Polecam

sobota, 8 lutego 2014

Global Energy S.A - dobry piątek.

O spółce wspominałem :

http://gpwinwestycje.blogspot.com/search/label/GLOBAL%20ENERGY ( etykiety po prawej )

Wracam do niej, ponieważ podobała mi się piątkowa sesja.

Mieliśmy wysoki wolumen 799 181 szt.

Wzrost o 7,35 %

Walor zamknął się na 73 gr.

Zobaczymy, czy po ponad dwóch tygodniach stabilizacji na mniej więcej 69-71 gr po dużych spadkach ta piątkowa sesja coś odmieni.

W poprzednim wpisie wspominałem, że Global Energy według mnie może dotknąć nawet dna na 59 gr. ale , że nie wiem czy tam się doczołga. Możliwe, że ten piątek pokazał, że tak niskie zejście będzie bardzo trudne i, że zaczną się wzrosty.

Piątkowy obrót to 575 777 zł

Patrząc się na ostatnie 2 tygodnie jest to sporo.

GLE leciało w styczniu mocno w dół, spadło z ponad 1 zł, jednak coraz bardziej prawdopodobne wydaje się być to, że spadki na 59 gr. się nie powtórzą.

Wciąż uważam, że jest to spółka z dużym potencjałem na 2014 r. ale mogę się mylić. Mam nadzieję, że GLE będzie powoli pięło się w górę, na początek na 1 zł.

https://www.facebook.com/pages/GPW-inwestycje/631645910206761

PODKREŚLAM, ŻE PREZENTUJĘ JEDYNIE SWOJE OPINIE I DECYZJE INWESTYCYJNE. NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW. KAŻDA Z INWESTYCJI WYMAGA CZASU I WOLNYCH ŚRODKÓW, NIE JESTEM WRÓŻKĄ OKREŚLAJĄCĄ KONKRETNE DATY SPADKÓW CZY WZROSTÓW.O SWOICH PORTFELACH DECYDUJECIE SAMI I JA NIC NIE GWARANTUJĘ.ZAKŁADAM ŻE KAŻDA INWESTYCJA MOŻE STAĆ SIĘ ŚREDNIO LUB DŁUGOTERMINOWĄ.

foto-coslychacwbiznesie.pl

15 komentarzy:

 1. Miał Pan w weekend odpoczywać ;). GLE obserwuję już od jakiegoś czasu. Wzrosty z piątkowej sesji były bardzo ładne i w przeciwieństwie do ZEPAK na dużych obrotach... myślę że pon, może dość do małej korekty i potem pójdzie w górę :). Chyba wraca sentyment do energetyki która teraz na dość niskich poziomach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpoczywam, choć tak całkiem nie umiem :)

   Usuń
 2. Ciekawie zapowiada się poniedziałek na walorku:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Adam GLE z energią ma związane tyle co w nazwie ENERGY, teraz główną działalnością będzie budowlanka

  OdpowiedzUsuń
 4. Dokładnie już budują w Sofii apartamentowce:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Poniedziałek zaczął się dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe czy starczy im potencjału żeby przebić 1,00pln..Tym bardziej że obroty konkretne przemieliło się ponad 1,7mln akcji więc wydaje się że grubsi kupowali akcje:)

  OdpowiedzUsuń
 7. W tym roku powinno przebić szczyty na 1,83. W dłuższym terminie będzie tu pewnie z 10 zł.

  OdpowiedzUsuń
 8. co przemawia za tym optymizmem drogi autorze ??

  OdpowiedzUsuń
 9. czyli to może być najlepsza inwestycja spośród wszystkich tutaj opisanych ?

  OdpowiedzUsuń
 10. Na blogu nie ma spółek w które przestałem wierzyć. Każda, która nie urosła ma moim zdaniem potencjał. Nawet JSW, po prostu niekiedy czeka się dłuższy czas.

  Jeśli chodzi o potencjał to jest tu masa perełek, która pewnie w tym roku urosną nie raz. Ale szczyt niektórych na pewno przyjdzie później. Będą i takie gdzie jakieś emisje zmienią zasięg. Mogą też pojawiać się np. złe infa, ale raczej z każdej będzie można wyjść na +

  OdpowiedzUsuń
 11. po dzisiejszym dniu wykres zaczyna przypominac to co działo sie na przełomie maja i czerwca. Byc moze to juz jest ten moment kiedy zacznie na dniach ruszac.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dzisiaj przemielilo sie aż 2,45mln akcji i spadek 11%, doszło w trakciesesji info o przekroczeniu progu 5% przez Polish American Fund Invest. Chociaż dołożyli nie dużo akcji, jednak pokazali, że zwiekszaja zaangazowanie, a nie zmniejszaja. Czy coś w tym jest - nie wiem, miejmy nadzieję, że tylko pozytyw. wykres rysuje sie tak jak kolega wyżej zauważył, analogicznie jak sprzed niespełna roku przed wybiciem, ale co bedzie czas pokaże...

  OdpowiedzUsuń
 13. Kolejne dobre wieści, GLE zaangażował się w AGROTON (co by wyjaśniało ostanie ruchy na tej spółce) oraz w GLOBALA wszedł amerykański fundusz "Maverick Capital Ltd.". Same pozytywy! Lada moment może już nie być okazji skosztować waloru w takiej cenie jaka jest obecnie. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.