Polecam

środa, 26 lutego 2014

Vedia znów po 35 gr...O spółce pisałem :

http://gpwinwestycje.blogspot.com/search/label/VEDIA


Kolejny raz dotykamy minimum na 35 groszach.

Dziś są wysokie obroty jak na tę spółkę, mam wrażenie, że w końcu i to niebawem uwolnimy się z trendu spadkowego.

Patrząc się na wykres historyczny, obecne 34 - 35 gr. znów powinno zapowiedzieć przynajmniej chwilową zwyżkę.

Ja jednak nie na to liczę, oczekuję tutaj prawdziwych wzrostów. Zwyczajnie kończy się tu czas i miejsce na chwilowe wybicia i spadki do tej samej ceny.

Vedia jest zdrową i dobrą spółką, więc nie widzę tu łamania w dół wsparcia, którego nie można było złamać przez lata.

Niebawem dojdzie do przecięcia się górnej granicy z dolną. Przecież spadki były rysowane przynajmniej od 2010 r. i uważam, że muszą się zakończyć w 2014 r.

Nie wiem kiedy dokładnie to się stanie, może to być każdy dzień, ale czuję jakbyśmy byli o krok od przełomu. Historia pokazuje, że taka cena jak dziś jest najniższą a trend musi się odwrócić. Przecież spółka nie jest zła, wręcz odwrotnie.

24 Lutego informowano o kolejnym znaczącym zamówieniu dla spółki zależnej. Tym razem na 180 tys $. Jakie będą wyniki za 1 kwartał ? Myślę, że dobre, co rusz są nowe umowy.

https://www.facebook.com/pages/GPW-inwestycje/631645910206761

CZYTELNIKU DECYDUJ SAMODZIELNIE. INWESTUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. PREZENTUJĘ JEDYNIE SWOJE OPINIE. MOJE PRYWATNE PRZEMYŚLENIA NIE STANOWIĄ REKOMENDACJI A SĄ TYLKO SPOJRZENIEM JEDNEGO Z MILIONÓW GRACZY. NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW. KAŻDA Z INWESTYCJI WYMAGA CZASU. O SWOICH PORTFELACH DECYDUJECIE SAMI I JA NIC NIE GWARANTUJĘ. ZAKŁADAM ŻE ZAWSZE MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ SYTUACJE, PO KTÓRYCH TRZEBA ZMIENIAĆ SWÓJ PLAN.

foto-coslychacwbiznesie.pl

16 komentarzy:

 1. Panie Autorze jakieś przemyślenia po informacji o zbyciu:

  "... od Członka Rady Nadzorczej dokonał sprzedaży 1.220.000 akcji spółki w następujących transakcjach na rynku NewConnect:"

  w dniu 25.02.2014 r. sprzedaż 100.000 akcji po cenie 0,38 zł,

  w dniu 26.02.2014 r. :

  • sprzedaż 500.000 akcji po cenie 0,37 zł,

  • sprzedaż 100.000 akcji po cenie 0,36 zł,

  • sprzedaż 240.000 akcji po cenie 0,35 zł,

  • sprzedaż 50.000 akcji po cenie 0,38 zł,

  w dniu 27.02.2014 r. sprzedaż 230.000 akcji po cenie 0,38 zł,


  http://www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/index/news/info/575591,vedia-sa-informacja-o-transakcjach-na-instrumentach-finansowych-emitenta;jsessionid=Muye7G3fqOfdk0zecACFoxEB.undefined

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim zdaniem akcje były odbierane a wszystko co przy 35 gr uważam za tanio, zdania nie zmieniam spółka ma potencjał, powodów sprzedaży nie znam, nie ma co spekulować, mogą być różne.

  OdpowiedzUsuń
 3. a czy dzisiaj to okazja była po 29gr jeszcze taniej :), Autor dalej zdania nie zmienia???

  OdpowiedzUsuń
 4. co się dzieje z ta spółka Autorze,wyniki nie aż takie straszne były żeby spółka szukała nowego dna. Czyżby jakiś trup w szafie o którym nie wiedzą mali inwestorzy. Zdaje sie spółka rozwija sie a na wyniki wpłyneła sytuacja na wschodzie.
  Spółka rozpoczęła proces formalnego zakończenia naukowej części projektu, na który otrzymała dofinansowanie w ramach I konkursu Programu INNOTECH.Po zakończeniu i rozliczeniu części naukowej Emitent będzie czynił starania komercjalizacji efektów badań niniejszego projektu.

  W celu komercjalizacji Spółka nawiązała współpracę z firmą Swarco Traffic Polska. Firma ta należy do międzynarodowego holdingu specjalizującego się w dostarczaniu rozwiązań zarządzania ruchem ulicznym i oświetleniem ulicznym. W ramach współpracy Vedia będzie przygotowywała i dostarczała rozwiązania techniczne zwiększające funkcjonalności produktów sprzedawanych przez
  Swarco.
  Pilotażowy montaż lamp ulicznych w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej

  13 maja 2014 roku w ramach współpracy z firmą Swarco oraz Urzędem Miasta Łodzi został
  wdrożony program pilotażowy polegający na montażu kilkunastu lamp przy ulicy sąsiadującej z
  ulicą Piotrkowską w Łodzi. Celem przeprowadzonego montażu jest zademonstrowanie
  innowacyjnych rozwiązań i nowych funkcjonalności, które mogą być wykorzystywane przez
  instytucje zarządzające infrastrukturą miejską.


  Pilotażowy montaż lamp ulicznych w Płocku

  15 maja 2014 w ramach współpracy z firmą Swarco oraz Urzędem Miasta Płock zostanie
  wdrożony program pilotażowy polegający na montażu kilku lamp w Płocku. Celem montażu jest
  zademonstrowanie innowacyjnych rozwiązań i nowych funkcjonalności, które mogą być
  wykorzystywane przez instytucje zarządzające infrastrukturą miejską.

  Same dobre informacje w raporcie, wystarczy poczytać, niestety chyba nie każdy inwestor czyta dokładnie raport, co widać po kursie :(

  Spółka według mnie podąża w dobrym kierunku a co do wschodu to całej GPW sie dostało,tak w zasadzie to patrząc na Ameryke które bije rekordy, oni raczej nie przejmują sie aż tak bardzo Ukrainą czy Rosją, tylko my na każde pierdnięcie reagujemy spadkami.

  OdpowiedzUsuń
 5. vedia pokazała raport roczny(nie jest tak źle) a na wykresie udało sie już ubić dno i czas najwyższy odbić się na wyższe poziomy

  OdpowiedzUsuń
 6. dzisiaj mieliśmy nowe informacje ze spółki
  kolejne zamówienia
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/VEDIA-Otrzymanie-zamowienia-z-Wegier-i-Hiszpanii-3166239.html

  oraz zakończenie subskrypcji emisji akcji serii F objętej po 38gr

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/VEDIA-Podsumowanie-subskrypcji-akcji-serii-F-3166179.html

  Na szczęście mimo problemów na Ukrainie i Rosji spółka dalej sie rozwija i działa,
  Rynek bardzo ładnie zareagował na te informacje dając chwilami 20% wzrost, sesja zakończyła sie na ponad +9% przy sporym wolumenie co może wskazywać na kolejne wzrosty w najbliższym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Sam dokupiłem mały pakiet wczoraj. Tak jak Autor opisywał, ostatnie raporty spółki nie są takie złe i w żaden sposób nie mogły przełożyć się na taką obniżkę kursu. Zakładam, że jeszcze w tym roku kurs pójdzie do góry ~2x do obecnej wyceny.
  Poza tym skoro w subskrypcji prywatnej akcje zostały wycenione na 0.38gr, przy kursie na poziomie 0.2x to mamy prawdziwą promocję. ;) Tylko trzeba być wytrwałym a wzrosty przyjdą.

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam.Dzisiaj kolejne piękne info na spółeczce, zamówienie tym razem z naszego kraju i to nie takie małe 213 000 USD.

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/VEDIA-Otrzymanie-zamowienie-z-Polski-3169331.html

  Cena nadal jest zadowalają, i jest jeszcze duże pole do wzrostu, w ciągu miesiąca wzrośniemy nawet w okolice 40gr, sądze że to nie koniec informacji o zamówieniach i niedługo kolejne.

  Autor robił zakupy czy tylko obserwuje?

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam Autora, Jutro na spółce raport i na ta chwilę po kursie widać że może być nie najlepszy, gdyż kurs cały czas spada i aktualnie odbija sie od swego historycznego minimum na 18gr. Autor nadal sądzi że na VED jest możliwe jakiekolwiek odbicie? Mimo zamówień które spływają do spółki(coraz mniejsze) to nie widać nic co mogłoby ja podciągnąć z dna.
  Projekt inteligentnych świateł jakby się wyłączył i nic o tym nie słychać.
  Mi udało się parę akcji dokupić ale zaczynam już wątpić w powodzenie tej inwestycji.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konflikt na Ukrainie zablokował ten walor i kilka innych. Akurat te spółki związane z Rosją, wschodem, Ukrainą muszą czekać co dalej i ja niestety na wojny wpływu nie mam.
   Vedia nadal ma potencjał, ale to co się dzieje ją dobija. Gdyby nie to to od 35-40 byłoby wybicie, ale przyszły walki, problemy.

   Usuń
  2. Ale akurat Vedia nie jest na wykończeniu, oni w Cinach swoje mają, jak dobrze się wpatrzymy, wyliczymy, to więcej niż się mówi.

   Usuń
 10. A odbicie kiedyś będzie czy pod sprzedaż czy pod powrót w triumfie, póki co grają w dół, panika, niechęć, parę sztuk podaży i nowe dołki.
  Akurat akcjonariat pamiętam, że tam jest mocny w te klocki.
  Azjaci.

  OdpowiedzUsuń
 11. Autorze -dla zainteresowanych raport spółki

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/VEDIA-Raport-za-II-kwartal-2014-roku-3182796.html

  bez komentarza z mojej strony.(oczekiwanie na dobre czasy)

  OdpowiedzUsuń
 12. Autorze, jak widać spółka nadal działa i zamówienie wpływają, mimo że kwoty nie są wielkie ale pozwoli nam to przeczekać ten trudny czas związany z Ukrainą i Rosją.

  Nowe zamówienia, wczorajsze od nowego partnera

  Zarząd Emitenta informuje, iż w dniu 25 sierpnia 2014 r. spółka zależna New Dragon Electronic Ltd. (NDEL) poinformowała o otrzymaniu pierwszego zamówienia od partnera z Japonii, który oferuje produkty pod własną marką. Partner z Japonii działa na bardzo wymagającym rynku. Przedmiotem zamówienia jest dostarczenie przez NDEL tabletów multimedialnych własnej konstrukcji model AW781 z wymienną baterią. Łączna wartość pierwszego zamówienia wynosi 124 000 USD. Zamówienie jest w trakcie realizacji. Klient wpłacił depozyt. Vedia S.A., wraz ze spółkami zależnymi, jest jedynym polskim producentem tabletów i czytników elektronicznych. Jako jedyna polska firma posiada w Chinach fabrykę elektroniki. Informację podano ze względu na fakt, iż przedmiotowa transakcja jest istotna z punktu widzenia przychodów ze sprzedaży oraz sytuacji finansowej Grupy Kapitałowej Emitenta. Podstawa prawna: § 3 ust. 2 pkt. 2 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect"
  Osoby reprezentujące spółkę:

  Mirosław Włodarczyk-Prezes Zarządu
  Dariusz Kwiatkowski-Członek Zarządu


  oraz kolejne dzisiejsze

  Zarząd Emitenta informuje, iż w dniu 26 sierpnia 2014 r. spółka zależna New Dragon Electronic Ltd. (NDEL) poinformowała o otrzymaniu kolejnego zamówienia od partnera z Hiszpanii, który oferuje produkty pod własną marką. Przedmiotem zamówienia jest dostarczenie przez NDEL czytników elektronicznych. Łączna wartość zamówienia wynosi 103 000 USD. Zamówienie jest w trakcie realizacji. Klient wpłacił depozyt. Vedia S.A., wraz ze spółkami zależnymi, jest jedynym polskim producentem tabletów i czytników elektronicznych. Jako jedyna polska firma posiada w Chinach fabrykę elektroniki. Informację podano ze względu na fakt, iż przedmiotowa transakcja jest istotna z punktu widzenia przychodów ze sprzedaży oraz sytuacji finansowej Grupy Kapitałowej Emitenta. Podstawa prawna: § 3 ust. 2 pkt. 2 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect"
  Osoby reprezentujące spółkę:

  Mirosław Włodarczyik-Prezes Zarządu
  Dariusz Kwiatkowski-Członek Zarządu

  OdpowiedzUsuń
 13. Pozdrawiam Autora i jak zwykle coś nowego odemnie na temat ved.
  Dzisiaj kolejne info ze spółki
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/VEDIA-Zmiany-osobowe-w-Zarzadzie-Spolki-oraz-informacja-o-biezacej-sytuacji-Emitenta-3198929.html

  i szczerze sam jestem zdziwiony takimi informacjami. Czekam cierpliwie i uśredniam, być może jesteśmy blisko dobrych info ze spółki.
  Niby prowadzone są rozmowy o duże zamówienia :)
  Poszukiwania finansowania i zmiany w zarządzie :)
  i co najlepsze możliwa dywidenda jeśli uda się osiągnąć jakiś zysk :P

  Oby moja i kolegów cierpliwość została wynagrodzona.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.