Polecam

czwartek, 30 stycznia 2014

PKN ORLEN - Dziwię się sprzedającym
O spółce pisałem, link do etykiety ( są po prawej stronie ):

http://gpwinwestycje.blogspot.com/search/label/PKN%20ORLEN

Mimo, że spadliśmy z 41 zł. to nadal nie zmieniam zdania, że w 2014 r. ta spółka powinna dać zarobić.

Dzisiejsza sesja zakończyła się na 38,60. Na wykresie rocznym widać jak walor jest spychany w dół. Spadki są gwałtowne, często wręcz pionowe, nie wymagają wielkiego nakładu przy odpowiedniej grze ( wycofywaniu się ) popytu, duzi gracze przechodzą na niższe poziomy cenowe, nie tracąc akcji. To musi się kiedyś skończyć.

Walor jest na nowych minimach w tym roku ( 37,98 ) z 27 stycznia. Dziś podczas sesji widzieliśmy nawet 37,51 po pionowym wręcz spadku na początku i później znów było powolne zbieranie...

Teraz jesteśmy w rejonach mocnego wsparcia, które można zauważyć wybiegając poza jeden rok wstecz.

Nie wiem czy odbijemy się już czy od 36 zł, ale uważam, ze w tym roku PKN ORLEN może spokojnie powrócić powyżej 50 zł.

Oczywiście trzeba uważać na wszelkiego rodzaju wieści o "kryzysach" "załamaniach" "pękających bańkach" które uprzykrzają życie inwestorom. W razie jakiegoś krachu, trzeba będzie szybko zmieniać plany, ale póki co nie bawmy się w złe wróżki. Ich jest aż nadto.

ORLEN to wielka i zdrowa spółka i jeśli nie będzie jakiejś tragedii to obecne ceny według mnie przyniosą zyski, fajne jest to, że na tym walorze jest miejsce dla wielu, to nie jest mała spółeczka na której jeden gracz zmienia bieg historii. Natomiast jeśli teraz ludzie masowo wysypują się z akcji Orlenu niech też nie dziwią się, że mamy nowe minima na zdrowym walorze, bo sami w tym pomagają i niech nie dziwią się gdy będą kupować drożej lub na nowych szczytach w 2014 i realizować straty z 2015 - 2016 r.

Warto prześledzić nowe informacje, jest ich trochę i nie widzę negatywnych, nie rozumiem więc sprzedających, którzy po obecnych cenach w panice opuszczają tę spółkę.

Na koniec polecam wziąć wykres 5 letni i zastanowić się gdzie jesteśmy i dlaczego sprzedajemy. 

No i jeszcze czeka nas dywidenda. 

https://www.facebook.com/pages/GPW-inwestycje/631645910206761?ref=tn_tnmn

PODKREŚLAM, ŻE PREZENTUJĘ JEDYNIE SWOJE OPINIE I DECYZJE INWESTYCYJNE. I NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW. KAŻDA Z INWESTYCJI WYMAGA CZASU I WOLNYCH ŚRODKÓW, NIE JESTEM WRÓŻKĄ OKREŚLAJĄCĄ KONKRETNE DATY SPADKÓW CZY WZROSTÓW.O SWOICH PORTFELACH DECYDUJECIE SAMI I JA NIC NIE GWARANTUJĘ.

foto-coslychacwbiznesie.pl

10 komentarzy:

 1. Witam
  A co Pan sądzi o Geting Noble Bank, obecnie walor jest w trendzie wzrostowy a na początku stycznia i 21 stycznia 2 instytucje wydały rekomendacje sprzedaj, jednak cały czas idzie w górę. Pana zdaniem korekta jest blisko czy warto jeszcze wejść odczekać swoje i wyjść.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym teraz tego nie kupił. Ale jak ktoś chce może spróbować.

   Usuń
 2. Proszę zerknąć na notowania ZEP.stany najniższe w historii i wydaje się że właśnie wyczerpuje się trend spadkowy? Po mojemu to zaraz zacznie się rajd w górę czy się mylę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że to jest dobry typ :) Czy teraz zacznie rosnąć czy za jakiś czas nie wiadomo, ale zacznie i w tym roku ta spółka powinna dać zarobić, w dłuższym terminie to raczej coś pewnego, pomijając erupcje hiper wulkanów, zderzenia planetoid z Ziemią itp :) Jest tanio.

   Usuń
 3. Panie Adamie , Drogi Autorze,
  ZEP jest w moich obserwowanych, obecny układ bardzo przypomina sytuację z sierpnia zeszłego roku gdy kończyła się przecena. Według metody którą stosuję nie pojawił się jeszcze sygnał w interwale dziennym ani 4h. Jest już natomiast sygnał w interwale 1h ale ten uważam za ważny tylko w przypadku spółek o najwyższej płynności oraz kontraktów. Czekamy więc na dalszy rozwój sytuacji.

  Pozdrawiam
  Maciej

  OdpowiedzUsuń
 4. Co do PKNORLEN, jest już sygnał na 1h oraz na 4h (jeszcze nie na dziennym) - oczywiście wg metody którą stosuję. Co ciekawe sygnał w 1h pojawił się wczoraj przy cenie 38PLN, przy tak płynnej spółce traktuję taki sygnał poważnie

  Pozdrawiam
  Maciej

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzisiaj pojawił się sygnał kupna na interwale dziennym dotyczący spółki ZEP. STOP zaraz poniżej ostatnich minimów będzie bronił pozycji.

  Pozdrawiam
  Maciej

  OdpowiedzUsuń
 6. Maciej fajnie, że dodajesz swoje komentarze, bo są uważam wartościowe, także jak chcesz kontynuuj, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. skoro temat orlenu to jaka może być przyczyna dalszych spadków 37,9 to jakaś nowa dolna granica podejrzewam ze tutaj będzie 40 i więcej ale za jakiś czas nie mogę pojąc tylko dlaczego ciągle dol czy nagle się okazało że gaz łupkowy orlen ominie i nie będzie koncesji, czy ogólne zawirowanie w celu skupu przed potencjalnym szybkim wybiciem

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.