Polecam

czwartek, 5 czerwca 2014

IDMSA i OIL

Otworzono notowania IDMSA, widzę 10 gr i zobaczymy co będzie się dalej działo.

Oil i zwołanie zwyczajnego walnego zgromadzenia.

17 komentarzy:

 1. Wiem, że ciężko teraz przewidywać, pisać jakieś scenariusze na IDMSA.
  Ale jeśli będzie Pan miał jakieś przemyślenia, będę wdzięczna za wszelkie wpisy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Żenada niestety :/ Jakby scalenia nie było ... Ale dziwię się ludziom, którzy oddają po 10 gr, jaki to sens oddawać ze strata 95%? Już lepiej poczekać i wierzyć w jakiś cud i ew. stracić wszystko niż ratować jakieś 5% włożone :p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, też tego nie rozumiem...

   Usuń
 3. Liczę na wzrosty i lepsze informacje skoro odwieszono przed terminem.

  OdpowiedzUsuń
 4. w troszke innym temacie, Co pan mysli o GLE i UNITED. pierwszy walor stracil baaardzo duzo w osttnich czasach a drugi szoruje po dnie... pomimo wyrzucenia akcji przez ten pierwszy ;]

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam. Ja też cierpliwie czekam na to, co się będzie działo na IDM. Myślę, że odbije, jak zawsze. Zauważyłam dzisiaj zmiany na stronie firmowej Intakusa. Dodali całkiem ciekawe demo. Wygląda na to, że firma wcale tak cienko nie przędzie jak to próbowali nam wmawiac do tej pory. Teraz się chwalą oficjalnie, że mają duża hurtownię materiałów budowlanych, pokazują swój park maszynowi i mieszkania na sprzedaż w Mirkowie i Bolesławcu. Dzisiaj kolejne info o zawartej kolejnej umowie na roboty budowlane za 3 mln. Wcześniej było info o 4 umowach za 11 mln. Całkiem ciekawie to wygląda. Spodziewam się w najbliższych dniach mocnego wzrostu. Dzisiaj znowu ktoś podajacy się za mnie straszył na forum Intakusa, że umowy to wałek. Na pewno nie robił tego bezinteresownie , bo nikt o uczciwych zamiarach nie udaje kogoś kim nie jest. Moim zdaniem info o resplicie też może by podpuchą, żeby ludzi wystraszyc i odebrac te resztki jakie zostały najbardziej wytrwałym. W tej chwili oficjalne ff to ok, 23%, ale w tabeli nie uwzględniono prawie 5% akcji Boryczki i chyba 1% Ganta, więc prawdziwy ff jest jeszcze mniejszy. Tu naprawdę można pobujac kursem. I myślę, że przed walnym zabawa się zacznie. Co Autor o tym sądzi?

  OdpowiedzUsuń
 6. Autorze, podobnie jak większość straciłem na GLE, zastanawiam się na przejściu z GLE na United. Według mnie w najbliższym czasie na GLE nic szczególnego się nie wydarzy. Strata zrealizowana musimy poczekać na nowe ruchy z ich strony. United zaś wydaje mi się w chwili obecnej spółką, która szybciej wybije niż GLE. 27 mil akcji ktoś kupił od GLE i nie była to ulica. Mam przeczucie, iż będzie się działo więcej… Nauczyłem się jednak że skakanie ze spółki na spółkę nie zawsze się opłaca. Czy mogę prosić o Pana pogląd?

  OdpowiedzUsuń
 7. No to kolejny kwas i niekompetencja organow nadzoru,jak mozna bez zapowiedzi nagle odwiesic notowania..chyba ze sad zatwierdzil uklad idm z wierzycielami i jutro albo dzis wieczorem pojawia sie takie informacje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu się zgadzam, robią co chcą.

   Usuń
 8. Witaj autorze:)Fajnie że jesteś znowu z nami inwestorami.Obecnie mamy niskie wyceny papierów np JDB ,Letus moim zdaniem warto akumulować.Gdyż spółki niedowartościowane.Pisałem wcześniej o Alumaście że może być Hitem gdyż 17.06.2014r dobiega końca termin odnośnie informacji o dofinansowaniu przez Skarb Państwa w kwocie 4,800tys pln.Myślę że po tej informacji może być naprawdę gorąco na papierku tym bardziej że zostało już niewiele czasu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. JDB przedstawił dobry raport za I kw, informacje o nowej umowie, dzięki której zwiększy przychody w 2014 r, przyszłość zapowiada się dobrze, wydaje się, że brakuje tylko jakiejś iskry, żeby kurs wszedł wreszcie na wyższe poziomy.
   Na Alumast informacja o dofinansowaniu zmieniłaby zupełnie obraz spółki, choć mam nadzieję, że nawet gdyby coś nie poszło z tym dofinansowaniem, to spółka też sobie poradzi! Widać, ze sporo pracy wkładają w to, żeby wyjść na prostą.
   Liczę na obie spółki wymienione przez Roberta :)

   Usuń
  2. Witam ponownie Wszystkich.
   Ze swojej strony proponuję przyjrzeć się poniższym spółkom:
   - Interbud - spółka na minimach ( 1,30 zł ). Ostatni raport kiepski, ale mają nowe umowy ( naliczylem na ok. 20 mln );
   - Silvacg - spółka na minimach ( 4 gr ). Strata za ostatni rok duża ( ok. 30 mln ) , ale za I kwartał 2014 zysk 2,2 mln. Od niedawna prezesem jest Krzysztof Wantoła. Spółka planuje scalenie akcji 100:1 ( obecna wartośc nominalna to 0,1 zł ) i podniesienie kapitału zakładowego. Szczegóły pominę, jak ktoś zechce to sam spojrzy.
   - I może najbardziej kontrowersyjna propozycja, ale przecież szukamy spółek zdołowanych - Digate. Obecna cena 4 gr, a było już 2 gr ( w 2010 r. było 2,5 zł ). Spółka złożyła wniosek o upadłość układową. Ostatnio przez ponad 2 miesiące notowania były zawieszone, bo spółka nie dostarczyła raportu. Nowy prezes zarządu próbuje dogadać się z obligatariuszami ( planowany termin porozumienia do końca czerwca 2014 - pisałem w tej sprawie do spółki ) - czy wyjdzie, to się okaże. Na najbliższych walnych planują zmienić RN i podjąć uchwałę o dużym podniesieniu kapitału zakładowego do 2020 r. Poza tym prezes ma 17,34% akcji, ale kupionych niedawno za bezcen.

   Pozdrawiam i proszę o ewentualne komentarze
   Jarek

   Usuń
 9. Super Panie autorze że znów wróciłes. Forum bankiera to totalna porażka aż łeb boli a tutaj przynajmniej można spokojnie i na temat popisac na temat spółek. Lubie ten blog i mam nadzieje że dalej bedziesz go prowadził moimo tych bluzg gdzie wszedzie mozna sie doszukac TRAGEDIA. Ale mysle że tym ludziom o cos innego chodzi... Pozdrawiam cie serdecznie i jesli masz cos do powiedzenia o glb to chętnie poczytam gdyż mam troche papierka po 33gr i moim zdaniem powinien powoli isc w góre chocby dlatego że obecna wycena waloru jest bardzo zdołowana a wartosc jednej akcji ok 60gr. W wiadomo główny spadek to dlatego ze PAIF sie wysypał najprawdopodobniej do 0 z akcjami ale też ktos odebrał.

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam, Autorze, kiedy wrócisz bardziej aktywnie?

  Pozdrawiam,
  D.

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam serdecznie:)Szkoda autorze że rzadko wchodzisz.Ciekawa informacja ukazała się na stronie Giełdowiec.pl odnośnie spółki Letus Capital.
  ASSG S.A. -przyszły debiutant inwestuje w Radomiu.
  "Dynamicznie rozwijająca się spółka Active Sales Support Group (ASSG) otwiera swoje strategiczne biuro w Radomiu. Firma działa już w Warszawie i Kielcach, a od lipca 2014 roku będzie realizować kolejne projekty w nowym biurze zlokalizowanym w kompleksie Radom Office Park.

  ASSG działa na rynku od 2007 roku i zajmuje się m.in.: outsourcingiem
  procesów sprzedaży, sprzedażą bezpośrednią i D2D, badaniami rynku, logistyką produktów i usług oraz organizacją systemów wspomagających.
  – Radom to miasto o olbrzymim potencjale ludzkim, dlatego nie wahaliśmy się z podjęciem decyzji o otwarciu właśnie tu naszej nowej placówki. Duże znaczenie ma dla nas również rzeczowe i partnerskie podejście do współpracy ze strony władz miasta i AIG Lincoln. Dodatkowym argumentem jest bliskość Warszawy i doskonała z nią komunikacja, a to dla naszych Klientów jest bardzo istotne – uważa Prezes Zarządu, Marek Jadachowski, który nie wyklucza dalszych inwestycji w Radomiu.
  Tomasz Piekoś, Członek Zarządu przekonuje, że ASSG planuje rozwijać swoje działania na szeroką skalę: – Planujemy uruchomienie w tym roku około 100 miejsc pracy. Docelowo chcemy stworzyć nawet 300 stanowisk. Stawiamy na rozwój naszych pracowników oferując im szkolenia, spotkania z liderami sprzedaży i możliwość awansu w ramach spółki. Przy olbrzymiej pomocy, jaką oferują władze miasta, jesteśmy w stanie zagwarantować zatrudnienie na konkurencyjnych warunkach. – Od kilku lat obserwujemy wśród inwestorów wzrost zainteresowania Radomiem
  – mówi Prezydent Miasta Radomia, Andrzej Kosztowniak – Otwarcie biura ASSG to szansa dla wielu młodych ludzi na uzyskanie pracy w najszybciej rozwijającym się sektorze gospodarki - branży nowoczesnych usług dla biznesu. Dla pracodawców zaś jest to okazja do zrównoważenia kosztów prowadzenia działalności z dostępem do wykształconych absolwentów radomskich szkół wyższych – dodaje.

  Budowę zespołu firma rozpocznie w lipcu. W pierwszym etapie pracę ma w niej znaleźć blisko 150-osobowa grupa osób. W przeciągu roku ta liczba może sięgnąć nawet 300 zatrudnionych osób."

  Znaczącym akcjonariuszem Spółki jest notowany na New Connect Letus Capital, z przekazywanych informacji wynika iż może w tym roku uda się przeprowadzić debiut giełdowy, będzie to w dużej mierze zależne od koniunktury na giełdzie.
  Moim zdaniem Letus Capital jest spółka bardzo niedowartościowana zważywszy że około 35% dynamicznie rozwijającej w którą zainwestował kilka lat temu około 2mln pln w początku jej działaności.Pozostaje pytanie ile teraz te udziały sa warte
  przy tak dobrze rozwijającej się spółce jaką jest ASSG.Mam nadzieje że was nie zanudziłem swoją wypowiedziomna temat spółki.Mam nadzieje że autor skomentuje moją opinie i wypowie sie na temat spółki.

  OdpowiedzUsuń
 12. Na IDM cisza, kupiłem mały pakiecik z ryzykiem ale i możliwością dużego wzrostu.
  Mamy raport roczny na United. Zysk netto na jednostkowym ponad milion. To chyba nie przejdzie bez echa.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.