Polecam

środa, 19 lutego 2014

B3System - Nowe informacje i oddam wam głos :)

Wcześniejsze wpisy :
http://gpwinwestycje.blogspot.com/search/label/B3SYSTEM

To jest spółka, którą lubię, bo dużo urosła odkąd o niej wspominałem. 
Widzieliśmy wielkie wolumeny, wzrosty, ostatnio wahania.
Zastanawialiśmy się czy pojawią się informacje odnośnie zmian zaangażowania.

Pojawiły się komunikaty rozpalające wyobraźnię : ( linki z bankier.pl )

http://www.bankier.pl/wiadomosc/B3SYSTEM-Ustalenie-warunkow-emisji-i-ceny-akcji-emitowanych-w-ramach-kapitalu-docelowego-3060808.html


http://www.bankier.pl/wiadomosc/B3SYSTEM-Zmiany-w-skladzie-Zarzadu-spolki-B3System-S-A-3064076.html


http://www.bankier.pl/wiadomosc/B3SYSTEM-Podpisanie-Umowy-Inwestycyjnej-dotyczacej-nabycia-nowego-podmiotu-3064345.html


http://www.bankier.pl/wiadomosc/B3SYSTEM-Podpisanie-Umowy-Inwestycyjnej-dotyczacej-zbycia-zorganizowanej-czesci-przedsiebiorstwa-3064433.html


http://www.bankier.pl/wiadomosc/B3SYSTEM-Podwyzszenie-kapitalu-zakladowego-Spolki-w-ramach-kapitalu-docelowego-3064475.html

Także teraz trzeba się zastanowić co z tym fantem zrobić. 
Z jednej strony :
Cena emisyjna 10 gr.
Z drugiej inwestorzy, więc nie sądzę, że akcje będą do wywalenia w rynek.
Inwestorzy mają wkłady niepieniężne w postaci udziałów Spółki nabywanej.

Wiele będzie zależało od tego jaki to będzie wkład i jaką wartość wraz z nim będzie posiadało B3System oraz ile będzie akcji.

Obecnie widzę, że walor jest pomiędzy 55 a 57 gr przy ponad 14 % wzrostu.

Jeśli ktoś ma jakieś konkretne propozycje, kto, co, jak i dlaczego i będą one merytoryczne piszcie w komentarzach . Te bez ( odpał, korba, śmieć itp. ) dodam. 

Obecna cena jest z dużym buforem bezpieczeństwa pewnie dla wielu co tu wchodzili. Wiele osób pewnie zrealizowało zysk. Można było zrobić ponad 100 %. 

Teraz przewagę mają ci, którzy wiedzą co jest na rzeczy. My możemy się tylko domyślać.

https://www.facebook.com/pages/GPW-inwestycje/631645910206761

CZYTELNIKU DECYDUJ SAMODZIELNIE. INWESTUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. PREZENTUJĘ JEDYNIE SWOJE OPINIE. MOJE PRYWATNE PRZEMYŚLENIA NIE STANOWIĄ REKOMENDACJI A SĄ TYLKO SPOJRZENIEM JEDNEGO Z MILIONÓW GRACZY. NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW. KAŻDA Z INWESTYCJI WYMAGA CZASU. O SWOICH PORTFELACH DECYDUJECIE SAMI I JA NIC NIE GWARANTUJĘ. ZAKŁADAM ŻE ZAWSZE MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ SYTUACJE, PO KTÓRYCH TRZEBA ZMIENIAĆ SWÓJ PLAN.

foto-coslychacwbiznesie.pl


12 komentarzy:

 1. Trafna analiza :), Komentarzami z biznesradar bym się nie przejmował.

  OdpowiedzUsuń
 2. Brakuje tu czytelników umiejących zabrać głos ?

  Czy wszyscy potrafią pisać jedynie :

  "Autorze czy warto ? " " Autorze co robić ? " "Autorze dlaczego spada ?"

  Nieładnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. mi sie wydaje ze weszlismi w 3 fale wg eliota tzn 2 impuls wzrostowy liczac od 48 gr

  OdpowiedzUsuń
 4. No dobrze... mi osobiście nie udało się wejść w B3S czego niezmiernie żałuję.

  Mamy kilka nowych info które razem tworzą dość niejasną sytuację.

  Nowe akcje - dla mnie bez sensu jest ta emisja. Podniesienie kapitału zakładowego o raptem 100tys zł - WOW... 1 mln akcji - ostatnie dzienne obroty są o wiele większe więc nawet jeśli od razu pojawią się w sprzedaży to co. Dziwna jest ta emisja, oczywiście nic się nie dzieje bez przyczyny, może to prezent dla "zaufanych" ale w sumie zarobić 4-5 razy więcej na tym kapitale to dla porządnego inwestora nic. Może zostały wyemitowane jako "zapłata" za te przedsiębiorstwo które chcą nabyć (2 info) - też malutko, jakaś rata? czy kupują taką maleńką firmę...?

  3 info wygląda na info o tym że dość prawdopodobnie B3S zostanie sprzedane. Info jak najbardziej pozytywne bo zostanie wchłonięte przez jakąś większą firmę...ale jaką? Kto chce kupić B3S?

  Dla mnie więc wyemitowane akcje to nie problem (może być odrobinę gorzej jak wyemitują ich jeszcze więcej ale też nie tragicznie) tym bardziej że jeszcze na giełdę nie wchodzą, a info o inwestorze i kupnie jakiegoś przedsiębiorstwa jest jak najbardziej pozytywne więc spodziewałbym się że zostanie odebrane przez rynek pozytywnie, możliwe wzrosty -tak jak dzisiaj.

  To moje osobiste zdanie i mogę się mylić, źle ogarniać prezentowane informacje. Sam w to raczej nie wejdę, nie załapałem się na początku więc teraz nie będę próbował, może znajdzie się coś lepszego :)

  Prośba o komentarz do moich wypocin, tylko łagodnie proszę ;) nie zgłębiałem się mocno w temat...ot tak rzuciłem okiem.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się, że mogą być dalsze wzrosty :)

  Nie zdziwię się jeśli dopiero zacznie się gra pod inwestora.

  Być może to było dopiero kołowanie i ustawianie maszyny na pasie startowym :)

  Żartuję tak sobie, ale od dziś ten walor stał się czymś szalonym, niepewnym, ale pobudzającym wyobraźnie i to może działać. Tak samo jak mogą działać osoby wiedzące, kto interesuje się spółką.

  Na pewno zalecana jest duża ostrożność, ale raczej da się tu coś ugrać. Taktyka jednak będzie się pojawiała wraz z otwarciem notowań i zachowaniem kursu.

  Jak dla mnie to na teraz walor spekulacyjny. Jednak dla wiedzących więcej może mieć fundamenty.

  Na pewno będę obserwował, być może nie tylko obserwował, ale sam nie wiem. Na pewno nie wejdę jak będzie luka i + 20 na otwarciu, emocje raz mogą pomóc ale 3 razy człowieka wpuszczą w maliny.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze dodam :

  "Nabywca oświadczył, iż jest zainteresowany kupnem B3S po uzyskaniu zgody Walnego Zgromadzenia Emitenta na przeniesienie do podmiotu zależnego ZPC,"

  "Nabywca oświadczył, że cena zakupu 100% udziałów B3S, po przeniesieniu do niego ZPC, będzie uzgodniona na podstawie odrębnej umowy, zawartej nie później niż do dnia 31 grudnia 2014 roku,"

  Jeśli inwestor ostatecznie chce mieć 100 % B3System to raczej jest to ktoś konkretny.
  Informacje na temat przekraczania progów i tak powinny się jeszcze pojawić.

  Jeśli faktycznie chcą 100 % B3System będzie im zależało na zbieraniu akcji też z rynku.
  Chyba nie trzeba dodawać co się będzie działo, jeśli ktoś rzeczywiście będzie chciał akcje posiadaczy.

  Część już pewnie zebrali, ale tu Free Float był spory więc jeszcze muszą trochę zbierać.

  Oczywiście dzisiejsze informacje nie gwarantują , że ten inwestor x i B3System wszystko sfinalizują dlatego trzeba trzymać rękę na pulsie.

  Jednak ostatnie ruchy na walorze i ten kocioł dają do myślenia. Ciekawe ile akcji już mają i kiedy będą informować. Chyba, że zbierają z wielu stron i będą wyczekiwać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam serdecznie. Moim skromnym zdaniem informacje ze spolki to naciaganie inwestorow. Oczywiscie spekulacyjnie mozna grac ale nie nalezy wierzyc ze bedzie dobrze. Spolka od bardzo dawna jest nierentowna podczas gdy sytuacja w branzy IT coraz bardziej wycienczajaco trudna. Dokrecany bedzie kurek pieniedzy inwestycyjnych dla publica z UE, zas na krajowe przetargi coraz skrupulatniej sie patrzy (ostatnie masowe aresztowania i przesluchiwania zwiazane z ustaianiem podejrzewanymi ustawieniami przetargow publicznych). Tak wiec pieniedzy bedzie mniej a wszystko bardziej pod lupa. Wiec tak dlugofalowo nirentownej spolce bedzie makabrycznie ciezko, a kto moglby chciec nabyc taka kotwice finansowa? Moze jedynie asseco, ktore nie odczuje zupelnie transakcji tym bardziej iz zaproponuje cene bardzo niska, a przy okazji zmiecie z rynku kolejnego konkurenta, choc niegroznego to platajacego sie czasem miedzy nogami w przetargach. Tak wiec uwazam spekulacyjnie moze i owszem ale fundamentalnie spolka w stanie tragicznym. Pozdrawiam i gratuluje tym ktorym udalo sie wskoczyc :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie powinno spaść poniżej 45 gr czy poniżej 47-48 no...

  Powinno pójść na złotówki.

  Mogę się mylić w co wątpię.

  Co widzicie na wykresach B3SYSTEM ?

  Dlaczego fundamentalnie traktujecie spółkę dalej jak B3SYSTEM z przed informacji ?

  Zaczęła się nowa historia, jeśli dojdzie do skutku cały ich plan będzie to zupełnie inny twór i prawdopodobnie dużo silniejszy co wnika z informacji.

  A wykresy krzyczą - Wzrosty ! Za dużo plusów jak dla mnie aby nie dało zarobić jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
 9. No i jest umowa inwestycyjna... Wszyscy teraz zastanawiamy się ale kto, jak, z kim...? Tego myślę również dowiemy się może już niedługo...Chodzą opinie,że duże wzrosty B3SYSTEM-u mogą byc tzw.powtórką z rozrywki (pamiętny wzrost ceny akcji OPTIMUSA);ja osobiście nie miałbym nic przeciwko temu..:))Jak będzie czas pokaże,moim zdaniem jednak będą dalsze wzrosty...
  Pozdrawiam Autora i dziękuję,że jest taka osoba w sieci; szczera i uczciwa w swych zamiarach...

  OdpowiedzUsuń
 10. Tyle wiemy.
  http://gielda.onet.pl/b3system-odtajnienie-nazwy-inwestora-z-ktorym-spolka-zawarla-umowe-inwestycyjna-dotyczaca-nabycia-nowego-podmiotu,18886,229664,komunikaty-detal

  OdpowiedzUsuń
 11. Tutaj zapowiadało się dobrze a nawet bardzo dobrze. Niestety w moim przypadku to jest porażka, która boli. Zbliża się scalenie - 0,10 zł na 1 zł. Ja mam średnią 0,56 zł czyli po scaleniu 5,60 zł. Chyba dobrze rozumuję? Żebym wyszedł na 0 tu musi urosnąć sporo. Ponad 500%. Przyznacie, że to dużo:D Oczywiście gdybym uśrednił to... ale za co tu uśrednić? Dla mnie póki co to największa wtopa po MEWA. Macie jeszcze B3S w portfelach?

  OdpowiedzUsuń
 12. Tutaj od kilku sesji dzieję się ciekawe rzeczy. Nie mamy żadnego info a kurs rośnie przy sporym dziś wolumenie. No zobaczymy do ilu dojdzie.
  He... widzę, że sam ze sobą piszę:D

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.