Polecam

sobota, 1 lutego 2014

DEPEND SA - Czekając na kredyt. Możliwe wzrosty.
Spółka notowana na New Connect

Strona internetowa - http://www.depend.pl/

11 485 000 szt. akcji a free float 52,81 %

Kurs z ostatniej sesji to 32 gr.

Patrząc się na wykres historyczny widzimy jak mocno spadła cena waloru. Od ponad dwóch lat kurs porusza się mniej więcej pomiędzy 20 a 50 gr. W okresie kilkunastu miesięcy najczęściej bywał w okolicach obecnej ceny. 

Otóż powodem takiego stanu rzeczy jest oczekiwanie spółki na przyznanie kredytu, wszystko można wyszukać w komunikatach.

30 grudnia 2013 r. pojawiła się informacja potwierdzająca, że wszystko idzie w dobrym kierunku :

"Zarząd DEPEND S.A. Informuje, że 27 grudnia 2013 r. otrzymaliśmy od Prometheus Capital Group informację o bieżącym stanie realizacji harmonogramu, który został szczegółowo omówiony w komunikacie bieżącym 55/2013 opublikowanym 09 grudnia 2013 r.
Według przesłanej informacji wykonany został punkt 1. harmonogramu i transakcja znajduje się w 2. punkcie harmonogramu. Ze względu na typ zabezpieczeń, cesja praw zrealizowana zostanie drogą CAA (Collateral Assignment Agreement - Umowy Przeniesienia Własności) Proces przeniesienia własności zostanie rozpoczęty przez Departament Prawny Bank of America w 2 tygodniu 2014 roku.
O dalszych realizowanych czynnościach informować będziemy w kolejnych komunikatach bieżących."

Cały harmonogram składa się z 5 punktów i również jest przedstawiony na stronie spółki :

"
1.
Przegląd średnioterminowych Obligacji (MTN), będących zabezpieczeniem transakcji. Proces ten zostanie rozpoczęty 16 grudnia 2013 r.
2.
Proces Cedowania Zabezpieczeń. Wykonanie czynności z punktu pierwszego zdeterminuje metodę, jaka zostanie zastosowana do scedowania praw do zabezpieczeń. Może to odbyć się poprzez platformę typu EUROCLEAR, lub poprzez proste wykonane prawa poprzez Umowę Przeniesienia Własności, która została już podpisana. Zależne to będzie od zweryfikowanego typu instrumentu zabezpieczającego.
3.
Ostateczny przegląd z punktu widzenia obowiązującego prawa. Dla przeglądu zastosowane zostaną kryteria zgodne z protokołem prawnym wprowadzonym poprzez dokonane już uzgodnienia ze wszystkimi uczestnikami syndykatu w formie zawartych umów.
4.
Ostateczny przegląd administracyjny. Czynność ta ma na celu finalne otwarcie dla każdego z beneficjentów indywidualnego, dedykowanego rachunku kredytowego. Na rachunek ten zostaną przekazane środki kredytowe, jak również będą nań przelewane przez beneficjenta zobowiązania z tytułu odsetek przez cały czas życia kredytu, oraz spłata kapitału na koniec okresu kredytowania.
5.
Wypłata środków. Przed zrealizowaniem transferu dla każdego z beneficjentów, nawiązany zostanie bezpośredni międzybankowy kontakt z bankami beneficjentów w celu potwierdzenia gotowości przyjęcia środków. Wraz ze środkami kredytowymi do banków beneficjentów przesłane zostaną oryginały podpisanych już umów CFA (Credit Facility Agreement)  "

Jeśli chodzi o raport to moim zdaniem najważniejsza jest sama końcówka :

tutaj link do całości a na str. 11 i 12 również mamy wyjaśnienie obecnego stanu rzeczy : 

http://depend.pl/download/Korekta_Raport_kwartalny_III_2013.pdf

Podsumowując :
Będą pieniądze będą wzrosty a mając na uwadze zaawansowanie prac, to że spółka jest już na finalnym etapie rozmów wzrosty mogą nadejść w każdej chwili. 

W styczniu nie pojawiła się żadna informacja dotycząca kredytu, także można się jej spodziewać w najbliższym czasie. 

Jeżeli nowy projekt – zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi zostanie wdrożony będzie dobrze. Jeśli coś by się nie udało, spółka nie dostała by wsparcia będzie źle, to jest proste.

Ja osobiście jestem dobrej myśli. Są osoby i podmioty mające sporo tych akcji. Najwięcej ma Bolesław Kukolewski a zauważmy, że Dorota Kukolewska jest vice przewodniczącą Rady Nadzorczej spółki.

Patrząc się na wykres jest tanio. W miesiącach wrzesień - październik 2013 mieliśmy mocny wzrost o ponad 100 % i obecnie biorąc pod uwagę to, że dobre informacje mogą napłynąć w każdej chwili to może być jedynie korekta pod dalsze wzrosty.

Tak czy inaczej spółka jest uzależniona od harmonogramu związanego z kredytem a co za tym idzie z finałem całej transakcji. Ryzyko, że coś się nie powiedzie zawsze istnieje i trzeba je brać pod uwagę.

Ja uważam jednak, że nawet w przypadku złego scenariusza będzie tu jeszcze gra. Biorąc pod uwagę pozytywne zakończenie powinny być piękne wzrosty. Czy obecna cena jest atrakcyjna ? Dla mnie tak, ale niech każdy sobie przelicza sam ja za nikogo decydował nie będę. 

Nie wiadomo czy nie zaliczymy jeszcze 2x groszy, może tak, może nie, ale w dłuższej perspektywie uważam, że przebijemy 56 ( szczególnie zakładając dobry scenariusz i dobry finał przygody z kredytem ).

https://www.facebook.com/pages/GPW-inwestycje/631645910206761?ref=tn_tnmn

PODKREŚLAM, ŻE PREZENTUJĘ JEDYNIE SWOJE OPINIE I DECYZJE INWESTYCYJNE. I NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW. KAŻDA Z INWESTYCJI WYMAGA CZASU I WOLNYCH ŚRODKÓW, NIE JESTEM WRÓŻKĄ OKREŚLAJĄCĄ KONKRETNE DATY SPADKÓW CZY WZROSTÓW.O SWOICH PORTFELACH DECYDUJECIE SAMI I JA NIC NIE GWARANTUJĘ.

foto-coslychacwbiznesie.pl

2 komentarze:

  1. Witam autora tego ciekawego bloga. Mam pytanie, a zarazem taką prośbę, czy warto mieć w portfelu spółkę SPC (aktualnie posiadam 250 000 akcji tej spółki), na jakie poziomy cenowe można na niej liczyć w najbliższym czasie. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje za odpowiedź.

    Mariusz

    OdpowiedzUsuń
  2. SPC gdybym ja miał teraz tyle tego waloru jedyne co bym robił to czekał.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.