Polecam

środa, 19 marca 2014

Alumast SA ( ALU )

Dodaję wpis o tym walorze, ponieważ akurat ta propozycja trafia w mój gust, mimo, że niesie ze sobą ryzyko to jednak Alumast wydaje się mieć duży potencjał. CO WIĘCEJ WYJŚCIE NA PROSTĄ WYDAJE SIĘ BYĆ W ZASIĘGU RĘKI.

Robert napisał :

"Witam autora:)Chciałem zaproponować spółkę Alumast z rynku New Connect.
W nawiązaniu do raportu nr 6/2014 z 18 lutego 2014 roku Zarząd Alumast S.A. informuje, iż 27 lutego 2014 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przesłał do Komisji Europejskiej dodatkowe wyjaśnienia, o które prosiła Komisja opracowane w oparciu o materiał przygotowany przez Spółkę.

Odpowiedź do Komisji Europejskiej była konsultowana również z pracownikami Ministerstwa Skarbu Państwa. Departament Restrukturyzacji i Pomocy Publicznej Ministerstwa Skarbu Państwa nie miał uwag do otrzymanych od spółki wyjaśnień.
Od daty przesłania tych dokumentów przez UOKiK do Komisji Europejskiej tj. od dnia 27.02.2014, rozpoczyna się na nowo okres 2 miesięcy, jaki przysługuje Komisji Europejskiej na określenie swojego stanowiska w sprawie udzielenia pomocy na restrukturyzację Alumast S.A.
W IV kwartale 2013 roku jak i narastająco Spółka zrealizowała dodatnie wyniki finansowe na
wszystkich poziomach działalności. Oznacza to poprawę sytuacji finansowej Spółki.
Pierwszy raz, od czasu ogłoszenia upadłości w wyniku działań podejmowanych przez DZ Bank
Polska SA (szczegółowo
opisanych w raportach
bieżących), Spółka
odnotowała zysk na
sprzedaży, który wyniósł
+531,2 tys. zł w IV kwartale
2013 i +802,7 tys. zł
narastająco za cztery
kwartały tego roku,
Myślę że warto zainteresować się tym papierem. "

odpowiedziałem :

Robert zgadzam się, że warto. Ja tę spółkę obserwuję już odkąd było po ok. 2 zł i dobrze, że się wstrzymałem, ale może teraz jest dobra pora. Myślę, że większe szanse są na 93 gr niż powrót na dno, oraz, że nawet jeśli spadnie na minima jeszcze raz to i tak ma szanse wyjść na nowe szczyty. Także cena wydaje się być już atrakcyjna. Najwyżej trzeba będzie trochę poczekać, ale może nie trzeba będzie czekać praktycznie wcale.

A umieszczam to na głównej, ponieważ myślę, że tę spółkę warto przeanalizować samemu i chcę abyście na nią spoglądnęli.

Dodam jeszcze te informacje (linki z bankier.pl ) :

http://www.bankier.pl/wiadomosc/ALUMAST-Podwyzszenie-kapitalu-zakladowego-w-ramach-kapitalu-docelowego-3059530.html

http://www.bankier.pl/wiadomosc/ALUMAST-Podpisanie-przedwstepnej-umowy-objecia-akcji-ze-spolka-Hefal-Serwis-S-A-3061540.html

Cena nominalna 1zł, emisyjna 1zł, co jest ważne, bo obecnie Alumast jest po 52 gr.

Kolejny walor z New Connect. To może być przełomowy rok na ALU

A to z 6 marca

"Zarząd Alumast S.A. informuje, iż 6 marca 2013 roku została powołana spółka zależna ENERGY COMPOSITES Sp. z o.o. z kapitałem zakładowym 5.000 zł, w której Alumast S.A. jest jedynym udziałowcem. Działalność nowej spółki będzie całkowicie skoncentrowana na branży energetycznej, która obok rynku reklamy i oświetlenia zewnętrznego (branż obsługiwanych bezpośrednio przez Alumast S.A.) jest kolejnym segmentem rynku, na którym z powodzeniem można oferować produkty Alumast. Celem nowej spółki jest dystrybucja produktów Alumast S.A. - kompozytowych słupów energetycznych (niskiego i średniego napięcia), osprzętu stalowego i kompozytowego przeznaczonego dla słupów energetycznych. W ocenie Zarządu powołanie spółki ENERGY COMPOSITES Sp. z o.o. istotnie wpłynie na rozwój Spółki Alumast oraz zwiększy udział marki Alumast na rynku krajowym i międzynarodowym. "https://www.facebook.com/pages/GPW-inwestycje/631645910206761?ref=tn_tnmn

JEŚLI CI POMAGAM WYŁĄCZ ADBLOCKA.BLOG JEST MODEROWANY.CZYTELNIKU DECYDUJESZ SAMODZIELNIE.INWESTUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.MOJE PRZEMYŚLENIA NIE STANOWIĄ REKOMENDACJI,SĄ SPOJRZENIEM JEDNEGO Z MILIONÓW GRACZY.TYLKO NIEKTÓRE Z WYBRANYCH SPÓŁEK POSIADAM.NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW.O SWOICH PORTFELACH DECYDUJECIE SAMI I JA NIC NIE GWARANTUJĘ.ZAWSZE MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ SYTUACJE,PO KTÓRYCH TRZEBA ZMIENIAĆ PLAN.ZAWSZE JEST RYZYKO STRAT.

foto-coslychacwbiznesie.pl


3 komentarze:

  1. Jeśli spółka dostanie dofinansowanie od skarbu państwa w wysokości 4,800tys pln przebija złotówkę szybciej niż nam się wydaje..Spółka przeszła głęboką restrukturyzację która zaowocowała dobrymi wynikami kwartalnymi w 2013r.Dużym plusem spółki sa innowacyjne produkty takie jak słupy kompozytowe które doskonale sprawdzają się na kolej,

    OdpowiedzUsuń
  2. W takim tempie do 1,00pln może bardzo szybko dojść...

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.