Polecam

piątek, 7 marca 2014

IDMSA, MilkpolJako, że czekam na Petrolinveście to nadrabiam. 


Krótko i na temat jako, że wierzę w spółkę IDMSA, ale Amerykanie twardo grają, to trzeba umieć korzystać z niskich cen. 9 gr to według mnie i okazja na uśrednianie i okazja do zakupu. Oczywiście trzeba wierzyć w to, że warto czekać i tankować jak najniżej. Oczywiście sterta akcji na 10 gr ma za zadanie spychać ludzi prosto w łapy odbiorców na 9 gr.

9 gr jest mocne, ale oczywiście mogą zejść jeszcze, tylko, że to nie zmienia faktu, że IDM niebawem powinno znów ruszyć w górę. Jak ktoś ma po 15, uśredni po 9 to przy kolejnej próbie ataku może już mieć zysk jakby chciał się uwolnić. Jak widać GLE i IDM to cierpliwa taktyka zniechęcania rodem zza Oceanu :)

Jednak nadal sądzę, że w 2014 r obie dadzą ładne procenty zysku.

Milkpol to mała ciekawa spółeczka.
Warto poczytać, czy nie jest zbyt tanio ?

51-52 gr dla mnie jest okazją.


https://www.facebook.com/pages/GPW-inwestycje/631645910206761?ref=tn_tnmn

JEŚLI CI POMAGAM WYŁĄCZ ADBLOCKA.BLOG JEST MODEROWANY.CZYTELNIKU DECYDUJESZ SAMODZIELNIE.INWESTUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.MOJE PRZEMYŚLENIA NIE STANOWIĄ REKOMENDACJI,SĄ SPOJRZENIEM JEDNEGO Z MILIONÓW GRACZY.TYLKO NIEKTÓRE Z WYBRANYCH SPÓŁEK POSIADAM.NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW.O SWOICH PORTFELACH DECYDUJECIE SAMI I JA NIC NIE GWARANTUJĘ.ZAWSZE MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ SYTUACJE,PO KTÓRYCH TRZEBA ZMIENIAĆ PLAN.ZAWSZE JEST RYZYKO STRAT.

foto-coslychacwbiznesie.pl

19 komentarzy:

 1. Telgam i Depend też wróciły na ciekawe poziomy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też jestem dobrej myśli tylko że nie rozgrywki Amerykanów do końca nie czaję. Leci sporo United, są powiązania między IDM, United, Idea, Mostostal, Global Energy. Moim zdaniem są tutaj jakieś mocne ruchy i przetasowania, oczywiście my jesteśmy za ciency żeby to zrozumieć :-) Przy takim kursie 10gr to można pospekulować i ja spekuluję że Blanka zostawi sobie IDM jako grupę kapitałową czy inwestycyjną (posiadają licencje maklerskie, notowani na głównym rynku) oraz stworzy coś (konglomerat) spółek surowcowych.


  Te 20 mln po prawej stronie to ewidentny straszak i zacytuję tutaj Autora z innego wątku
  http://gpwinwestycje.blogspot.com/2014/03/zestaw-pytan-do-autora.html?showComment=1394167058686#c4878190223666033404
  "jeśli nie sprzedano takiego wolumenu to znaczy że on nie istnieje".
  Przed chwilą po wyczekiwaniu długim poszedł 1 mln (nagle z 3 zrobiło się 4) a coraz dłuższa kolejka ustawia się też na 8 gr. W trakcie sesji wczoraj i dzisiaj spokojnie odbierali po 9 i 10.

  OdpowiedzUsuń
 3. czy na MINOXIE dalej obowiązuje strategia kup i zapomnij?

  OdpowiedzUsuń
 4. IDM-ciekawy wpis,technicznie jestesmy rowniez przed wybiciem :)
  http://gielda-2014.blogspot.com/search/label/UNITED

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam!Mam pytanie zwiazane z IDM,jako ze United jest udzialowcem IDM a w ostatnich dniach sporo zlecial,dzis w okolicach 30gr,czy to nie jest okazja do kupna?Podziekowania za ciekawe spostrzezenia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można podejść do tematu tak że jeśli spółka notowana jest poniżej albo w bliskiej okolicy wartości nominalnej to można wchodzić. United jest wart księgowo 20-30 gr to wydaje się atrakcyjny teraz. Jak ktoś jest pewny to może zaryzykować. Jak ktoś jest ostrożny to można poczekać aż sytuacja ochłonie np. czy nie będzie prób zjechania niżej po chwilowym uspokojeniu. Jest tu jeszcze sprawa gmatwaniny powiązań między UTD, IDM, GLE, IDA, PAIF. [opinia czytelnika blogu]

   Usuń
 6. Milkpol - w dzisiejszych czasach już nie ma inwestorów - są głownie gracze (daytraderzy, pozerzy), dlatego GPW to taka szulernia. Kto z czytających tego bloga ma w posiadaniu akcje powyżej roku ?!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatni komentarze tego typu. Co chciałeś przez niego wnieść ? Będziesz atakował innych, nie będziesz się tu wypowiadał. Pisz na temat spółek a przynajmniej nie skupiaj się na innych osobach jedno i ostatnie ostrzeżenie.

   Usuń
 7. Chodziło mi o to ze ludzie nie starają się trzymać papier jak urośnie ok. 80% tylko wychodzą już przy 5% co poniektórzy. Teraz inne są czasy - nie atakuje tutaj nikogo z czytających.
  Jednak wracając do Milkpol - widzę ładny potencjał tyle ze w przeciągu minimum 5 miesięcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie czasy to fakt, te zmienne nastroje sprawiają że wszyscy wpadają w taki rytm. Chcąc ratować pieniądze za moment sprzedają często ze stratą, ale patrząc się na dzisiejsza sesję trudno wielu osobom się dziwić, że przyłączają się do wyprzedaży.

   Usuń
  2. Szanowny Kolego:)
   Co sądzisz teraz o IDM SA?
   Czy trzeba przeczekać ,czy trzeba uciekać?
   http://www.knf.gov.pl
   Pozdrawiam!

   Usuń
  3. Ja mógłbym teraz kupić IDMSA to jest świetna cena.

   Usuń
  4. Właśnie kupiłam! chociaż "podwinęła się "im" noga!!
   Dzięki :)

   Usuń
  5. A więc pytanie czy uciekać, było podpuchą ? Ładnie, ładnie :) Ja myślę, że to nie koniec mocnej gdy na IDMSA. Ale wierzę, że będzie sukces, choćby taki, że będą okazje sprzedaży dużo wyżej. Kilkukrotnie wyżej.

   Usuń
  6. Nie ,nie to nie była podpucha:)
   Dzięki za wsparcie:)
   Dużo sukcesów życzę i pozdrawiam

   Usuń
  7. Dziękuję i wzajemnie i miło, że "inwestorki" też się tu odzywają ;)

   Usuń
 8. Autorze. właśnie redagowałem pytanie pod taką odpowiedź - żeby nie było, że "pytam z dupy"... xD
  Od analizowania i szukania sensu w zależnościach United - Global - IDM itd dostałem już martwicy mózgu ;) ale rzeczywiście przyjmuję, że gra tu nie idzie o zrobienie kolejnego kółeczka, tylko z zmianę o charakterze fundamentalnym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dlatego o tym nie myślę, tak to widzę i póki nie będzie dowodów, że tak nie jest przy tym zostaję, ponieważ my nie mamy prawa wiedzieć wielu rzeczy i nie ma co się nad tym głowić, bo to szkodzi :)

   Usuń
 9. witam,
  czyżby milkpol szykował się do podejścia?
  od wczoraj wyższe obroty. prawie ponad 450000 wolumenu w 2 dni...
  może warto zwrócić na niego uwagę:)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.