Polecam

niedziela, 19 stycznia 2014

Global Energy S.A. - Warto się zastanowić. Dziś ktoś się spytał co myślę o tej spółce a więc tak w skrócie.

Strona spółki :

http://globalenergy.pl/

Tutaj jest ciekawy wpis dotyczący nowej strategii  :

http://globalenergy.pl/wp-content/uploads/2012/08/20131118_Nowa-strategia-inwestycyjna-Global-Energy.pdf

Trzeba prześledzić wszystkie komunikaty :

http://globalenergy.pl/press-room/informacje-prasowe/

Np. ten jest ciekawy:

http://globalenergy.pl/press-room/informacje-prasowe/global-energy-sa-wybuduje-apartamenty-w-stolicy-bulgarii_komunikat-prasowy_16_12_2013/

W spółce są bardzo duże zmiany...
Fakt, że pojawia się ponad 22 mln nowych akcji, ale cena emisyjna liczona jest jako 1,45 zł.

Ostatnia sesja zakończyła się wynikiem 0,79 zł na sporym spadku -14,13 % przy dużych obrotach.

Patrząc się na wykres widzimy, że Global Energy dotknęło w 2013 r. nawet 59 gr. Osobiście uważam, że możliwy jest scenariusz zejścia do tego poziomu a następnie może nastąpić mocne wybicie w górę do 1,40 zł i wyżej do 1,92 i może jeszcze dalej z korektami. Nie jestem jednak wcale taki pewny, czy walor da radę zostać jeszcze tak mocno zdołowany i czy doczołga się do 59 gr. 

Spółka ma bardzo duży potencjał wzrostów i patrząc się w perspektywie tego roku, uważam, że obecna cena jest atrakcyjna. Można liczyć, że będzie taniej, ale można się też przeliczyć. Tutaj wzrosty mogą zacząć się nawet od jutra. Także jeśli ktoś myśli nad tą spółką niech się zastanowi, czy chce czekać na niższą cenę, czy może już warto w ten walor wchodzić.

Zobaczcie ile jest nowych komunikatów, jakie są zmiany w strukturach akcjonariatu,  jakie plany ma Global Energy i wobec jakich podmiotów. Patrząc się ile spółka ma akcji w samym United SA to obecna cena wydaje się być śmieszna.

To może być dobry rok na Global Energy

Mi się cena podoba. Jeśli przyjrzymy się wszystkim powiązaniom tego podmiotu, kto gdzie ma akcje, to widać, że tu może szykować się coś sporego...

Tak jak pisałem wyżej, może i jeszcze kurs zejdzie, może i nie zejdzie, ostatnio obroty były kilkukrotnie większe od średniej. Spółka wygląda na wartą inwestowania, zapowiada się ciekawa przyszłość. Na giełdzie często kupujemy właśnie przyszłość a ta wydaje się być mocno niedowartościowana.


zapraszam :

foto-coslychacwbiznesie.pl

PODKREŚLAM, ŻE PREZENTUJĘ JEDYNIE SWOJE OPINIE I DECYZJE INWESTYCYJNE. NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW. KAŻDA Z INWESTYCJI WYMAGA CZASU I WOLNYCH ŚRODKÓW, NIE JESTEM WRÓŻKĄ OKREŚLAJĄCĄ KONKRETNE DATY SPADKÓW CZY WZROSTÓW.O SWOICH PORTFELACH DECYDUJECIE SAMI I JA NIC NIE GWARANTUJĘ.ZAKŁADAM ŻE KAŻDA INWESTYCJA MOŻE STAĆ SIĘ ŚREDNIO LUB DŁUGOTERMINOWĄ.


15 komentarzy:

 1. Witam serdecznie autora:)Chciałbym zapytać o kolejną pańską odsłonę mostostalu export.Kiedy się ukaże bo sytułacja na akcjach msx robi się bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jutro napiszę o Mostostalu, zobaczymy jaka będzie sesja :)

   Usuń
  2. Ze spółek budowlano-deweloperskich bardzo ciekawy wydaje się INTERBUD Lublin. Obecnie spółka jest okropnie zdołowana, lecz pojawiający się duży wolumen w okolicach 1,50 może świadczyć o dnie cenowym. Może pokusi się Pan o analizę tej spółki?

   Usuń
 2. Obrót bardzo duży jak na ta spółkę, w najbliższych dniach może przetestować nowe dno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to możliwe, ale nie jest to pewne.

   Natomiast późniejsze wzrosty są jeszcze bardziej prawdopodobne według mnie.

   Usuń
 3. Kurs schodzi i cena według mnie staje się coraz atrakcyjniejsza. Nie wiem czy zdołają zaniżyć do 59 gr. odbicie może być szybciej. Po 71-72 jest coraz więcej odbieranych akcji

  OdpowiedzUsuń
 4. Dokładnie widać że akcje są odbierane na poziomie 0,72-0,73pln..Jutro może być dobra sesja na papierku:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja kupilem dzisiaj kila tys akcji za 75 gronia. Tu musi byc odbicie pytanie tylko kiedy sie zatrzymaja te chore spadki

  OdpowiedzUsuń
 6. Zarówno na Global Energy i na Mostostalu Export i IDM są powiązania z UNITED a co dalej za tym idzie z Polish American Investment Fund LLC i Blanką Rosenstiel.

  Wszędzie jest bardzo mocna gra. IDM został inaczej rozegrany, każda z tych spółek jest inaczej rozgrywana, ale nie wątpię, że po coś tak ostro grają.


  OdpowiedzUsuń
 7. Póki co brakuje mi czasu, żeby napisać o tych co bym chciał, ale na pewno jest to spółka godna uwagi :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzisiaj kolejny test na Globala ciekawe na ilu się zatrzyma?

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy notowania zaczynają się o 7.03 ? Póki co nie widzę, żadnego testu, potężnych spadków. Nie rozumiem skąd niektórzy biorą pomysły na takie komentarze, nie będą dodawane następnym razem.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wpis zawiera moje zdanie do ilu może spaść, oraz stwierdzenie, że wcale nie musi. Co będzie zobaczymy, nie ma co bawić się w złe wróżki.

  OdpowiedzUsuń
 11. ja dzisiaj kupiłem pakiecik kontrolny....Moim zdaniem autor ma duzo racji z tym że papier niekoniecznie może sie cofnąć niżej:)

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.