Polecam

niedziela, 19 stycznia 2014

Intakus i Mostostal Export - Ciekawią mnie poniedziałkowe notowania tych walorów.
O spółkach już pisałem niejednokrotnie. Proszę szukać w etykietach po prawej.

Teraz tak krótko.

 Intakus i Mostostal Export są po ciekawych informacjach.

Intakus inf. ze strony spółki http://www.intakus.pl/

Dwa podmioty objęły miliard akcji serii E. Teraz czekamy na informacje kto to zrobił. Na tej spółce zaczął się wysyp dobrych wieści. W piątek brano już spore ilości po 2 gr i ciekawy jestem czy jutro będzie kontynuacja. Fajnie byłoby gdyby kupowano kolejne miliony sztuk.

"W związku z powyższym w dniu 18 stycznia 2014 roku stosownie do postanowień art. 451 kodeksu spółek handlowych Zarząd wydał akcje serii E wszystkim w/w uprawnionym. Akcje zostały wydane w postaci papierowych odcinków zbiorowych. Wydane obecnie akcje serii E stanowią 38,08 % kapitału zakładowego Spółki i uprawniają do 1.000.000.000 (jeden miliard) głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki "

Niektórzy są przerażeni ilością akcji Intakusa, ale przecież wszystko zależy od tego kto za nim stoi. Jeśli są to potężne ręce to nieważna będzie ani ilość, ani cena emisyjna na obecnym poziomie cenowym. Rynek będzie szukał własnej wyceny. Ci co są obkupieni muszą jedynie czekać, spodziewam się , ze niejeden inwestor jeszcze się skusi na kupno po 2 gr.

Mostostal Export i informacja z dziś ( ESPI ):

"W dniu 17 stycznia
2014 roku spółka zależna od Emitenta POD FORTEM-DEVELOPMENT Sp. z o.o., zawarła umowę
sprzedaży 22.408 udziałów spółki Pod Fortem - 2 Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (kod: 30-389), ul.
BARTLA nr 19 B, lok. 1 U, wpisanej do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy
dla Krakowa-Śródmieście w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr
KRS 0000268423. Udziały stanowią 100% udziału w kapitale podstawowym tej spółki oraz uprawniają
do wykonywania 100% głosów na Walnym Zgromadzeniu tej spółki (dalej "Udziały").

Cena sprzedaży Udziałów została ustalona przez Strony na kwotę 22.635.000,00 PLN (słownie:
dwadzieścia dwa miliony sześćset trzydzieści pięć tysięcy złotych i 00/100). Wartość księgowa
Udziałów wynosi 19.174 tys. PLN. Nabywcą Udziałów jest spółka CEC PROPERTY GROUP LIMITED "

Zobaczymy czy ta informacja pomoże Mostostalowi. Przydałoby się ponownie wyjść powyżej 10 gr. Kwota transakcji jest niewiele niższa od obecnej kapitalizacja Mostostalu Export.

Patrząc się na wykres 3 miesięczny spodziewam się, że MSX może w iść na 11-12 gr i już nie spaść z tych poziomów. Być może właśnie dostaje ku temu impuls, ale tu nadal jest wiele niewiadomych więc może być różnie w najbliższych dniach, nie mniej jednak przyszedł kolejny pozytyw, który sprawia, że nie wątpię w tę spółkę. Nie wiem czy wzrost zacznie się jutro, nie jestem sternikiem kursu, ani wróżką, ale może tak być.


foto-coslychacwbiznesie.pl

PODKREŚLAM, ŻE PREZENTUJĘ JEDYNIE SWOJE OPINIE I DECYZJE INWESTYCYJNE. NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW. KAŻDA Z INWESTYCJI WYMAGA CZASU I WOLNYCH ŚRODKÓW, NIE JESTEM WRÓŻKĄ OKREŚLAJĄCĄ KONKRETNE DATY SPADKÓW CZY WZROSTÓW.O SWOICH PORTFELACH DECYDUJECIE SAMI I JA NIC NIE GWARANTUJĘ.ZAKŁADAM ŻE KAŻDA INWESTYCJA MOŻE STAĆ SIĘ ŚREDNIO LUB DŁUGOTERMINOWĄ.18 komentarzy:

 1. Mostostal Export - 7-8 gr według mnie jest dobrą ceną, zobaczymy jak dalej potoczy się sesja, bo póki co ten spadek uważam nie ma sensu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Intakus - Znów jest branie po 2 gr.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mostostal Export - Bardzo zła sesja. Czy coś za tym się kryje o czym nie wiemy, czy po prostu chcą drugi raz zejść na 5 gr. i wybijać stamtąd ? Myślę, że szykuje się druga wersja, no chyba, że padnie jakaś bardzo zła informacja. Źle, że dziś nie poszło w górę a na dodatek mamy bardzo duży spadek na wysokich obrotach. Może być drugie dotknięcie dna. Jedyne co polecam to nie panikować, chyba, że ktoś chce to niech sprzedaje, ryzyko tu jest od początku i póki co sterujący kursem grają z nami bardzo ostro... Zobaczymy co będzie jutro. Czy pójdzie w górę czy lecą na 5 gr szykując stamtąd wybicie. Bo póki co nie zakładam czarnego scenariusza. Ale to tylko moje zdanie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zarówno na Global Energy i na Mostostalu Export i IDM są powiązania z UNITED a co dalej za tym idzie z Polish American Investment Fund LLC i Blanką Rosenstiel.

  Wszędzie jest bardzo mocna gra. IDM został inaczej rozegrany, każda z tych spółek jest inaczej rozgrywana, ale nie wątpię, że po coś tak ostro grają.

  OdpowiedzUsuń
 5. Intakus nie może się odbić. Wręcz przeciwnie. Zobaczymy co dalej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy sprzedaż akcji za 400 zł wróży coś złego ? Czy to jest ważniejsze niż kupno dużo większych ilości po 2 gr ? Nie rozumiem takich wpisów, śmieszą mnie. Jedna sesja czy jeden fixing i wiele osób już ma wątpliwości. Cierpliwość. Czekamy i tyle ja uważam że da zarobić w 2014 i tego się trzymam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Oczywiście mogę się mylić, ale jeśli ktoś się boi niech sprzeda Intakusa, lub w niego nie wchodzi, giełda to ryzyko.

  OdpowiedzUsuń
 8. http://comparic.pl/listings/analiza-na-zamowienie-mostostal-export-brak-sygnalow-kupna/

  OdpowiedzUsuń
 9. Niesamowita analiza , do poziomu 14 się przyglądać :) No fajnie tylko wtedy kupujący po 8 gr mogą realizować już bardzo duże zyski. Jeśli mam kupować wolę po 6-10 niż po 14.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja tam wierzę w Intakusa, ludzie tu czekają od kwietnia 2012 na ratunek, teraz cierpliwi wreszcie mogą zostać nagrodzeni, o ile wszystko się kompletnie nie posypie. Wóz albo przewóz. Idzie hossa budowlana, nie wierze w to, by inwestorzy przepuścili taką okazję, by tanio nabyć spółkę z projektami, gotową do działania. Z pułapu 2gr spółka może na prawdę nieźle urosnąć.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dzisiejszy koniec sesji MSX zaskakujący, 8-9mln akcji po 7gr poszło w ciągu chwili...

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy Pan Autor ma jakies przemyślenia, m.in. po dzisiejszej informacji o przesunieciu terminu podpisania umowy i koncowce sesji? ( oczywiscie nie nalegam)

  OdpowiedzUsuń
 13. Wciąż zdania nie zmieniam i szczerze liczę, że uda mi się kupić po 5-6 gr jeszcze. Na MSX jest wręcz szalona gra, kurs reaguje odwrotnie niż powinien, być może jest trzymany w bardzo silnych rękach. Nie pozwalają mu się rozpędzić, przecież mogliby wywalać dużo wyżej, ale nie, zbijają go, odstraszają. Akcje się mielą, ktoś sprzedaje, ktoś odbiera, ja jestem cierpliwy. Liczę, że w 2014 r. na tej spółce zrobię zysk, ale nikogo nie namawiam na jej akcje, nie namawiam na żadne, bo można też zbankrutować. Giełda to ryzyko, trzeba mieć tego świadomość. Spółki takie jak MSX zwiększają potencjał zysków ale również i strat.

  OdpowiedzUsuń
 14. http://finanse.wp.pl/kat,1033743,title,MSZ-szefowie-dyplomacji-Polski-i-Mongolii-o-wzmocnieniu-kontaktow-gospodarczych-komunikat,wid,16368776,wiadomosc.html?ticaid=1121d4

  Plotki zmieniają się w bardzo poważne fakty

  OdpowiedzUsuń
 15. No dzisiaj zaczął się ruch MSX:D

  OdpowiedzUsuń
 16. Informacje ws. Intakusa.

  http://www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/index/news/info/573869,intakus-sa-rozwiazanie-znaczacej-umowy

  OdpowiedzUsuń
 17. Hmm, czyli co tutaj było: MSX sprzedał spółkę zależną CEC-owi, a CEC wyszedł całkiem z Mostostalu sprzedając poza giełdą Elektrimowi cały swój udział?

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.