Polecam

wtorek, 1 kwietnia 2014

CALATRAVA NA CIĄGŁYCH KURS ODRABIA STRATY

O spółce wspominałem wielokrotnie.

http://gpwinwestycje.blogspot.com/search/label/CALATRAVA

Calatrava stara się wyjść z problemów i według mnie spółka jest już na dużo prostszej drodze niż jeszcze kilka miesięcy temu.

W marcu mieliśmy informację o emisji obligacji

"Zarząd CALATRAVA CAPITAL S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, że w dniu 10 marca 2014 roku Emitent dokonał emisji 23.108 obligacji zwykłych na okaziciela wydanych w formie odcinka zbiorowego, o wartości nominalnej 100,00 PLN każda oraz o łącznej wartości nominalnej 2.310.800,00 PLN i terminie wykupu 10 marca 2016 roku. Cena emisyjna jest równa wartości nominalnej obligacji. Oprocentowanie obligacji wynosi 12% w skali roku, a odsetki płatne są w dniu wykupu obligacji wraz z ich wartością nominalną. Emitent ma prawo dokonania wcześniejszego wykupu obligacji. Zabezpieczenie obligacji stanowi weksel in blanco wystawiony przez Emitenta. Cel emisji nie został określony. Saldo zobowiązań Emitenta na dzień 31 grudnia 2013 roku wynosiło 75,6 mln PLN, Emitent nie planuje zaciągania nowych znaczących zobowiązań do dnia wykupu obligacji. "

Teraz jest powrót na notowania ciągłe. Obecnie kurs jest poniżej 2 zł a więc taniej niż to było zaraz po resplicie gdy sięgnął 2,85 aby później się osunąć.

Moim zdaniem Calatrava ma wielki potencjał wzrostu i być może w końcu nadchodzi czas, aby rosła i wyznaczała nowe szczyty.

Akcji jest niewiele, więc wahania nie powinny dziwić. Jednakże dla mnie cel tu jest jeden - Zwyżki i nie zdziwi mnie nawet 10 zł za akcję w 2014 r.

Obecne 1,9 zł to ponad 22 % na plusie w stosunku do wczorajszego zamknięcia.

https://www.facebook.com/pages/GPW-inwestycje/631645910206761?ref=tn_tnmn

JEŚLI CI POMAGAM WYŁĄCZ ADBLOCKA.BLOG JEST MODEROWANY.CZYTELNIKU DECYDUJESZ SAMODZIELNIE.INWESTUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.MOJE PRZEMYŚLENIA NIE STANOWIĄ REKOMENDACJI,SĄ SPOJRZENIEM JEDNEGO Z MILIONÓW GRACZY.TYLKO NIEKTÓRE Z WYBRANYCH SPÓŁEK POSIADAM.NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW.O SWOICH PORTFELACH DECYDUJECIE SAMI I JA NIC NIE GWARANTUJĘ.ZAWSZE MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ SYTUACJE,PO KTÓRYCH TRZEBA ZMIENIAĆ PLAN.ZAWSZE JEST RYZYKO STRAT.

foto-coslychacwbiznesie.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.