Polecam

środa, 1 stycznia 2014

POLNORD SA - Dalsze wzrosty bardzo prawdopodobne
            Od kwietnia tego roku kurs Polnordu ładnie rośnie. Trzeba pamiętać jednak, że walor miał co odrabiać, bo wcześniej spadł na łeb na szyję. W latach 2009-2010 za jedną akcję płacono od 30 do prawie 50 zł.

"Podstawowym przedmiotem działalności Grupy Kapitałowej Polnord SA jest budowa i sprzedaż nieruchomości mieszkalnych oraz komercyjnych. Holding realizuje projekty deweloperskie przede wszystkim poprzez spółki celowe. Aktualnie w skład grupy wchodzi ponad 20 spółek zależnych i stowarzyszonych. W 2013 r. grupa realizuje projekty w Warszawie, Łodzi, Sopocie, Olsztynie i Szczecinie. Znaczące plany spółka wiąże z rynkiem rosyjskim. Ponadto interesuje się projektami w Rumunii, na Słowacji oraz Ukrainie." za stockwatch.pl

Ostatnia sesja zakończyła się wynikiem + 1,78% czyli 8zł 60gr. Jednakże np. pod koniec listopada za walor płacono już niewiele poniżej 10 zł, kurs sięgnął 9zł 82 gr.

Teraz nadeszły dobre wieści. Otóż Pioneer Pekao Investment Management zwiększył zaangażowanie w Polnordzie do 9,56 proc. kapitału i głosów na WZ. Wcześniej legitymując się 2,81 %. Tak więc zwiększenie zaangażowania jest znaczne.

Czy taka informacja może pozostać niezauważona przez rynek ? Nie sądzę.

Poza tym sporą ilość akcji posiada Prokom Investments SA wraz z Osiedlem Wilanowskim Sp. z.o.o.

Obecnie Cena/WK to 0.21.

Jedyną rzeczą budzącą obawy może być emisja 7 mln akcji serii R z prawem poboru po cenie emisyjnej 7 zł 15 gr. Jednakże spółka potrzebowała pieniędzy na nowe projekty i zmniejszenie zadłużenia. Moim zdaniem to było dobre rozwiązanie.


Raiffeisen 26 listopada rekomendował kupuj dla Polnordu z ceną docelową 11 zł 90 gr.

Ja uważam, że spółka może być dobrą inwestycją na 2014 r. Polnord wykazuje zyski, ma plany na przyszłość i obecna kapitalizacja w okolicach 281 mln zł, jest bardzo niska.

Jak na niełatwe czasy dla Deweloperów spółka radzi sobie dobrze i według mnie jej akcje są niedowartościowane.

Czy to okaże się dobry prezent na 2014 r. Zobaczymy 1 stycznia 2015 :)

PODKREŚLAM, ŻE PREZENTUJĘ JEDYNIE SWOJE OPINIE I DECYZJE INWESTYCYJNE. I NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW. KAŻDA Z INWESTYCJI WYMAGA CZASU I WOLNYCH ŚRODKÓW, NIE JESTEM WRÓŻKĄ OKREŚLAJĄCĄ KONKRETNE DATY SPADKÓW CZY WZROSTÓW.

zapraszam:
https://www.facebook.com/pages/GPW-inwestycje/631645910206761?ref=tn_tnmn


foto-coslychacwbiznesie.pl

1 komentarz:

  1. Polnord zmniejsza zadłużenie, teraz trzeba wyjść powyżej 10 zł.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.