Polecam

piątek, 13 grudnia 2013

Wasko S.A. po 2,42 zł - Czas na wzrosty ?
                        Ciekawa spółka,  Wasko to przede wszystkim konkretny podmiot, czyli pewny, bezpieczny, póki co nie grożą nam na tej spółce żadne trzęsienia ziemi a to też jest ważne.
                        Prezes Wajda Wojciech to człowiek, którego pasją jest rozwój firmy, która świadczy usługi informatyczne i nie tylko. Problemem jest jednak zaklęty kurs, który mimo dużych sukcesów spółki żyje swoim życiem. Dzieje się tak dlatego, że ludzie o nazwisku Wajda posiadają blisko 74 % akcji. Nie zależy im na pozbywaniu się ich więc nie mają powodów do prowokowania mocnych zwyżek kursu. Gdy prześledzimy jednak roczny wykres Wasko, możemy zauważyć, że jest on idealnie wpasowany w kanał wzrostowy. Dosłownie gołym okiem widać jak od 22 Kwietnia, czyli od czasu gdy walor zaliczył minima tj. 2 zł 10 gr. kurs akcji Wasko porusza się w kanale wzrostowym, konsekwentnie podnosząc sobie poprzeczkę.

                          Akurat okolice 2,42 zł , które mamy dziś wydają mi się być "dnem" owego kanału. Fundamenty pod wzrosty są oczywiście bardzo solidne, ale jak pisałem na Wasko wszelkie wyróżnienia, sukcesy podmiotu, tak jakby spływały po wycenie, która ma własny pomysł na siebie. W ciągu roku dwukrotnie dotknęliśmy na tej spółce okolic 2 zł 84 gr i moim zdaniem, następna zwyżka, która być może właśnie się zapowiada, śledząc życie kursu, może posiadać odpowiednią siłę do wyznaczenia nowych szczytów Wasko S.A. 

Niski Free Float - zaledwie 15,18 % może sprzyjać gwałtownym przyspieszeniom. Akcji w wolnym obrocie jest niewiele, poczekajmy co nam przyszłość na Wasko przyniesie. Ostatnie wyniki, były bardzo dobre i kapitalizacja 223,4 mln zł, zdecydowanie nie oddaje wartości spółki. W 2013 r. Wasko zawarło niejedną wielomilionową umowę. 

Zobaczymy czy sterujący kursem pozwolą na zwyżkę, bo nie ma co ukrywać, na wszystko wpływu nie mamy i czasem mimo tego, że coś powinno rosnąć nie rośnie, tylko jest dołowane...

Wasko może być jednak dobrą inwestycją na 2014 r.

PODKREŚLAM, ŻE PREZENTUJĘ JEDYNIE SWOJE OPINIE I DECYZJE INWESTYCYJNE. I NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW. KAŻDA Z INWESTYCJI WYMAGA CZASU I WOLNYCH ŚRODKÓW, NIE JESTEM WRÓŻKĄ OKREŚLAJĄCĄ KONKRETNE DATY SPADKÓW CZY WZROSTÓW

zapraszam :

foto-coslychacwbiznesie.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.