszukał dna, 21 grudnia było 63 gr za akcję.

Obecnie mamy 64-65.

Spółka to 1 479 666 750 akcji.
Free Float nieduży 28,98 %,
Kapitalizacja 946 986 720 zł i bardzo mocny akcjonariat.

Zygmunt Solorz Żak posiada aż 65,99% akcji tego podmiotu. 5,41%  ( 8mln akcji ) ma ING OFE, które w ostatnim czasie zwiększyło zaangażowanie.

Mocna Rada Nadzorcza i Zarząd. Jest to na pewno spółka na konkretnych fundamentach, chociaż ciągle jest w etapie tworzenia i rozwoju, czekając na wiele kluczowych decyzji.

Midas to technologie, media, komunikacja. Spółka świadczy usługi hurtowego dostępu do internetu, opierając je o zaawansowane technologie HSPA+ oraz LTE. 

Spółka buduje nowoczesną sieć telekomunikacyjną za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci stacji bazowych należących do Aero2, świadczy usługi telekomunikacyjne w modelu operatora wirtualnego dla klientów biznesowych.

Podobno prace są zaawansowane, spółka spodziewa się że realizacja drugiej fazy rozbudowy sieci może zakończyć się kwartał wcześniej niż zakładano, a na przełomie 2013/2014 roku uruchomione ma zostać finansowanie trzeciej fazy, czyli kredyt w BZ WBK i Banco Santander.

Na koniec Września spółka dysponowała 3750 stacjami bazowymi a docelowo ma ich być 4800. Midas chce stworzyć sieć która w 2016 roku ma dać pokrycie 99 proc. populacji w technologii HSPA+ oraz 66 proc. w technologii LTE.

Z tego co mówią władze spółki miesięczne zużycie danych stale rośnie a to dobry znak.

Ciekawy walor, po ciekawej cenie. Moim zdaniem 63-64-65 gr można brać, jak byłoby niżej to tym bardziej. Wyniki nie są rewelacyjne, bo Midas w rozwój wkłada kupę pieniędzy, ale z czasem powinna przyjść i ich poprawa. Za spółką stoi potężny człowiek a to też ważne, upadłość Midasowi uważam nie grozi to spółka przyszłości.


PODKREŚLAM, ŻE PREZENTUJĘ JEDYNIE SWOJE OPINIE I DECYZJE INWESTYCYJNE. I NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW. KAŻDA Z INWESTYCJI WYMAGA CZASU I WOLNYCH ŚRODKÓW, NIE JESTEM WRÓŻKĄ OKREŚLAJĄCĄ KONKRETNE DATY SPADKÓW CZY WZROSTÓW.

zapraszam :
2 komentarze:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.