Polecam

czwartek, 16 stycznia 2014

Petrolinvest SA i wciąż ta sama śpiewka. Tańsze zakupy pod Luty ?
O spółce pisałem :
http://gpwinwestycje.blogspot.com/2014/01/petrolinvest-sa.html
(wszystkie opisywane spółki w etykietach po prawej )

Gra pod Embę okazała się dobra tylko dla tych, którzy kupowali poniżej 20 gr.

Rozliczenie transakcji kolejny raz zostało przesunięte ( 14 luty )

Spodziewam się, że znów walor spadnie do 16 a może nawet 15 gr. Być może kolejny raz będzie można zbierać taniej i czekać na grę za miesiąc. 

Doszło do takiej sytuacji, że jedni akcjonariusze widząc zysk zwyczajnie boją się zostawać z akcjami a inni dokupują w nadziei na tak długo wyczekiwaną pozytywną informację ( wczoraj popyt był spory ). Póki co ci drudzy tracą, ale tu nikt nie wie czy i kiedy Petrolinvest nas miło zaskoczy.

Na przykład teraz. Pierwszą myślą jest wyjście z waloru i liczenie, że kupi się w okolicach 15-17 gr. Jednakże tutaj ryzyko jest tak ogromne, że równie dobrze można ominąć podbitkę, która może być w każdej chwili, po jakiejś informacji, czy bez niej. Można też być stratnym kupując po 15 gr, jeśli w końcu wsparcie w tym miejscu się załamie. 

Dla mnie najbardziej prawdopodobny jest scenariusz ze spadkiem i zbieraniem pod 14 Luty. Oczywiście, że to jest hazard, tę spółkę ciężko nazwać inwestycją, to jest gra na olbrzymim ryzyku, ale da się i tu zarabiać. Jeśli znów będzie można kupić po 15-17 gr i walor wybije pod kolejny termin/terminy powyżej 20 gr. to nie będzie źle. 

Ja mam dziwne wrażenie, że to będzie przełomowy rok na tej spółce. Blisko pół roku akcje są na tych samych poziomach, być może wraz z nadejściem wiosny zmieni się coś i tutaj. A teraz co najwyżej można sobie pograć pod Embę. Taniej kupować, drożej sprzedawać, lub nie sprzedawać i czekać, być może kiedyś spełnią się marzenia. Trzeba jednak pamiętać, że tu każdy scenariusz wchodzi w grę. Od bankructwa po miliony.


foto-coslychacwbiznesie.pl

PODKREŚLAM, ŻE PREZENTUJĘ JEDYNIE SWOJE OPINIE I DECYZJE INWESTYCYJNE. I NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW. KAŻDA Z INWESTYCJI WYMAGA CZASU I WOLNYCH ŚRODKÓW, NIE JESTEM WRÓŻKĄ OKREŚLAJĄCĄ KONKRETNE DATY SPADKÓW CZY WZROSTÓW.O SWOICH PORTFELACH DECYDUJECIE SAMI I JA NIC NIE GWARANTUJĘ.ZAKŁADAM ŻE KAŻDA INWESTYCJA MOŻE STAĆ SIĘ ŚREDNIO LUB DŁUGOTERMINOWĄ.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.