Polecam

wtorek, 20 maja 2014

IDMSA - Czekamy na kolejne informacje.


No to dziś dostaliśmy zawiasy w prezencie :

"Z upoważnienia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) skierowano do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) żądanie zawieszenia obrotu akcjami spółki:

• Dom Maklerski IDM SA – od dnia 20 maja 2014 r. do dnia 20 czerwca 2014 r. włącznie.

Powodem zawieszenia obrotu akcjami jest potrzeba zapewnienia inwestorom równego dostępu do informacji w związku ze środkami nadzorczymi podejmowanymi przez KNF w stosunku do Domu Maklerskiego IDM SA jako podmiotu prowadzącego działalność maklerską."

źr. - knf.gov.pl.


Jeżeli KNF podejmuje środki nadzorcze w stosunku do IDMSA a zawieszenie notowań ma zapewnić równy dostęp do informacji to z pewnością dowiemy się czegoś więcej do 20 czerwca. Powinny to być informacje rzucające mocne światło odnośnie być, albo nie być dla IDM.

Póki co nie ma sensu spekulować. Liczę, że KNF pełni tu rolę instytucji, która nie ma na celu wbijania noży w plecy inwestorów.

Wszystko powinno wyjść w oficjalnych komunikatach, oczekuję także skomentowania zaistniałej sytuacji przez władze giełdowej spółki.

Zawieszenie notowań nie jest mi na rękę, ale nie tragizuję. Jeśli stracę to zapłacę cenę za zbytnią pewność i zachłanność, ale póki co nie straciłem.

Tego co będzie dowiem się z oficjalnych komunikatów nie z różnych for od różnych nicków.

Nie stresował bym się też rewelacjami w artykułach na życzenie, liczą się komunikaty ze spółki, giełdy, akcjonariuszy, inwestorów i KNF.

W fazie zawieszenie pozostaje nam bierne czekanie na rozwój wypadków a reagować będziemy po 20 czerwca. Najpierw dowiemy się pewnie wielu rzeczy po których będzie można coś zdecydować.

https://www.facebook.com/pages/GPW-inwestycje/631645910206761?ref=hl

JEŚLI CI POMAGAM WYŁĄCZ ADBLOCKA.BLOG JEST MODEROWANY.CZYTELNIKU DECYDUJESZ SAMODZIELNIE.INWESTUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.MOJE PRZEMYŚLENIA NIE STANOWIĄ REKOMENDACJI,SĄ SPOJRZENIEM JEDNEGO Z MILIONÓW GRACZY.TYLKO NIEKTÓRE Z WYBRANYCH SPÓŁEK POSIADAM.NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW.O SWOICH PORTFELACH DECYDUJECIE SAMI I JA NIC NIE GWARANTUJĘ.ZAWSZE MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ SYTUACJE,PO KTÓRYCH TRZEBA ZMIENIAĆ PLAN.ZAWSZE JEST RYZYKO STRAT.

foto coslychacwbiznesie.pl
40 komentarzy:

 1. Hmm,zaczyna to byc mocno interesujące,idmsa wyzbylo sie obligacji,zgodnie z ostatnimi informacjami,jednocześnie szybko wyzbylo sie gotówki za akcje electusa,czyli w razie-odpukać-upadłości gotówka nie przepadnie tylko akcje srednio wartościowego electusa.tylko jest to wybitnie głupie działanie bo syndyk prowadzący upadłość moze wszelkie umowy które mają na celu uszczuplenie majątku spółki ze szkoda dla wierzycieli,anulować.liczę więc ze ktoś kto zarządza spółką giełdową takie rzeczy wie.wydaje mi sie zatem ze upadłość jest mało prawdopodobna i dotyczy jak mówiono samej działalności biura maklerskiego.

  OdpowiedzUsuń
 2. A czy moga wczesniej niż porzed 20 czerwca np po walnym odwiesic notowania boze kasa na miesiac zablokowana..

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem nowy i nie wiem co myslec czy autor widzi jeszcze jakas nadzieje czy dopiero po 20 czerwca odwiesza notowania czy moga wczesniej mam nauczke;/

  OdpowiedzUsuń
 4. Po 20 tym. W międzyczasie będą komunikaty, jak coś się zmieni też powiadomią, ale na szybciej niż po 20 czerwca bym nie liczył.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czyli zostalismy na miesiac z reka w nocniku piekny poczatek przygody z Giełda;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.

   Usuń
  2. Jeśli wchodzimy za całość gdzieś bierzemy ryzyko na siebie. Ja w przypadku bankructwa oila też będę miał pretensje do siebie. Zawieszenie IDM na miesiąc nie jest dla mnie szczególnie ważne, ważne są informacje które się pojawią. Od nich zależy to co będzie dalej.

   Usuń
 6. Dokładnie co autorze myślisz o tej sytuacji? Ten wywiad gościa od blanki, że się wycofują itp itd, sytuacja nie za ciekawa, czy są jeszcze jakieś szanse można by zapytać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko o co pytasz wynika z mojego wpisu.

   Usuń
 7. A dlaczego inne spółki nie są obserwowane, analizowane i opisywane - pytam się :-)
  United skorzystał na info o uregulowanym kredycie
  Mostostal-Export doświadczył zakupu akcji przez członka rady
  itd itp

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Józek to nie punkt informacyjny coś ci się pomyliło :)
   A jeśli Midas jest wyżej niż był, United rośnie, JDB , czy gdzieś są dobre infa a ja widzę zawieszenie IDM, załamanie ludzi, dobijanie ich przez hieny na forach to wolę odnieść się do IDM, jeśli już mam coś napisać.

   Proszę nie przyzwyczajać się do tego, że ileś piszę, czy, że piszę, bo nie wiadomo co będzie jutro. pzdr.

   Usuń
  2. A mi nie smutno, że moje 3 akcje IDM zawieszone, bo ponad 30000 akcji United niedawno kupione mocno do góry! A czemu Autor tak szybko sprzedał Unitadka, jak będzie po 50 gr co najmniej?

   Usuń
 8. Dziekuje za odp napisałem do IDM czy odniosą się do tego narazie cisza...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak tylko coś odpiszą to wrzuć tutaj.

   Usuń
 9. W każdym razie UTD i GLE rosną więc ostatnie infa odebrane pozytywnie

  OdpowiedzUsuń
 10. Do wszystkich :
  Nie wklejajcie mi tu onetowego art. odnośnie IDM. Wszędzie to widzę a nie mam zamiaru kierować się tym co ktoś tam naskrobał bez oficjalnych informacji.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawie to nie wygląda. Albo pojawią się inni, albo jest źle. Czekam na kolejne infa.

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/DM-IDM-SA-Rezygnacja-Czlonkow-Rady-Nadzorczej-Domu-Maklerskiego-DM-IDMSA-3127426.html

  OdpowiedzUsuń
 12. United sprzedał 16 maja. Ja wtedy ukąsiłem 19 gr. Ciekawie :)

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/DM-IDM-SA-Zmiana-w-zakresie-znacznych-pakietow-akcji-DM-IDMSA-3127429.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nie myślisz, że dostali cynk o zawieszeniu? :)

   Ja cierpliwie czekam - co ma być, to będzie.
   Coś mi się ta nagonka na IDMSA nie wydaje naturalna ...
   Mam dziwne wrażenie, że spółka powstanie "jak Feniks z popiołów".
   A jak nie, to trudno - jak napisał Autor trzeba będzie spisać ją na stratę, w co jednak ... jakoś nie wierzę

   Usuń
 13. Nie wiem tylko dlaczego sprzedawali na samym dole.
  Jeśli ktoś odbierał - ok.
  Jeśli nie to dziwna strategia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tu nie było czasu na strategię - pewnie wiedzieli, ze KNF zawiesi notowania i szybko ratowali co się da :)

   Usuń
  2. Naprawdę dziwne ruchy są tutaj wykonywane, jak Pan pisze sprzedaż w dole? Ciężko coś tutaj wywnioskować, jeżeli ktoś odbierał OK, mam takie pytanie bo się zbytnio nie orientuję jak wygląda sytuacja z walnym? Czy to, że cała rada zrezygnowała nie ingeruje jakoś w to czy ona się odbędzie?

   Usuń
 14. I3d ciekawa spolka,prawie na dnie.Wczoraj swietny komunikat rozruszal dzis walorem i przebil linnie spadkowa,pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 15. przyznam że co by się nie wydarzyło jeszcze z tym idmsa to naukę mam w młodym wieku na całe życie,zbyt pochopnie wszedłem,ale mniejsza z tym,ogólnie jestem zażenowany całym postępowaniem GPW i KNF. Jest to farsa i kpina,tak jak wiele ważnych informacji pojawiło się w trakcie scalania,tak teraz zawieszone i mega ważne info, chociażby na ten temat że zawieszono dwa dni po tym jak UNITED wyszedł z tego syfu. Dlaczego zawiesili po tym jak UNITED sprzedał a nie przed? GPW doskonale wiedziała kto sprzedaje. A żądanie KNF na pewno nie wpłynęło wczoraj i nie weszło w życie dziś. Prawdopodobnie wpłynęło kilka dni temu i Ci co wiedzieli wychodzili i jak wyszli to komunikat i zawiasy. Jakoś notowań nie zawiesili po pierwszym dniu po scaleniu jak jebnęło 51% w dół? liczę że za jakiś czas się okaże że ABW i CBA zrobią koło tyłków przynajmniej Zarządowi IDMSA. Teoretycznie w majestacie prawa nie odpowiadają,bo spółka akcyjna,ale sądzę że znajdzie się ktoś kto Panów z Zarządu "odwiedzi" ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Dokłanie jak nie odebrał nikt tych akcji to nie ciekawie swoja droga rada nadzorcza zgł wniosek pytanie czy to koniec czy nowi wejda ehhh wesoło to nie wyglada ale zobaczymy dalej.

  OdpowiedzUsuń
 17. i kolejna sprawa, http://biznes.onet.pl/bowim-zawiadomienie-o-zmianie-stanu-posiadania-akc,18522,236011,1,komunikaty-detal
  jakoś nikt o tym nie mówi, ile kasy z tego wzięli? na coś wydali? coś kupili? jeśli nie to mają jakiś pieniądz w kasie-jeśli sprzedali po kursie ok. 2,25 a akcji mieli ponad 1.700 tys. to ponad 4 miliony mają z tego.
  swoją drogą komunikat mówi o sprzedaży w dniu 9 maja 2014 r. no i .... mi wykres w moim biurze maklerskim pokazuje że w tym dniu notowania BOWIM były zawieszone, przynajmniej dla szerokiej gawiedzi :D

  OdpowiedzUsuń
 18. Panie autorze Tu jest wyzwanie intelektualne. IDM ostatnio wszystko czyścił i sprzedawał, wygląda albo na wyprowadzania majątku albo na spłatę długów. Dlaczego prezez United "niechcący" dziś w gazecie podaje że tu jest pozamiatane? Przecież IDM oddał United najlepsze swoje aktywa PFH, Electus, Inventum, potem odkupił Electus, obligacje i odsetki spłacił na zero, kredyt poręczony przez United spłacony na zero. Coś tu nie gra!
  Hmm wygląda jakby IDM przeparkował Electusa do United (mogło to być też "poręczenie") za co mógł sobie wpisać w księgi dużo na plus
  chwilę temu był manewr jak rozumiem odwrotny, Electus wrócił, potrącili sobie odsetki i jest na czysto
  Jasne jest że IDM nie dostał nic za darmo a Karaszewski nie jest głupi, tym bardziej że rozporządzał kasą cioci i innych amerykanów (a oni umieją liczyć)
  faktycznie wyjątkowo czysto się rozliczył z nimi IDM jak na IDM to wyjątkowo
  Ale co z kasą którą IDM pozyskał w II kwartale, sprzedał Triton, Bowim, Inventum, Silva i co tam jeszcze sporo milionów zł ?czyz nie wyglada to tak?

  OdpowiedzUsuń
 19. http://www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/index/news/info/599959,dom-maklerski-idm-sa-zlozenie-wniosku-o-upadlosc-z-mozliwoscia-zawarcia-ukladu

  OdpowiedzUsuń
 20. O nie i wniosek o upadłość;/no to pieknie polecielismy wszyscy....:(

  OdpowiedzUsuń
 21. to już mamy kolejne info - wniosek o upadłość z możliwością zawarcia układu
  http://www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/index/news/info/599959,dom-maklerski-idm-sa-zlozenie-wniosku-o-upadlosc-z-mozliwoscia-zawarcia-ukladu

  OdpowiedzUsuń
 22. No to jest układowy wniosek,a kto jest wśród wierzycieli idm?w ogole to jakie zobowiązania oni mogą mieć,maszyn nie kupują,ludzi zatrudnionych niewielu.

  OdpowiedzUsuń
 23. 111 mln dla polimeksu.
  Mysle ze to swietne info i powód d wzrostów.
  A jak myśli autor.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 24. Tak sobie myślę,jakie zobowiązania,wobec kogo i z jakich tytułów moze mieć Idmsa ze musi ogłosić upadłość ukladowa,wiadomo ze w takim przypadku chodzi o to żeby wierzyciele zrezygnowali z części swoich wierzytelności,wydaje mi sie ze nikt nie chce kończyć działalności a jedynie,jak było mówione zrestrukturyzowac strukturę zadłużenia poprzez przedstawienie wierzycielom propozycji nie do odrzucenia,redukcji zobowiązań pewnie o jakieś 40% i rozłożenie tego na raty na np 24 msc.,jeśli sąd zaakceptuje układ to uważam ze kurs w górę,bo nic sie nie zmieni poza nazwą-w upadłości ukladowej,i redukcją zadłużenia.ogolnie pomysł nienajgorszy.fajnie by było sprawozdanie zobaczyć po tych ostatnich ruchach,ile zobowiązań pozostało do spłaty.

  OdpowiedzUsuń
 25. Czy autor sie wypowie jak z jego punktu to widzi bo z mojej brak perspektyw i przegrane 70 tys zł......

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co czytałem to pana debiut z giełdą, 70 tys włożone w IDMSA i nic innego? Cały kapitał pan w jedne akcje wpakował?

   Usuń
  2. Patryk, jak też mam "coś"

   Moim zdaniem czyszczą spółkę i tyle - będzie dobrze, ale dla cierpliwych... A jak się mylę, to trudno - już kiedyś na giełdzie straciłem, takie życie...

   Usuń
  3. Czekam, póki jesteśmy daleko od odwieszenia, wiele możemy się jeszcze dowiedzieć. Czym bliżej 20 czerwca tym więcej będziemy myśleć. Jeśli nie ma informacjo o szybszym odwieszeniu, jeśli nie będzie to polecam patrzenie z boku, bo milion słów w komentarzach, wpisach tu czy gdzie indziej nic nie zmieni.
   Upadłość Układowa - nie byłaby końcem świata o ile taka będzie. Zależy na jakich zasadach, wszystkiego będziemy się dowiadywać.

   Ciekawy jestem też tego co KNF zrobi i zastanawiam się czy KNF nie wbija nam noży w plecy... Ale nie będę tylko o IDM rozmyślał, to sposób na zwariowanie nic więcej. Na dziś dzień o ile nic się nie zmieni jest kawał postoju.

   W sumie dobrze, że dziś nie mamy notowań, spadki byłyby niemiłosierne a tak w miesiąc informacje mogą kreować nowy obraz sytuacji.

   Usuń
  4. Dobrze powiedziane, jak narazie jestem na zero, a to co pokazuje TKO to celowe straszenie, bo wiadomo że w tej chwili każdy może sobie wystawić na sprzedaż kadą cenę i tak nie będzie transakcji.

   Usuń
 26. http://gielda.onet.pl/inventum-tfi-sa-zawiadomienie-otrzymane-na-podstaw,18886,236285,1,komunikaty-detal

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.