Polecam

sobota, 11 stycznia 2014

Petrolinvest SA
Nie mogę pominąć spółki, która dla wielu jest uosobieniem tego co najgorsze na giełdzie - potężnych spadków.

Walor jest niesamowicie przeceniony. Jednakże tu zawsze jest ta obawa, że będzie jeszcze niżej. 

Bardzo ważną rzeczą na którą czeka rynek jest zamknięcie transakcji sprzedaży udziałów w spółce TOO EMBA JUG NIEFT. Datę wyznaczono na 15 stycznia, lecz to nie jest pierwsza data...W 2013 r. nie raz ją przesuwano.

Wszyscy wiedzą czym się zajmuje spółka. Jest to pęd za marzeniami o morzu ropy. Czy one mają szansę się kiedyś spełnić ? Tego tak naprawdę nie wiemy.

Wiemy jednak, że kurs jest bardzo nisko. 31 października 2013 r. walor zamknął się na 15 groszach. W ostatnim czasie trzymał się cen pomiędzy 16gr a 17gr Wczorajsza sesja zakończyła się jednak sporym, bo ponad 23 % wzrostem przy wolumenie bliskim 13 mln sztuk. Sesja zamknęła się na 21gr gdzie ustawił się mocny popyt. 

Trzeba zauważyć, że wzrosty nie były od samego rana. Zaczęły się przed godziną 15.00 i nacisk na kupno do końca sesji był bardzo duży. 

Na tej spółce akcjonariusze przeżyli już jednak wiele podbitek. Niejednokrotnie wzrosty okazywały się tylko chwilowe i dalej realizowaliśmy scenariusz spadkowy. 

Teraz trzeba się zastanowić na co liczymy. Czy chcemy wejść w spółkę która z dnia na dzień zamieni się w złotą inwestycję opartą na rzeczywistym dostępie do morza ropy, czy też chcemy wykorzystać okazję gdy kurs odreagowuje wielkie spadki i jest gra pod Embę ? 

15 stycznia przypada w środę. Moim zdaniem na najbliższych sesjach wzrosty mogą być kontynuowane. Jeśli transakcja zostanie domknięta będzie można sporo zarobić. Jeśli nie zostanie domknięta to możliwość zarobku do czasu podania informacji również nadal istnieje.

Ci którzy kupowali walor w ostatnich trzech miesiącach po atrakcyjnych cenach oczywiście mogą już chcieć realizować zysk, ale niektórzy będą czekać do końca pod informację. 

Tutaj jest duża loteria, ale na Petrolinvest tez można zarabiać zbierając pod spodziewane czy niespodziewane informacje wtedy gdy kurs szoruje w okolicach 15 gr. 

Cena/WK to teraz 0,07 ( licząc po 21 gr. )
Kapitalizacja 50 807 499 zł

Mimo sprzedaży znaczącej ilości akcji ponad 5% nadal jest w rękach dużego akcjonariusza ( wiadomo o kogo chodzi ).

Jeśli Emba się domknie będą fajne wzrosty, które oczywiście nie wykluczają późniejszych spadków.
Jeśli się nie domknie i tak część inwestujących w ostatnim czasie pomiędzy 15-17 zarobi realizując zysk.
Moim zdaniem nawet w przypadku kolejnego przełożenia daty od poniedziałku do środy, też będzie można coś "ugrać", lub przynajmniej nie stracić. Jednakże jeśli pójdzie pozytywne info, to kurs wybije dużo powyżej wartości obecnej.

Mamy poniedziałek, wtorek i środę. Uważam, że jest wystarczająco czasu na grę i wielu inwestorów z niemałymi portfelami może tu pograć.

Ja to widzę tak. Wielkich strat można uniknąć i można zarobić. W ostatniej godzinie piątkowej sesji kupowano miliony akcji.

Niech każdy przekalkuluje sobie ryzyko, wiele zależy też od rozpoczęcia w poniedziałek i jak walor się otworzy. 

Same pieniądze z Emby to więcej niż obecna kapitalizacja, jest pod co grać a nawet kolejne przełożenie terminu dobrze to rozgrywając nie musi być tragedią. 

Poza tym ja nie wierzę, że nawet jeśli Petrolinvest miałby kończyć swój żywot jak twierdzą niektórzy to nikt tu nie będzie mocno grał. Ostatnie pół roku wygląda jak totalne dno. Poniżej 15 gr. nie mogły zepchnąć kursu najgorsze informacje o pozbywaniu się akcji. 

Jak dla mnie po latach tragedii 15-17 a nawet teraz 21 gr może być okazją.

Niech każdy na trzeźwo przekalkuluje sobie ile może zaryzykować, bo tak tu jest ryzyko niemałe. Ale na Gancie też było...Plaza Centers również miała nie dać zarobić według wielu.

JEŚLI KTOŚ NIE MA NERWÓW ZE STALI NIECH OD TEJ SPÓŁKI TRZYMA SIĘ Z DALA. NIE RADZĘ TU TEŻ WCHODZIĆ WIĘKSZOŚCIĄ PORTFELA, OSZCZĘDNOŚCIAMI ŻYCIA CZY KREDYTAMI, ALE NIECH KAŻDY ROBI CO UWAŻA ZA DOBRE DLA SIEBIE.

PODKREŚLAM, ŻE PREZENTUJĘ JEDYNIE SWOJE OPINIE I DECYZJE INWESTYCYJNE. I NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW. KAŻDA Z INWESTYCJI WYMAGA CZASU I WOLNYCH ŚRODKÓW, NIE JESTEM WRÓŻKĄ OKREŚLAJĄCĄ KONKRETNE DATY SPADKÓW CZY WZROSTÓW.


foto-coslychacwbiznesie.pl

4 komentarze:

 1. Drogi Autorze, z innej beczki, co myslisz o wczorajszym komunikacie na polimex'ie ??

  Jak widzisz notowania polimexu w przyszlym tygodniu ??

  OdpowiedzUsuń
 2. Po prawej stronie dodałem etykiety. Proszę pisać w tematach dotyczących danej spółki, żeby to miało ręce i nogi. Klikasz na Polimex i powinny się wyświetlać wpisy odnośnie tego waloru. Co do pytania to zdania nie zmieniam, czekam na dalsze wzrosty na Polimexie - pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale tego komentarza już proszę nie usuwać, bo niektórzy piszą i usuwają a później moja odpowiedź sprawia wrażenie rozmowy z cieniem :) Poza tym nic się nie stało, etykiety powinny ułatwić poruszanie się po blogu .

  OdpowiedzUsuń
 4. Uważam, że gra nie jest jeszcze skończona i jeszcze do środy pod Embę będzie się działo.
  Moim zdaniem ten spadek na 19 może być zdrowy i cena jest kusząca.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.