Polecam

wtorek, 17 grudnia 2013

Polimex Mostostal SA - Nadal uważam, że warto kupować, nie warto sprzedawać.
                      Od ostatniego wpisu ( 2 dni temu ) Polimex mimo w miarę pozytywnych informacji nadal spada. Teraz jesteśmy w przedziale 13-14 gr a cena 13 gr. oznacza spadek o 13,33 %. Na pewno na ludzi zadziałało wypowiedzenie umowy spółce przez GDDKiA na budowę odcinka drogi S69. Jednak z drugiej strony Polimex dogaduje się z wierzycielami a do końca stycznia ma dostać pieniądze ( zaliczkę na budowę bloku w Opolu ). Są to duże kwoty : 386 mln zł, z czego 30 mln pozostanie do dyspozycji spółki. Ja widzę realne szanse na wyjście Polimexu z kryzysu, ale to moja opinia,

                      Ja uważam, że ten kto ma walor, nie powinien się go teraz pozbywać. Wręcz odwrotnie warto uśrednić sobie cenę zakupu. Jeśli wpadnie po 13 gr to dobrze zaniży średnią. Posiadający akcje powinni się zdecydować, albo sprzedają, albo uśredniają, albo czekają.


edytowane 19 grudnia. 

źródło espi.

"W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 180/2013 z dnia 6 grudnia 2013 roku informującego o zawarciu przez Polimex-Mostostal S.A. ("Spółka") ze spółkami Mostostal Warszawa S.A. ("Mostostal") oraz Rafako S.A. ("Rafako") działającymi łącznie ze Spółką jako generalny wykonawca (łącznie "Generalny Wykonawca") z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. (dawniej PGE Elektrownia Opole S.A.) ("Zamawiający") oraz przy udziale Alstom Power Sp. z o.o. ("Alstom") porozumienia określającego nowy termin wydania przez Zamawiającego Polecenia Rozpoczęcia Prac w ramach Umowy Głównej na budowę bloków nr 5 i 6 w Elektrowni Opole z dnia 15 lutego 2012 roku ("Umowa Główna"), Zarząd Spółki informuje, że w dniu 18 grudnia 2013 roku otrzymał od Zamawiającego zawiadomienie, że Polecenie Rozpoczęcia Prac na w/w zadanie zostanie wystawione Generalnemu Wykonawcy w dniu 31 stycznia 2014 roku. "

Kolejna pozytywna wiadomość...


PODKREŚLAM, ŻE PREZENTUJĘ JEDYNIE SWOJE OPINIE I DECYZJE INWESTYCYJNE. I NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW. KAŻDA Z INWESTYCJI WYMAGA CZASU I WOLNYCH ŚRODKÓW, NIE JESTEM WRÓŻKĄ OKREŚLAJĄCĄ KONKRETNE DATY SPADKÓW CZY WZROSTÓW

zapraszam :


foto-coslychacwbiznesie.pl

2 komentarze:

  1. Witam od razu mówię, to tylko moja ocena w tej sprawie.
    Mostostal Polimex ma filię w Siedlcach a z tego co wiem to coraz gorzej się im wiedzie. Mając te akcje na pewno nie sprzedałbym ich ze stratą, ale też więcej bym nie dokupił pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kulturalne wypowiedzi mile widziane :) pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.