Polecam

sobota, 26 lipca 2014

Alumast ( ALU ) - bardzo dobra informacja.
Gdy wspominałem o tej spółce była po 52 gr :

http://gpwinwestycje.blogspot.com/2014/03/alumast-sa-alu.html

W piątek była po 79 gr.

Do tego doszła bardzo dobra informacja :

"Decyzja Komisji Europejskiej w sprawie udzielenia Spółce pomocy na restrukturyzację

Zarząd Alumast S.A. informuje, iż 25 lipca 2014 roku otrzymał od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów informację o uzyskaniu pozytywnej opinii od Komisji Europejskiej w związku z przedłożonym przez spółkę planem restrukturyzacji. Komisja Europejska nie zgłasza sprzeciwu wobec przyznania pomocy dla Alumast S.A., uważa że pomoc na restrukturyzację na rzecz spółki spełnia wszystkie warunki zgodności z rynkiem wewnętrznym. Uzyskanie zgody KE oznacza przyznanie przez Ministerstwo Skarbu Państwa dotacji na restrukturyzację w kwocie 4,77 mln zł. Udzielenie pomocy nastąpi po zapewnienia przez Alumast S.A. wkładu własnego wysokości około 1,2 mln zł, stanowiącego około 25% kosztów restrukturyzacji. Spółka pozyska wymaganą kwotę dzięki podwyższeniu kapitału zakładowego w drodze emisji 1,2 mln akcji serii L o wartości 1 zł każda. Środki uzyskane z dotacji i podwyższenia kapitału zostaną przeznaczona na spłatę zobowiązań spółki, w tym wobec wierzycieli objętych układem sądowym oraz wobec ZUS i PFRON, których część wierzytelności nie są objęte z mocy prawa układem. Dzięki zewnętrznemu wsparciu nastąpi odbudowa kapitałów własnych poprzez pokrycie strat z lat ubiegłych, zmniejszenie kosztów finansowych obsługi procesu restrukturyzacji zadłużenia poprzez wyeliminowanie zobowiązań generujących odsetki i tym samym poprawa wyniku finansowego Spółki, wyeliminowanie ryzyka wszczęcia egzekucji przez ZUS i tym samym wyeliminowanie ryzyka upadłości likwidacyjnej Spółki. Ponadto spłata zobowiązań objętych układem w krótszym terminie ze środków pozyskanych w ramach pomocy publicznej umożliwi przeznaczenie przyszłych zysków na odbudowę kapitału finansującego niezbędny poziom aktywów obrotowych i przyczyni się do szybszego odzyskania wiarygodności wśród wierzycieli i klientów. Spłata zobowiązań wobec ZUS oraz odbudowa kapitałów własnych umożliwi Spółce uczestnictwo w przetargach publicznych oraz korzystanie z dotacji unijnych. Podstawa prawna: § 3 ust.1 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect" 
Osoby reprezentujące spółkę:

Zbigniew Szkopek-Prezes Zarządu
Beata Hut-Wiceprezes Zarządu "

źr. - bankier.pl

Uważam, że 79 gr. to nadal tanio. Oczywiście lepiej mieć walor po 5x, czy 6x, ale jak czytam to info to uważam, że Alumast jeszcze da zarobić.

Jak na większości spółek cierpliwość popłaci, kto jej nie ma, niech zajmie się czymś innym.


https://www.facebook.com/pages/GPW-inwestycje/631645910206761?ref=tn_tnmn

JEŚLI CI POMAGAM WYŁĄCZ ADBLOCKA.BLOG JEST MODEROWANY.CZYTELNIKU DECYDUJESZ SAMODZIELNIE.INWESTUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.MOJE PRZEMYŚLENIA NIE STANOWIĄ REKOMENDACJI,SĄ SPOJRZENIEM JEDNEGO Z MILIONÓW GRACZY.TYLKO NIEKTÓRE Z WYBRANYCH SPÓŁEK POSIADAM.NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW.O SWOICH PORTFELACH DECYDUJECIE SAMI I JA NIC NIE GWARANTUJĘ.ZAWSZE MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ SYTUACJE,PO KTÓRYCH TRZEBA ZMIENIAĆ PLAN.ZAWSZE JEST RYZYKO STRAT.

foto-coslychacwbiznesie.pl
16 komentarzy:

 1. Witaj autorze:)Ja mialem kupiony po 0,47-0,48pln i już zrealizowałem na nim zysk.Ale uważam że ma szanse na wyższe poziomy:)Chciałem zapytać Cię o JDB gdyż do tej pory nie podali raportu rocznego i notowania są aktualnie zawieszone.Czy nadal uważasz że spółka ma potencjał?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ale my nie mamy wpływu na wszystko i wglądu do wszystkiego. Zawsze może pojawić się ryzyko strat i to nie musi być nasza wina, niektóre sprawy na niektórych spółkach podchodzą pod oszustwa dosłownie.

   Usuń
 2. Autorze, a ja proszę o Pana opinie nt IDM.
  Czy widzi Pan jeszcze szansę na wzrost kursu akcji.
  Osobiście zastanawiam się czy zarząd spółki zmierza do ratowania jej w jakielkowiek formie, czy też raczej są to działania pozorowane, zmierzajace do zakończenia, wyciszenia spraw..........Niestety wygląda mi na to drugie.

  Sprawa jest dla mnie priorytetowa. Poniosłam tu dużą stratę, której nie pokrywają zyski z innych inwestycji :( Straty nie zrealizowałam jeszcze, cena 6 gr mnie przeraża, choć być może wyższej już nie będzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sąd postanowił o ogłoszeniu upadłości IDMSA z możliwością zawarcia układu. To nie jest zła informacja, ja bym czekał. Czy warto sprzedawać teraz ? To pani decyzja, to jest giełda a tu bywa różnie.

   Nie ponosimy straty jak jej nie realizujemy, to póki co wirtualna strata.

   6 gr dziś ? Nie widze takiej ceny ;) pozdrawiam.

   Usuń
 3. Z tymi 6 gr włączył mi się pesymizm :)
  Jest trochę wiecej.
  Dziekuję za odp. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. W powietrzu wisi połączenie Hefala oraz Alumastu. Hefal niby ma kupić 1.200.000 akcji po 1.00zł/akcja. Decyzja była odwlekana niby do czasu wykrystalizowania się sytuacji z dotacją. Info o dotacji jest, więc można liczyć na kolejne o zakupie akcji przez Hefal. Połączone firmy mogą lepiej konkurować na rynku, obniżyć koszty funkcjonowania a wraz z dotacją zdziałać dużo w zakresie modernizacji zakładów. Może to oznaczać prawdziwe nowe otwarcie dla obu firm a co za tym idzie długofalowy wzrost kursu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam autorze:)Przepraszam że na forum Alumasta wklejam informacje z raportu rocznego JDB..Ale wydaje mi sie ona dość istotna:)
  2. PISMO ZARZĄDU
  Szanowni Akcjonariusze,
  W imieniu Zarządu Spółki Jurajski Dom Brokerski S.A. przedstawiam Państwu raport roczny
  spółki za rok 2013 .
  Szanowni Państwo, minęły 3 pełne lata od powołania Spółki Jurajski Dom Brokerski S.A..
  W tym czasie spółka dorobiła się stabilnego portfela klientów i rozpoznawalności na lokalnym rynku.
  Rok 2013 był rokiem trudnym dla spółki. Po pierwsze spółka ujawniła konkurencyjne działania byłego
  pracownika, po drugie rozpoczęcie działalności na Czechach związane było z większym
  zaangażowaniem i poznawaniem tamtejszego rynku usług ubezpieczeniowych, po trzecie aktualizacje
  inwestycji kapitałowych dokonanych w latach 2011-2012 spowodowały, na wniosek biegłego
  rewidenta, bardzo wysokie obciążenie bieżącego wyniku finansowego.
  Pragnę podziękować przede wszystkim pracownikom Jurajskiego Domu Brokerskiego S.A. -
  za ich ciężką pracę i zaangażowanie, Klientom - za obdarzone zaufanie. Pragnę w tym miejscu
  podziękować Akcjonariuszom Jurajskiego Domu Brokerskiego , którzy pomimo bardzo niskiej
  jednostkowej wyceny akcji spółki JDB nadal są ich posiadaczami. Głęboko wierzę, iż w najbliższym
  czasie cierpliwość Akcjonariuszy zostanie nagrodzona wzrostem kursu akcji wraz z pojawieniem się
  zapowiadanego nowego inwestora w Spółce.
  Zapraszam do lektury niniejszego raportu, który w sposób wyczerpujący przedstawi Państwu
  podsumowanie roku 2013 w spółce Jurajski Dom Brokerski SA.
  Ze swojej strony pragnę podziękować wszystkim za trzy lata mojej kadencji, która wraz z odbyciem
  najbliższego wlanego zgromadzenia akcjonariuszy się zakończy.
  Przyszłość zapowiada się całkiem obiecująco autorze:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak i nie przejmowałbym się,że podaż mamy na 2 gr. tylko brał to co tam dają.

   Usuń
 6. Autorze, również mam pytanie ale odnośnie Globala. Czy powinniśmy pogodzić się ze stratą na tym walorze i przejść na np MSX, OIL, MEWę czy też widzi Pan szansę na powrót?
  Dziękuj

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat tu dla mnie taniej = lepiej. Starhedge skupuje akcje i myślę, że w końcu coś się wyklaruje.

   Usuń
 7. Z alumastem autorze nieżle trafiliśmy papier odbił z poziomu 0,46pln a podzedł na ponad 0,94pln dał zarobić cierpliwym 100%:)Zobaczymy jak się uda z JDB?Również uważam że obecna wycena na poziomie 0,02pln jest bardzo atrakcyjna i myślę że kupno na tych poziomach może dać konkretną stopę zwrotu.Sierpień na papierku JDB zapowiada się bardzo ciekawie z związku ze zmianą akcjonariatu.

  OdpowiedzUsuń
 8. jak Autor zapatruje się na tą spółkę? od daty wpisu walor już urósł jednakże obecnie z uwagi na wyjście na prostą, zatwierdzenie wykonania układu, możliwość uczestniczenia w przetargach itd. myślę, że perspektywy wzrostu spółki nadal są duże...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak w dłuższym czasie kilkaset % w górę wg. mnie

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź. Jeżeli można jeszcze skorzystać z wiedzy Autora - przy jakim poziomie uśredniałby Autor walor? Zakup po 1,30 pln. Obecnie w okolicach 1,00 pln. Wierzę we wzrosty a korekta zdrowa rzecz. Myślę nad 1,00 - 0,95 lub 0,90? Wydaje mi się, że niżej nie zejdzie...
   Z góry dziękuję za odpowiedź.

   Usuń
  3. Moim zdaniem cena jest dobra, tu jest wsparcie koło 1 zł.

   Usuń
  4. Szanowny Autorze,
   mam następujące pytanie dotyczące spółki:
   czy w związku z emisją akcji, którą planuje spółka /link poniżej/ uważa Pan, że kurs akcji stanie w miejscu, maksymalnie na cenie emisyjnej akcji równej cenie nominalnej /1,00 PLN/ i w związku z tym warto rozważyć wyjście z inwestycji, nawet z lekko stratą?

   z góry dziękuję za Pana opinię i pozdrawiam,

   http://www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/companiesStatements/EBI/info/653576,alumast-sa-zwolanie-nadzwyczajnego-walnego-zgromadzenia

   Usuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.