Polecam

piątek, 14 lutego 2014

AEDES SA - Konkretna umowa małej spółki.
AEDES to spółka z New Connect.

W 2012 r. po debiucie wartość akcji mocno spadała. Przez ponad rok kurs porusza się w przedziale mniej więcej 34-73 gr poza incydentalnym wybiciem.

Przedmiotem działalności Emitenta jest świadczenie usług budowlano-montażowych. Aedes w ostatnim czasie zawiera ciekawe umowy.

Strona internetowa - http://www.aedes.pl/

Kapitalizacja tej spółki teraz to w przybliżeniu 4 mln zł.

Dziś dowiadujemy się, że spółka podpisała umowę na realizację inwestycji w Katowicach. Łączna wartość to ponad 8 mln zł.

Co ważne to nie jest umowa z byle kim tylko z  J.W. Construction Holding S.A. notowanym na głównym rynku.

Mimo, że walor w ostatnim czasie urósł to nie sądzę, by wytracił potencjał.

Free Float to 22,9 %

Wszystkich akcji nieco ponad 5,6 mln.

Co ważne główni akcjonariusze nie będę ich teraz sprzedawać ponieważ :

"Zarząd Emitenta zawarł z Głównymi Akcjonariuszami (Pan Maciej Targosz, Pan 
Paweł Szymuś, Pani Małgorzata Michalcewicz) umowy w sprawie czasowego wyłączenia
zbywalności akcji imiennych serii A Spółki (umowa typu lock-up). Ww. umowy obowiązują
do dnia 18 września 2014 roku włącznie. "

Tak więc nie zdziwi mnie wzrost tego waloru. Spółka żyje, dostaje ciekawe umowy, akcji jest niewiele, kapitalizacja bardzo niska a ci, którzy je posiadają zgodzili się je trzymać przynajmniej do 18 Września. Sądzę , że również im na rękę będą wyższe poziomy, gdy przyjdzie czas w którym będę mogli pozbywać się akcji.

Obecnie widzę, że przedział cenowy to 68 - 74 gr.

To spółka w której niejeden przeżył już solidny test cierpliwości. Ja sądzę jednak, że w 2014 r, AEDES ma szansę na kontynuację wzrostów i pójście powyżej 1 zł.

Nie ma tu wielkich obrotów, dlatego trzeba mieć jakiś plan. Nie zdziwmy się jeśli nie będzie możliwości sprzedaży z zyskiem po kilku dniach, ponieważ to nie jest bankomat.

https://www.facebook.com/pages/GPW-inwestycje/631645910206761

CZYTELNIKU DECYDUJ SAMODZIELNIE. INWESTUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. PREZENTUJĘ JEDYNIE SWOJE OPINIE. MOJE PRYWATNE PRZEMYŚLENIA NIE STANOWIĄ REKOMENDACJI A SĄ TYLKO SPOJRZENIEM JEDNEGO Z MILIONÓW GRACZY. NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW. KAŻDA Z INWESTYCJI WYMAGA CZASU. O SWOICH PORTFELACH DECYDUJECIE SAMI I JA NIC NIE GWARANTUJĘ. ZAKŁADAM ŻE ZAWSZE MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ SYTUACJE, PO KTÓRYCH TRZEBA ZMIENIAĆ SWÓJ PLAN.

foto-coslychacwbiznesie.pl9 komentarzy:

 1. Milego weekendu... :) a teraz skoki...

  OdpowiedzUsuń
 2. nie mam tej spółki w portfelu ale wygląda to obiecująco. szczególnie te obroty w 2 połowie dnia - może byc ciekawy poniedziałek dla tego papieru

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam.Co pan sądzi o spółkach artefe,balticon,wierzyciel ?
  Artefe na dnie po 3 gr.a spółka ma stabilne zyski,gotówkę w kasie.
  Balticon już wystrzelił,opory przebite,raport ok,spóła się rozwija.
  Wierzyciel co roku zyski,dywidenda a szoruje po dnie.
  To nie są bankruty nad przepaścią,ale czy da się na nich zarobić

  OdpowiedzUsuń
 4. Za dużo jest tych pytań o co rusz nowe walory, zmęczyliście mnie. Teraz będę pisał tylko o tych walorach o których myślę, chcę, bo to jest blog i moje przemyślenia. Nie oczekujcie żadnych odpowiedzi. Rzucacie co rusz nowe walory, myślicie, że ja jestem komputerem do usług publicznych. Nie i to koniec odpowiadania panowie i panie. Chcecie to czytajcie, nie chcecie to nie, ja od waszych pytań muszę odpocząć, bo przekraczacie granice rozsądku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dość dobre powiedziane. Ale Pan ma i tak niezły. Bilans własnych przemyśleń. Gratuluje trafne analizy.

   Usuń
  2. Mam nadzieję, że te ekscesy nie zniechęcą Pana do dzielenia się z nami swoimi przemyśleniami. Pozostałym przypominam, że trzeba też odrobić własne zadanie domowe i pamiętać o sugestii autora znajdującą sie na górze każdej strony.
   W życiu liczy się harmonia, czas trzeba mieć na pracę, rodzinę, przyjemności i czasem po prostu dla siebie. Tego życzę wszystkim.

   Usuń
 5. Polak wygrywa w rywalizacji panczenistów na 1500 m :)

  Kolejny nasz bohater, mimo braku warunków do treningów, wygrał ze światem !

  OdpowiedzUsuń
 6. i jeszcze Kamil Stoch na zakończenie! Piękny dzień.

  OdpowiedzUsuń
 7. Niesamowity dzień dla Polaków w Soczi. Wielka sprawa i wielkie brawa. Dziękujemy za medale i emocje! Po takim dniu to w poniedziałek na Książęcej tylko kolor zielony:)
  Wracając do tematu Bloga to apeluję o niezadawanie pytań typu "co Autor myśli o spółce...". Ów Autor podał tak dużo walorów (cennych informacji) na swoim Blogu, że można z tego zrobić klika fajnych portfeli. Ja po przeczytaniu kilku wpisów poszedłem po rozum do głowy i włączyłem kilka spółek tutaj opisanych do swojego portfela. Oczywiście z pełna świadomością, że to jest giełda i że nie zawsze tak różowo (zielono) może to wszystko wyglądać. Jeśli będą straty to pretensje tylko do siebie mogę mieć. Powinniśmy się cieszyć, dziękować, że ktoś poświęca tyle czasu na podzielenie się z innymi swoimi spostrzeżeniami, opiniami czy typami. A teraz cieszmy się z sukcesu naszych sportowców! Dziękujemy!

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.