Polecam

środa, 21 maja 2014

IDMSA - Czas postoju, nie ma co wariować.Czekam, póki jesteśmy daleko od odwieszenia, wiele możemy się jeszcze dowiedzieć. Czym bliżej 20 czerwca tym więcej będziemy myśleć. Jeśli nie ma informacji o szybszym odwieszeniu, jeśli nie będzie to polecam patrzenie z boku, bo milion słów w komentarzach, wpisach tu czy gdzie indziej nic nie zmieni.


Upadłość Układowa - nie byłaby końcem świata o ile taka będzie. Zależy na jakich zasadach, wszystkiego będziemy się dowiadywać.

Ciekawy jestem też tego co KNF zrobi i zastanawiam się czy KNF nie wbija nam noży w plecy... Ale nie będę tylko o IDM rozmyślał, bo to sposób na zwariowanie nic więcej. Na dziś dzień o ile nic się nie zmieni jest kawał postoju.

W sumie dobrze, że dziś nie mamy notowań, spadki byłyby niemiłosierne a tak w miesiąc informacje mogą kreować nowy obraz sytuacji.

Ja jeszcze nie pochowałem IDM, choć szczerze to co odwalono na tej spółce powinno być dokładnie przeanalizowane pod kątem prawnym, jeśli żyjemy w państwie prawa, oraz jeśli jesteśmy na trasie ekspresowej do upadku, bez możliwości ratunku.

Uważam, że możliwości jeszcze się pojawią. Odpuszczam pisanie o tym walorze do kolejnych ważnych informacji, IDM to nie jest cała giełda, to nie cały świat, nie będę się skupiał tylko na tym i wam też tak radzę. Tym bardziej że na dziś dzień jesteśmy zawieszeni i przed nami miesiąc bez transakcji na walorze.

https://www.facebook.com/pages/GPW-inwestycje/631645910206761?ref=hl

JEŚLI CI POMAGAM WYŁĄCZ ADBLOCKA.BLOG JEST MODEROWANY.CZYTELNIKU DECYDUJESZ SAMODZIELNIE.INWESTUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.MOJE PRZEMYŚLENIA NIE STANOWIĄ REKOMENDACJI,SĄ SPOJRZENIEM JEDNEGO Z MILIONÓW GRACZY.TYLKO NIEKTÓRE Z WYBRANYCH SPÓŁEK POSIADAM.NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW.O SWOICH PORTFELACH DECYDUJECIE SAMI I JA NIC NIE GWARANTUJĘ.ZAWSZE MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ SYTUACJE,PO KTÓRYCH TRZEBA ZMIENIAĆ PLAN.ZAWSZE JEST RYZYKO STRAT.

foto coslychacwbiznesie.pl
9 komentarzy:

 1. Ja jeszcze mam tylko jedno pytanie odnośnie jutrzejszego walnego, czy ono odbędzie się normalnie jak planowane?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy to ze idm spłaca United jesli idm miało by upasc nie było by działaniem na szkode spółki?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie potrafię się nie martwić, nie myśleć. Ciężko pogodzić się z tak dużą stratą, nie wiem czy możliwe tak do końca.
  Wg mnie wiele wskazuje na to, że IDM był od jakiegoś czasu szykowany do upadłości, wyprzedaż aktywów, "przeparkowanie " czego się dało do United. Ciekawe czy KNF się temu przyjrzy swoją drogą.
  Nie sądzę, żeby była szansa na upadłość układową i osobiście nie wierzę, że komukolwiek ze spółki na tym zależy.
  Obym się myliła.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak myślicie Państwo, co w międzyczasie może dziać się na spółkach powiązanych finansowo z IDM? Głównie chodzi mi o United i Global Energy.
  Z Global Energy zdaje się jeszcze jeden z głównych akcjonariuszy będzie sprzedawał resztę swoich akcji.
  Sam mam pakiet akcji GLE ze średnią trochę ponad 0,55zł i nie wiem czy uśredniać w najbliższych sesjach czy jeszcze czekać? Czy może amerykanie będą tu też gasili światło??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę o nie sianie paniki.
   Nie chcę by na moim blogu jak na innych forach to robiono.
   Po pierwsze IDM jeszcze nie zszedł z giełdy a układowa nie jest likwidacyjną i nie byłaby końcem. Nie chcę tu siania paniki, nie dziwcie się, że komentarze nie będą dodawane.

   Usuń
 5. A GCINVEST ogłosił upadłość i od kilku dni kurs rośnie, to jak to jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złożył wniosek o układową a nie ogłosił upadłość nie mylcie takich pojęć !
   Gdy są składane wnioski, gdy nawet sąd zdecyduje o układowej często są duże wahania, bywają rajdy w górę czy w dół. Tak to jest. Na IDM może być podobnie.

   Proponuję zapoznać się z historią różnych spółek w upadłości które przeszły tę drogę z różnym skutkiem.

   Usuń
 6. Zgadza się, upadłość układowa, to jest jeszcze spora szansa!
  Problem w tym, że ja nie wierzę, że jest na to nadzieja w przypadku IDM.

  Oczywiście czas pokaże, jak zawsze.
  Dziś trudno mi zachować spokój...........:(

  OdpowiedzUsuń
 7. Info raczej na plus:
  http://biznes.pap.pl/pl/news/listings/info/975303,dom-maklerski-idm-sa-zawarcie-umowy-znaczacej-przez-spolke-zalezna-dm-idmsa---porozumienie-o-potrace

  "1. Data zawarcia Umowy.

  21 maja 2014 r.


  2. Strony Umowy:

  a) United Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Bekasów 74, 02-803 Warszawa, NIP: 521-360-38-31, REGON: 142943119, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000389467 (United)


  b) Electus spółką akcyjną z siedzibą w Lubinie, adres: ul. Słowiańska 17, 59-300 Lubin, NIP: 692-22-31-277, REGON: 390745870, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców KRS pod numerem 0000156248,


  3. Przedmiot oraz istotne warunki Umowy:

  Przedmiot umowy stanowi wzajemne potrącenie wierzytelności przysługujących Electusowi z tytułu wcześniejszego wykup 4.350 obligacji imiennych serii B wyemitowanych przez United powiększonych o kwotę odsetek w łącznej kwocie 4.502.554,50 zł z wierzytelnościami United z tytułu sprzedaży przez United 5.540 sztuk obligacji imiennych serii AFA wyemitowanych przez Dom Maklerski IDM S.A. w łącznej kwocie 4.502.579,60 zł


  4. Umowa nie zawiera postanowień dotyczących kar umownych ani zastrzeżeń dotyczących warunków lub terminów.


  5. Umowa została uznana za umowę znaczącą, ponieważ stosownie do treści §2 ust. 1 pkt 44 lit. a) Rozporządzenia przedmiot Umowy przekracza 10% wartości kapitałów własnych DM IDM S.A."

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.