Polecam

poniedziałek, 20 stycznia 2014

BIOTON SA - Dobra informacja, spółka może być dobrą inwestycją.

Bioton jest po resplicie.
Teraz można tu "grać" inaczej.

Na tym walorze ucierpiało wielu, ale teraz karta być może się odwraca.

Dziś pojawiła się bardzo dobra informacja :

"BIOTON S.A. ("Spółka") informuje, że w dniu 20.01.2014 r. jednostka zależna Spółki - BIOLEK Sp. z o.o. z siedzibą w Macierzyszu ("Biolek") - otrzymała informację o dopuszczeniu do sprzedaży na terenie Chińskiej Republiki Ludowej preparatów wytwarzanych przez Biolek i wykorzystywanych w hodowli trzody chlewnej i drobiu, tj. "SUIACID" i "BIRDACID" ("Produkty").

Sprzedaż Produktów będzie realizowana w ramach umowy dystrybucyjnej zawartej przez Biolek z Beijing Smile Feed Sci. & Tech. Co. Ltd w dniu 01.07.2011 r.

Chiny są największym na świecie producentem trzody chlewnej (ok. 50 % w światowym rynku – 800 mln sztuk rocznie) oraz drobiu (ok. 30 % w światowym rynku – 14,3 mld sztuk rocznie).

Umowa zawarta przez Biolek z Beijing Smile Feed Sci. & Tech. Co. Ltd w dniu 01.07.2011 r. była główną przesłanką Spółki dla akwizycji Biolek." ESPI

Kurs 2,50 zł
Przed resplitem byłoby to 2,5 gr

Widząc powyższą informację myślę, że w 2014 r. kurs Biotonu może nadal rosnąć.
Chiny są wielkim rynkiem, współpraca z nimi może zaowocować zyskami, które będą przekładały się na wartość akcji.

Obecnie Cena/WK to jedynie 0,15

Jest co odrabiać.

Teraz spółka jest notowana na dwóch fixingach i zobaczymy czy będzie reakcja o 15.00. Nawet jeśli będzie spokój to nie zmienia to faktu, że przyszłość spółki wygląda coraz pozytywniej.

Poza tym sądzę, że w końcu Bioton wróci na notowania ciągłe.

Po obecnej cenie ten walor może dać zarobić w tym roku według mnie.foto-coslychacwbiznesie.pl


PODKREŚLAM, ŻE PREZENTUJĘ JEDYNIE SWOJE OPINIE I DECYZJE INWESTYCYJNE. NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW. KAŻDA Z INWESTYCJI WYMAGA CZASU I WOLNYCH ŚRODKÓW, NIE JESTEM WRÓŻKĄ OKREŚLAJĄCĄ KONKRETNE DATY SPADKÓW CZY WZROSTÓW.O SWOICH PORTFELACH DECYDUJECIE SAMI I JA NIC NIE GWARANTUJĘ.ZAKŁADAM ŻE KAŻDA INWESTYCJA MOŻE STAĆ SIĘ ŚREDNIO LUB DŁUGOTERMINOWĄ.

12 komentarzy:

 1. No to dziś ładnie Bioton urósł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dobre info o Chinach, dwa fixingi po infie spokojne, a trzeci hoho, myślę, że jutro znów będzie spokojnie, pozdrawiam

   Usuń
 2. Witam ponownie.
  Bioton poszedl bardzo ladnie. Oby tak dalej
  Mam pytanie odnosnie soolki Atlantis. Co o niej sadzisz. Od kilku dni zarzad skuouje akcje

  OdpowiedzUsuń
 3. Atlantis i Fon powiązane z Patrowiczem były szykowane na wybicia od dawna. Ja osobiście mam akcje Atlantis ze średnią w okolicach obecnej ceny i czekam. Okolice 10 gr były śmieszne, moim zdaniem w tym roku mogą być po 30 może wyżej. Ale jak to z Patrowiczem swoje często trzeba się naczekać i ciężko przewidzieć ruchy. Nie mniej jednak poniżej 30 gr nie oddam akcji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Śmieszny arkusz zleceń, oferty kupna po 5,5 a sprzedaży po 4,2....co to ma być, jutro pewnie ostro w dół.

  OdpowiedzUsuń
 5. To nic nie znaczy, zleceniami można tasować, co będzie jutro zobaczymy jutro, póki co jest świetny zysk od 2,50.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak autor ocenia ryzyko podaży ze strony Ryszarda K.? Z jednej strony obserwujemy zmianę wizerunku, usunięcie się w cień, ale ten Pan wciąż ma nie mało "papiera" BIO i może w ostatnim "pośmiertnym" odruchu spuścić kurs mocno w dół, by spłacać tych swoich wierzycieli. Wiem, że to może być dla Autora trochę jak wróżenie z fusów, ale wydaje się, że za Autorem stoi pewne doświadczenie na GPW. Jakieś odczucia?

  OdpowiedzUsuń
 7. Szczerze nie wiem jaka jest jego sytuacja i co planuje. Ja nie odbieram też tego człowieka jako demona jak niektórzy obarczający go winą za swe inwestycyjne porażki. Nie sądzę by zależało mu na dobijaniu innych i samego siebie po prostu czasem interes nie idzie tak jak chcemy, wierzę, że będzie chciał się odbudować a więc powinien się starać o wzrost wartości akcji które ma.

  OdpowiedzUsuń
 8. Też uważam, że to najsensowniejsze rozwiązanie po jego stronie. Jestem ciekaw, ile jeszcze zarobią te akcje - czekamy.

  OdpowiedzUsuń
 9. Drogi Autorze co myslisz o dzisiejszej sesji biotonu. Czy to koniec trendy wzrostoweg o czy tylko korekta w "locie". Chcialbym poznac Twoja opoinie

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę, że teraz będzie czas powolnych wzrostów przyozdobionych okresowymi korektami. Spółka wychodzi z dna, jest niemała szansa, że pojawią się pozytywne wyniki. To co się działo, że mieliśmy wzrosty po 20%+ było patologiczne, Ci co zarobili - wyprzedali się korzystając z okazji. Teraz wskazana jest cierpliwość dla tych, co zostali.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.