Polecam

czwartek, 23 stycznia 2014

Petrolinvest SA - Dzieje się
O spółce pisałem :
link z etykiet ( etykiety są po prawej stronie bloga )

http://gpwinwestycje.blogspot.com/search/label/PETROLINVEST%20SA

Od wczoraj popyt bardzo mocno naciera. 

Ci którzy kupowali poniżej 20 gr. a nawet ostatnio pod Embę, mogą realizować dobre zyski, kub czekać na jeszcze większe, ale muszą pamiętać, że jest duże ryzyko. Dziś pojawiła się informacja :

"Zarząd PETROLINVEST S.A. ("Petrolinvest", "Spółka") informuje, że w dniu 22 stycznia 2014 roku otrzymał zawartą z Conwell Oil Corporation B.V. z siedzibą w Holandii ("Conwell") umowę w sprawie zwiększenia wysokości dotychczasowego zaangażowania finansowego Conwell w projekt inwestycyjny Emba ("Umowa"). 
W związku z prowadzonym procesem nabycia przez Conwell od Petrolinvest 79% udziałów TOO Emba JUG NIEFT z siedzibą w Republice Kazachstanu, spółce zależnej Petrolinvest ("Emba") ("Udziały") ("Transakcja"), Conwell jako przyszły udziałowiec Emba, zobowiązał się udzielenia na rzecz Emba w okresie do dnia zamknięcia Transakcji finansowania w wysokości 700.000 USD, stanowiącego bezpośrednie finansowanie dłużne nabywanego podmiotu. 

Wskazane finansowanie nie stanowi płatności na poczet ceny nabycia Udziałów, tj. nie pomniejsza kwoty pozostającej do wypłaty na rzecz Petrolinvest z tytułu rozliczenia umowy zobowiązującej do sprzedaży udziałów z dnia 16 grudnia 2011 roku. " ESPI

Jest to na pewno pozytywne. Conwell pokazuje "dobrą wolę", chociaż nie jest to jeszcze taki komunikat na który wielu czekało. 

Termin rozliczenia i zamknięcia transakcji za Embę przypada na 14 luty i nie wiadomo czy nie będzie przesuwany. Tak jak pisałem, że warto zbierać walor nisko i czekać na wieści pod Embę, tak teraz widząc wzrost o 33,33% przy wolumenie bliskim 49 mln sztuk mam trochę obaw. Możliwe, że to jest już ostatnia prosta i Conwell niebawem zamknie transakcję, ale jakoś przemawia przeze mnie ostrożność. Możliwe, że wzrosty będą kontynuowane, ale uważam, że możliwa jest też realizacja zysków i spadki. 

Obecne 28 gr daje dobry zarobek dla kupujących od 16 do 22 gr.

Zobaczymy co będzie się działo, ale jak to z Petrolinvestem jest tu trochę ruletki.
Może iść równie dobrze na 50 gr lub znów spaść do 20/2X...

Na pewno ci co kupowali ostatnio, nawet pod komunikat związany z Embą w styczniu, gdy pisałem mogli wyjść na swoje więc jest ok. Teraz jednak, ja bym się trochę bał wchodzić w ten walor, ale każdy decyduje sam. 

Może być troszkę niżej.PODKREŚLAM, ŻE PREZENTUJĘ JEDYNIE SWOJE OPINIE I DECYZJE INWESTYCYJNE. I NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW. KAŻDA Z INWESTYCJI WYMAGA CZASU I WOLNYCH ŚRODKÓW, NIE JESTEM WRÓŻKĄ OKREŚLAJĄCĄ KONKRETNE DATY SPADKÓW CZY WZROSTÓW.O SWOICH PORTFELACH DECYDUJECIE SAMI I JA NIC NIE GWARANTUJĘ.

foto-coslychacwbiznesie.pl1 komentarz:

  1. Można było odkupić niżej niż po 28, ale Petrolinvest dziś znów ładnie odfrunął :)

    Ta spółka jest naprawdę szalona ! Okazuje się, że ten kto wchodził pod Embę w styczniu SIEDZI NA PLUSIE I DOBRZE. Grając tu można poczuć się jak w kasynie, szczególnie grając na dziennych.

    Co będzie jutro ? Sam jestem ciekaw.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.