Polecam

piątek, 10 stycznia 2014

Infosystems SA
Infosystem to :
Spółka oferująca rozwiązania informatyczne i usługi wdrożeniowe dla branży poligraficznej i produkcji opakowań. Sztandarowym produktem firmy jest PrintManager.JDF - zintegrowany system informatyczny umożliwiający zarządzanie przedsiębiorstwem poligraficznym od momentu nawiązania kontaktu z klientem, poprzez proces realizacji zamówienia, aż po magazynowanie i logistykę. Strategia rozwoju zakłada zdobywanie nowych klientów szczególnie w Niemczech oraz na Ukrainie.

Tutaj jest strona spółki :
http://www.infosystems.pl/strona-glowna

Infosystem notowany jest na NewConnect. To co jest charakterystyczne dla tego waloru to wykres kursu, który cyklicznie przebywa drogę pomiędzy pewnymi poziomami. Patrząc się na wykres roczny czy też pięcioletni można z łatwością wyłapać pewne tendencje. Kurs spadając dochodzi do okolic 2 zł i następnie przeżywa wybicie. Wczoraj wycena zamknęła się na 2,6 a minimum roczne to 2,24. Być może cena spadnie do tego poziomu, ale według mnie już teraz jest atrakcyjna. Zwyżki dochodziły do okolic 5 a nawet 6 zł i może się ten scenariusz powtórzyć.

Poza tym Infosystem jest dobrą w miarę stabilną spółką.

Wszystkich akcji jest zaledwie 4 107 076 sztuk a Free Float wynosi jedynie 30,72 %. Tutaj nieduży kapitał może powodować ruchy, większa ilość wchodzących inwestorów może powodować spore wzrosty.

W zakładce dla inwestorów można prześledzić sobie raporty.
http://www.infosystems.pl/dla-inwestorow

Z tego co ja widzę obecna kapitalizacja nieco powyżej 10,5 mln zł daje potencjał wzrostowy. Spółka jest niedowartościowana i z okolic + 2 zł może się rozpocząć marsz w górę. Być może od obecnego poziomu a może jeszcze troszkę niżej i historia zatoczy koło.

Infosystem ma umowę między innymi z Interią.


PODKREŚLAM, ŻE PREZENTUJĘ JEDYNIE SWOJE OPINIE I DECYZJE INWESTYCYJNE. I NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW. KAŻDA Z INWESTYCJI WYMAGA CZASU I WOLNYCH ŚRODKÓW, NIE JESTEM WRÓŻKĄ OKREŚLAJĄCĄ KONKRETNE DATY SPADKÓW CZY WZROSTÓW.

zapraszam :
https://www.facebook.com/pages/GPW-inwestycje/631645910206761?ref=hl

foto-coslychacwbiznesie.pl

2 komentarze:

  1. Ciekaw jestem jak będzie sobie radzić spółka zależna zarejestrowana w Wielkiej Brytanii.
    Generalnie podoba mi się spokojny i konsekwentny sposób zarządzania firmą.
    Warto się przyglądać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dokładnie, cicho, ale robią swoje.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.