Polecam

wtorek, 25 lutego 2014

Global Energy wyrasta nam na potęgę ?
O spółce pisałem dwukrotnie :

http://gpwinwestycje.blogspot.com/search/label/GLOBAL%20ENERGY

Na walorze jest mocna gra, jesteśmy blisko cen minimalnych, kurs jest trzymany, wolumeny rosną. 
Siła jaka tu siedzi jest ogromna.

Niedawno Polish American Investment Fund LLC  zażądał zwołania NWZA

Dziś dowiadujemy się, że Global Energy ma ponad 5 % Agrotonu, tutaj link :

http://www.bankier.pl/static/att/emitent/2014-02/Agroton14_201402250893096074.pdf

Ale to jeszcze nic, bo teraz już wiemy, że powyżej 5% Global Energy posiada ogromny Fundusz Maverick Capital Ltd.  który nie wyklucza zwiększania zaangażowania...

Mamy teraz spółkę z kapitalizacją około 26 mln zł.

Przeprasza, ale ta kwota nie pasuje mi do tych wszystkich informacji wokół GLE.
Polish American Investment Fund a teraz Maverick Capital ? 
Ciężko mi sobie wyobrazić aby tak potężny Fundusz interesował się czymś niewartym uwagi i tracił czas. 

Sprawdźcie ile GLE ma teraz kapitału w akcjach UNITED, AGROTONU i INVENTI. 

Coś tu jest nie tak, według mnie finał musi być dobry dla akcjonariuszy zakupujących na obecnych poziomach.

Fundusze ze Stanów to są potężni gracze. Takie połączenie jakie mamy na tej spółce według mnie świadczy o wielkich planach wobec spółki, myślę, że zostaniemy tu jeszcze nieraz zaskoczeni.

Global Energy inwestuje w akcje innych spółek, wygląda na to, że mocno niedowartościowane GLE jest ręką olbrzyma, który zwyczajnie nie ma powodów do pośpiechu. Jeśli te akcje mają podbijać nasz parkiet w przyszłości a tego nie wykluczam to być może dlatego są tak uparcie zbierane i trzymane za kark przy dnie.

Niedawno duże ilości akcji serii C były obejmowane przez STAR Ventures GmbH ( który też chce zwołania NWZA ) oraz R.K.K. Energy Limited. Cena emisyjna wynosiła 1,45. 

Nie zdziwię się jeśli w 2014 r. taka cena za 1 akcję GLE zostanie tylko wspomnieniem.

W Grudniu 2013 mieliśmy zawarcie umowy inwestycyjnej w zakresie realizacji projektu deweloperskiego w Sofii w Bułgarii.

Kupują akcje, chcą budować przez swoje powołane spółki celowe, piszą o 2 mln zysku na koniec 2014 r. z jednej inwestycji.

Myślę, że Global Energy może stać się jedną z potęg na GPW. 

My po prostu jeszcze nie wiemy co tu się dzieje, ale jeśli żądają już NWZA i ujawniają się powyżej 5% to kończą się jaja a zaczynają poważne ruchy. 

Kurs będzie rósł wtedy kiedy zechce taki Maverick, bo w porównaniu z takim akcjonariuszem jesteśmy leszczykami.

Co może zrobić leszczyk jeśli wierzy, że coś potężnego się na Globalu urodzi ?

Leszczyk może tylko kupić i czekać. Dziś moje zainteresowanie tą spółką sięgnęło pułapu przy którym załącza się syrena strażacka. Chcę trochę tego mieć, żeby nie żałować.

Faktyczna wartość sił jakie kumulują się w tej spółce jest taka, że oni nie widząc tu pieniędzy nie ruszaliby swojego tyłka nie mówiąc już o zabawę w podchody jaka nas się raczy.

Chyba podziękuję Amerykanom, że ujawniają się na takim poziomie cenowym a nie przy 5 zł.

Teraz mamy 74 gr i wydaje mi się, że będziemy się w 2015 r. śmiali na wspomnienie takich cen.

Najbliższe cele to wyjście powyżej 1 zł  a później 1,85. Oby nie kazano nam długo czekać, bo niecierpliwi powysiadają. Jednak uważam, że tu warto się przymocować do własnego miejsca, sznurkiem, linami jak ktoś nie ma cierpliwości, przykleić się :)

https://www.facebook.com/pages/GPW-inwestycje/631645910206761

CZYTELNIKU DECYDUJ SAMODZIELNIE. INWESTUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. PREZENTUJĘ JEDYNIE SWOJE OPINIE. MOJE PRYWATNE PRZEMYŚLENIA NIE STANOWIĄ REKOMENDACJI A SĄ TYLKO SPOJRZENIEM JEDNEGO Z MILIONÓW GRACZY. NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW. KAŻDA Z INWESTYCJI WYMAGA CZASU. O SWOICH PORTFELACH DECYDUJECIE SAMI I JA NIC NIE GWARANTUJĘ. ZAKŁADAM ŻE ZAWSZE MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ SYTUACJE, PO KTÓRYCH TRZEBA ZMIENIAĆ SWÓJ PLAN.

foto-coslychacwbiznesie.pl

16 komentarzy:

 1. Widze ze myslimy podobnie chcialem dzis zaraz po przekroczeniu przez fundusz 5% w Globalu, ale sie wahalem liczac na jeszcze tansze zakupy - moze zrobie to jutro o ile cena bedzie jeszcze atrakcyjna..

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo cenię sobie Pańskie wpisy i wkładany wysiłek, czemu już nieraz dałem tutaj wyraz :)

  W Global Energy mam 10% aktywów przeznaczonych na akcje (a te stanowią około 65% wszystkich moich aktywów). W wątku "Walory czytelników" skonsultował Pan mój portfel, który okazał się zbyt rozległy w sensie ilości walorów, czemu trudno zaprzeczyć. Jestem w trakcie jego przekonstruowywania w oparciu o Pana uwagi jak też własne preferencje.

  Od dawna bardzo mocno stawia Pan na Global więc zastanawiam się, czy nie zwiększyć w nim zaangażowania. (W sumie to Pan właśnie polecał). Mogę w zasadzie tych pieniędzy nie oglądać kilka lat, więc nie dam się zrobić na presję psychologiczną :)

  Jak inwestorzy przetrawią info o wejściu kolejnego funduszu, pewnie jutro spowoduje to wzrost wyceny, być może też ten krótkoterminowy, spekulacyjny. Czy warto zwiększać zaangażowanie w takiej sytuacji ? Wiem, że to trudne pytanie, bo przecież nigdy nie jest powiedziane, że kurs zostanie ponownie obniżony, o ile oczywiście wzrośnie, bo info było jeszcze w trakcie sesji, a szału nie było. Jeśli mam jednak wybierać, to wolę wolniejszy wzrost w obrębie fundamentów, niż "szał" na infa. Nie chodzi jednak przecież o to, co ja wolę... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rób tak jak ci mówi intuicja. Pamiętaj najwięcej się uczysz na upadkach, ale po własnych decyzjach.

   Przy obecnym kursie nie widać jednak zagrożeń. Jesteśmy ledwo nad dnem, ostatnio emisyjna była 1,45 więc wątpię, aby ktoś tu kombinował i zrobił multum akcji dodatkowo po nominalnej 24 gr. Nie byłoby to dobre ani dla nas ani co ważne dla tych, którzy obejmowali ostatnio. Póki co o żadnych kolejnych dodrukach nie słychać więc nawet nie ma co o tym myśleć.

   Na 59 nie możemy spaść, choć od początku się z tym liczyłem. Jedynym kierunkiem jak dla mnie robi się +

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź. W ostatecznym rozrachunku zawsze podejmuję własne decyzje, ale sugestii od osób o większej wiedzy w danej dziedzinie nigdy nie lekceważę. Dotyczy do giełdy i wszystkiego innego.

   Usuń
 3. Popieram w 100% autora! Tutaj szykuje się coś dużo większego, kwestia czasu, a karty się otworzą. Ja osobiście dobieram i czeekaaam!

  OdpowiedzUsuń
 4. I to chyba bardzo mocno się szykuje. Wezwania na NWZA szykują coś naprawdę dużego. Już informacje o zaangażowaniu w AGROTON spowodują jutro wzrosty. Bardzo dobra analiza. Dziękuję Autorowi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Najlepsze jest to, że Free Float jest obecnie bardzo niski.
  Pozajmowane coraz większe pakiety a kurs przy dnie to sztuka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przy takiej hossie na ukraińskich spółkach może na razie lepiej się nie rozdrabniać

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo dziękuję za podpowiedź i już jutro rano odkupię GLE. Sprzedałem po 78 gr i mam nadzieję odkupić po niższym kursie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Hossa na UKR chyba ma się ku końcowi. Dzisiejsze spadki ostudziło wiele entuzjazmu. Sytuacja związana Krymem nie wróży na razie nic dobrego. Wiele spółek nie zdołało się załapać. Myślę że do środy wszystko wróci do normy.

  Tym czasem chciałbym zwrócić uwagę na DUON. Tam chyba kończy się powoli konsolidacja z pierwszej fali wzrostowej i chyba na dniach powinno pójść wybicie górą którego zasięg oceniam na 2,30zł z 1,70zł.

  Co do GLE to nie wydaje mi się pierwsza fala wzrostowa z początku lutego to było wejście Mavrica 5% to nieco ponad 500 tyś akcji a wówczas przemieliło się ich ze 3mln? Nie wiadomo co mogą chcieć robić dalej. O dofinansowaniu nie było mowy w komunikatach... Myślę że wyraźnym sygnałem będzie przebicie poziomu 0,83pln za akcję a następnie potwierdzenie otwarcie powyżej tego poziomu. Wyniki pokazane przez firmę nie wykazują niczego zachęcającego. NWZA było 20.02 i dokonało przetasowań w zarządzie spółki zależnej i rozszerzyło zakres działalności GLE. Wyniki roczne będą publikowane 18.03 może tam się szykuje coś poważniejszego?

  OdpowiedzUsuń
 9. Jutro będzie masakra na otwarciu a może wogóle nie otworzą jak będzie taki popyt, spróbuję się ustawić ale wątpię że kupie 20% od dzisiejszej ceny zamknięcia. Autora dużo ludzi czyta a z takimi wieściami to tym bardziej. Pozdrawiam Autora i czytających.

  OdpowiedzUsuń
 10. Niestety znak zapytania w tytule jest jak najbardziej uprawniony. Zagrożeniem, które ja widzę jest to, że 3 istotnych akcjonariuszy i to silnych to zbyt dużo ze względu na potencjalne różnice w podejściu do inwestycji (nie sądzę by chcieli być biernymi udziałowcami).
  Moim zdaniem gra na Agrotonie to super inwestycja, ale czemu się ujawniać (przekraczać 5%), przecież ciężko wyobrazić sobie, że 5% udział da realny wpływ na funkcjonowanie Agrotonu ... Jednym słowem pograć, zarobić i do widzenia!
  Tak czy inaczej ciekawe jaki będzie rozwój sytuacji.
  Pzdr Karlo

  OdpowiedzUsuń
 11. Co myślicie o sprzedaży przez R.K.K? Wszystko w rynek czy jednak MAVERICK i/lub PAIF zwiększyli udział? no i co w poniedziałek w związku z tym

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja osobiscie uwazam, ze zwiekszyli zaangazowanie, Przemawiala byl za tym tresc proponowanych uchwal na NWZA (ktore odbedzie sie 27.03 a nie tak jak wyzej kolega napisal), w ktorych proporcjonalnosc Mavericka do powol. i odwol. czlonkow Rady Nadzorczej jest taka sama jak Star V., a przeciez Star V. mam 33% akcji. PAIF tez ma niewiele mniejsze uprawnienie w tej kwestii. Mysle ze kurs zle sie nie zachowa, i mysle, ze inwestycja w Agroton to bardzo dobra inwestycja, teraz kwestia zywnosci jest i bedzie bardzo wazna kwestiana na Ukrainie, na ktorej ropocznie sie mam nadzieje nowe europejskie rozdanie. Amerykanie wiedzieli co robia juz od jakiegos czasu. Wieszczonej wojny nie bedzie i nikt tego by nie chcial, chociaz Krym raczej bedzie swoista ofiara wolnosci. Ale to moje zdanie. Tak mysle.

   Usuń
 12. Komunikat o zwołaniu NWZA na 11.03. zatem będzie się działo. Myślę że do 11.03 kurs może mocno falować.
  http://www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/archive/info/!15881514,global-energy-sa-zwolanie-nadzwyczajnego-walnego-zgromadzenia

  OdpowiedzUsuń
 13. dziś mega przecena na GLE. W zasadzie wzrosty szlag trafił -11,49% poniżej luki hossy, to bardzo zły prognostyk - niestety. Mam nadzieję że amerykanie się nie wycofają.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.