Polecam

sobota, 30 sierpnia 2014

Jeśli macie pytania to pytajcie.

https://www.facebook.com/pages/GPW-inwestycje/631645910206761?ref=tn_tnmn

JEŚLI CI POMAGAM WYŁĄCZ ADBLOCKA.BLOG JEST MODEROWANY.CZYTELNIKU DECYDUJESZ SAMODZIELNIE.INWESTUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.MOJE PRZEMYŚLENIA NIE STANOWIĄ REKOMENDACJI,SĄ SPOJRZENIEM JEDNEGO Z MILIONÓW GRACZY.TYLKO NIEKTÓRE Z WYBRANYCH SPÓŁEK POSIADAM.NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW.O SWOICH PORTFELACH DECYDUJECIE SAMI I JA NIC NIE GWARANTUJĘ.ZAWSZE MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ SYTUACJE,PO KTÓRYCH TRZEBA ZMIENIAĆ PLAN.ZAWSZE JEST RYZYKO STRAT.

foto-coslychacwbiznesie.pl

58 komentarzy:

 1. Witam, jak ocenia Pan Mewę, Minox i United ?

  Mewa miała raport nienajgorszy, ale od dłuższego czasu w zasadzie brak obrotów na spółce. Termin ogłoszenia strategii dawno minął, a spółka nie poinformowała nawet o kolejnym terminie. Co najciekawsze nie dość, że nie odpisują na maile to nawet nikt w firmie nie odbiera telefonów. To wszystko wygląda na ścieme.( choć ja akcje kupione po 0,16 trzymam i ani myślę oddawać za pół darmo).

  Minox (mam po 0,17) pod względem technicznym ma wszystko żeby ruszyć do góry, ale tu chyba ktoś za mocno trzyma kurs żeby samo poszło. (szczególnie że ostatni raport był ok).

  United w ostatnim raporcie miał dużą stratę( wkalkulowaną zresztą w obecną wartość akcji), ale jak tylko uspokoi się sytuacja w Sierra Leone, mam wrażenie że powinno trochę ruszyć do góry.

  Zapytałbym też o Oil i Starhedge, ale sam czuję że tu będą za jakiś czas niemałe wzrosty - potrzebna przede wszystkim cierpliwość.

  Pozdrawiam i życzę dużych zysków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na każdej z nich ja bym czekał z w miarę niską średnią. Myślę, że jeszcze w 2014 r. na niejednej będą wzrosty a może i rozstrzygnięcia.

   Usuń
  2. dzwonilem do Mewy i odbieraja.. A moj znajomy nadal tam pracuje:P

   Usuń
 2. Jak widzisz MSX po ostatnim info? No jak myslisz co dalej z Alterco i ABM Solid? To pierwsze wisi od wiosny... SHG też wielka niewiadoma. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. MSX to dla mnie pewniak a dwie kolejne cóż ja bym czekał po prostu. Powodów do ucieczki kiedy tylko się da ja jeszcze nie dostrzegam.

   Usuń
 3. Co Autor myśli o dalszej przyszłości Minoxa? Kurs od 6 miesięcy spada, jesteśmy na historycznych minimach, znikome obroty mimo dobrych danych za 2 kwartały. W arkuszu na kupnie mało zleceń a na sprzedaży tłok blokujący wzrosty...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cierpliwość. Powodów do ucieczki PKC ja nie widzę.

   Usuń
  2. Wg mnie raport jest dobry, a może nawet bardzo dobry. Kolejne kwartały powinny być jeszcze lepsze.
   Ostatnio dokupiłem mały pakiet za 9 gr :)

   Usuń
  3. Też wierze w minoxa. Mam po 9gr i czycham taraz na pare akcji za 8gr :-)

   Usuń
 4. Intakus, Igoria - Dwie odmienne sytuacje, jestem ciekaw zdania Autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Igoria to balon nie warty 1 zł na dzis, Intakus okazja kiedyś da zysk.

   Usuń
 5. Czy mógłby "autor" bloga pokierować lub zdradzić, jak wejść w posiadanie takiej wiedzy jaką reprezentujesz? Byłem na szkoleniu GPW bo myślałem że mi to coś da, niestety nie dało nic, a chciałbym przejść z inwestowania na ślepo w inwestowanie z rozumem. Nadal jednak nie wiem jak przewidywać pewne rzeczy, skąd czerpać wiedzę na temat spółki i jak ją ocenić, wzrostowo czy spadkowo. Zapewne swojego patentu nie sprzedasz, ale nic mi nie szkodzi zapytać, a nóż okażesz się pomocnym człowiekiem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://gpwinwestycje.blogspot.com/2014/04/na-co-zwracac-uwage-analizujac-spoke.html

   Usuń
 6. Odpowiedzi
  1. Według mnie obecna cena jest okazją w dłuższym terminie, w krótszym może spaść na 26 gr nawet i to będzie jeszcze większa okazja, bo spółka jest przeceniona.

   Usuń
 7. Co autor myśli na temat Cigames teraz przy niecałych 8zł za akcje? Raport słaby ale koniec 2014 może nie być zły

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według mnie to dobra cena i te akcje powinny chodzić grubo powyżej 10 zł.

   Usuń
 8. Autorze, jak widzisz notowania VEDII, Polimeksu i Dependu?
  Vedia - spada w nieskończoność, już ponad 50% na minusie od kupna..
  Depend - wydaje się, że kwestia czasu nim wystrzeli w górę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż trzeba cierpliwości i według mnie warto uśredniać te spółki, ale mogę się mylić. Vedia i Depend moim zdaniem są w miarę bezpieczne, ale zawirowania wpływają na spadki. Wszystko jednak ma swój kres.

   Usuń
 9. Jak widzisz Uboat-Line w świetle znanych nam juz informacji?
  Wiadomo że akcje sypał Prezes, będzie emisja akcji dla Prezesa po cenie 1,05PLN, ujawnił się fundusz który zebrał ponad 10%akcji.
  Czy teoretycznie można pokusić się wyznaczenie zasięgu ewentualnego wzrostu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1,05 jako cena może być swoistym oporem, oraz wsparciem. W dłuższym terminie te akcje będą uważam po +2 zł, ale póki co emisja po 1,05 może być barierą trzymającą kurs w granicach 90 gr - 1,30 zł

   Usuń
 10. Witam autorze co myślisz o weedo ostatnio jakieś słabe obroty na tym papierku są a wiemy że papier lubi ładnie rosnąć spekulacyjnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cena przy 20 gr dla mnie tu jest atrakcyjna.

   Usuń
 11. Autorze Coalenergi ładne obroty powinno odreagować spadki papier jest bardzo nisko.Pięknie się odbiło od poziomu 0,50pln za papier.Co myślisz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak na innych walorach związanych z wybuchowym rejonem, jest ryzyko, jest zabawa :) Potencjał do wzrostów oczywisty, okraszony niepewnością :)

   Usuń
 12. Autorze a co myślisz o Petrolinvest?
  Czy nadal wierzysz, że cena pójdzie w górę?

  OdpowiedzUsuń
 13. A co autor sądzi o OIL'u? Stagnacja do scalenia akcji? Ale czy później nie poleci w dół...

  OdpowiedzUsuń
 14. Petrolinvest - Tak nadal wierzę i myślę, że to będzie inwestycja życia. Cierpliwość to tu podstawa.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja chciałbym zapytać o 8formula i runicom oraz hawe i presco z głównego parkietu, czy jest dla tych spółek jeszcze szansa w szczegółności dla zawieszonej 8formula ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 8formuła, pozostaje posiadaczom czekanie teraz nic nie zrobisz, jak odwieszą wtedy trzeba sobie zdecydować na podstawie wszystkich informacji co dalej. Ja póki co o niej nie myślę.
   Hawe i Presco w końcu urosną wg. mnie są przecenione.

   Usuń
 16. Witam Autorze. To ja również korzystając z okazji chciałbym zapytac o moją nowo znalezioną spółeczke KKHERBAL. Co o niej sądzisz? Jak dla mnie to wszytsko dosyc ładnie wygląda, niedawno akcjonariusz nabył sporo akcji więc równiez chyba widzi w niej potencjał... A jakie jest Twoje zdanie? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już dawno też ją obserwuje , fajna spółka z potencjałem do wzrostów.

   Usuń
 17. OIL, Mewa, Altreco, B3S. Tutaj trzeba mieć jaja z tytanu.
  Jak tam proza Panie Autorze;)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jaja i szczęście, bo na niektóre rzeczy i o niektórych planach ( emisje ) dowiadujemy się ostatni, ale nie wierzę, że wszystko się spier...

   Usuń
 18. Ja natomiast zapytam o Open-net. Raport za pół roku doskonały, strategia czytelna i znaczące umowy, a kurs leci na małych obrotach. Czy autor śledzi tę spółkę i ewentualnie podpowiedzieć jak wg. niego powinna się spółka zachowywać w obecnym miesiącu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem przed wybiciem może zejść jeszcze nawet poniżej 2 zł, ale w dłuższym terminie już jest fajna cena. Ma potencjał.

   Usuń
 19. Witam, po dłuższej nieobecności. Co Autor sądzi o Admiral Boats? Kurs zaliczył dno na 27gr i dziś widzimy odreagowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest to zła spółka ani cena w dłuższej perspektywie, ale na mnie wielkiego wrażenia ona nie robi i nie widzę powodów do nagłych wzrostów.
   Kiedyś te 70 gr uważam, będzie, ale i tu konflikt na wschodzie ma wpływ, ponieważ z pewnością bogaci Rosjanie są potencjalnymi klientami spółki. Jak ktoś ma czas i lubi dłuższe inwestycje, można uważam zbierać gdy są okazyjne ceny. Czy nie będzie niżej ja nie mam pewności.

   Usuń
 20. Witam autorze:)Chciałem poruszyć wątek spółki tym razem z rynku New Connect o nazwie Bloober Team moim zdaniem spółka ma duże szanse stać się dużym dystrybutorem gier na Amerykę Północną.Spółka uzyskała przychody za 1 półrocze 2014r 2478tys plna rok wcześniej było to zaledwie 1077tys pln.Natomiast jeżeli chodzi o zysk narastająco za 2 kwartały 2014r uzyskała 411tys zysku a w ubiegłym roku zaledwie 66tys pln.Widać że zysk półroczny narastający wzrósł w spółce o 600% a przychody narastająco o 70%.Moim zdaniem spółka bardzo dobrze się rozwija tym bardziej że 1 półroczu zrezygnowała z emisji obligacji kwitujac że liczy na bardzo dobrą sprzedaż swoich gier.Bloober Team uzyskała w sierpniu także maksymalna kwote dofinansowania do swojej gry Medium w kwocie 150tys euro co stanowi 50% kosztów kwalifikowanych projektu. Co więcej, Bloober Team S.A. stał się pierwszą polską firmą w historii, której udało się uzyskać maksymalną kwotę dofinansowania.Co myślisz autorze jeżeli chodzi o przyszłości tej firmy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mało akcji więc może rosnąć ostro jak nie będzie żadnej emisji.
   Przy takiej liczbie akcji nie zdziwiła by mnie ona.
   Wtedy ważna bylaby cena, jak emisji nie będzie, dużego rozwodnienia to pewnie sprzedaż po 2014 r. wybije już kurs na 50-100 zł

   Usuń
  2. Witam autorze , co myślisz o spółce JDB ? Pozdrawiam

   Usuń
  3. JDB jest nawet w etykietach, więc wystarczy czytać a nie tylko pytać.
   Ja sam mam lub bedę miał JDB, uważam, że to wystrzeli jeszcze we Wrześniu. Kto kupił po 2 gr ten w czepku urodzony, ale po 3 - 5 uważam też.

   Usuń
 21. Autorze, jakie masz typy na przyszły tydzień dla naszego kochanego petrolka ?
  Co sądzisz o dzisiejszym raporcie, czego spodziewać się po NWZA, kiedy otworzy się kurs i w jakiej cenie ? Dlaczego walne jest zaplanowane na dwa dni ? Czy to ma jakiś związek z quorum ? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 22. Witam autorze i dziękuje za komentarz odnośnie Bloober Team.Ja uważam że w najbliższym czasie nie będzie nowej emisji akcji.Tym bardziej że spółka w lipcu 2014 roku podała informacje o skupie akcji własnych...

  01 lipca 2014, 14:31
  PS / źródło: Bloober Team SA

  Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki Bloober Team S.A., działającej w branży gier, notowanej na rynku NewConnect, podjęło uchwałę o upoważnieniu Zarządu do nabycia akcji własnych. Emitent zamierza przeznaczyć na Program buy-back kwotę do 2 mln zł i nabyć do 20% wszystkich akcji. Rozpoczęto także proces restrukturyzacji Grupy Kapitałowej.
  Zgodnie z podjętą uchwałą, Program nabycia akcji własnych może być realizowany do końca grudnia 2017 r. i musi się rozpocząć najpóźniej do końca 2015 r. Cena nabycia akcji została ustalona w przedziale od 2,00 zł do 22,60 zł za jedną akcję. Zarząd Bloober Team S.A. uważa, że akcje Spółki są obecnie niedowartościowane i chce wykorzystać tą sytuację. Liczy także, że dzięki wprowadzonemu Programowi uda się poprawić płynność obrotu oraz urealnić wycenę rynkową.

  „Naszym zdaniem jesteśmy najbardziej niedoszacowanym podmiotem w branży gier notowanym na polskim parkiecie. Uważamy, że w perspektywie średnioterminowej kurs powinien przekroczyć cenę 20 złotych za akcję. Bardzo mocno wierzymy w to, że nasze bieżące działania spowodują, iż Bloober Team stanie się jedną z najciekawszych inwestycji giełdowych tego roku.” - mówi Piotr Babieno, Prezes Zarządu Spółki Bloober Team S.A.

  Myślę że spółka w 2014r pobije historycznie rekord przychodów a zysk netto zaskoczy największych niedowiarków.

  OdpowiedzUsuń
 23. Witam.
  Mam pytanie odnosnie spółki MOMO, Ostatnio ładnie rosnie i nie wiem czy już nie czas z niej wychodzić. Spółka ma wg mnie perspektywy, szczególnie w dobie automatyzacji/ zastępowania ludzi, podobnie jak z myjkami samochodowymi. Chętnie poznam Twoją opinię.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 24. http://www.bankier.pl/wiadomosc/Petrolinvest-pokazal-wyniki-Czy-to-juz-jest-koniec-7217835.html
  Autorze co myślisz?

  OdpowiedzUsuń
 25. Ok, poczytałem sobie sprawozdanie OIL. Na Bankier.pl mam wrażenie, że podkreślali same negatywne elementy, nic nie wspominali o rozmowach z inwestorami i otrzymaniem środków za Embe. Dobrze jednak samodzielnie przejrzeć sprawozdanie a nie opierać się na gotowcach. Ryzyko nadal jest, ja zaczekam, mam nadzieje że nie będzie to drugie CEDC lub Bomi:-).

  OdpowiedzUsuń
 26. Autorze super info z spółki Alumast:)


  WIADOMOŚCI
  11.09.2014 12:42 - 17410032 a aa aaa

  ALUMAST SA Zawarcie umowy o udzielenie pomocy na restrukturyzację z Ministerstwem Skarbu Państwa
  Raport Bieżący nr 26/2014
  Zarząd Alumast S.A. informuje, iż 11 września 2014 roku zawarł z Ministerstwem Skarbu Państwa umowę, w formie aktu notarialnego, o udzielenie pomocy na restrukturyzację w formie dotacji.
  Na mocy umowy Minister Skarbu Państwa udziela Spółce pomocy publicznej na restrukturyzację w formie dotacji w kwocie 4.771.133,21 zł, a Spółka zobowiązuje się do zrealizowania planu restrukturyzacji i wykorzystania pomocy na pokrycie kosztów restrukturyzacji (przede wszystkim na spłatę zobowiązań układowych i poza układowych)
  O przekazaniu środków z tytułu dotacji na rachunek bankowy Spółki, Spółka poinformuje odrębnym komunikatem.
  Podstawa prawna: § 3 ust.1 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect"
  Więcej na: http://biznes.pap.pl i http://biznes.pap.pl/espi
  kom ebi zdz


  Depesza pochodzi z biznes.pap.pl z 11.09.2014 12:42

  Co myślisz o tak dobrej informacji ze spółki?Alumast w końcu będzie bez zobowiązań i nie będzie musiał płacić mega odsetek co będzie procentować w raportach kwartalnych:)

  OdpowiedzUsuń
 27. witam
  jak widzisz w swojej ocenie dwie spółki:
  kopahaus i uboatline
  ta pierwsza dzisiaj ma pokazać raport roczny
  a ta druga to wykup obligacji
  pozdr

  OdpowiedzUsuń
 28. Witajcie bardzo dobra informacja na Bloober Team:)

  BLOOBER TEAM SA Udzielenie licencji Sony Computer Entertainment Inc. na grę Basement Brawl w wersji na PlayStation 4 na terytorium Chin
  Raport Bieżący nr 46/2014
  Zarząd spółki Bloober Team S.A. informuje o udzieleniu licencji Sony Computer Entertainment Inc. na wydanie, dystrybucję, promocję oraz sprzedaż gry Basement Brawl na terytorium Chin w wersji na PlayStation 4.
  Licencja została udzielona na okres 5 lat.
  Zarząd Emitenta przekazuje niniejszą informację ze względu na fakt, że w jego ocenie udzielenie licencji Sony Computer Entertainment Inc. będzie miało istotny wpływ na wyniki finansowe Bloober Team S.A. w 2014 oraz 2015 roku.
  Podstawa prawna: § 3 ust. 2 pkt. 2 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect"
  Więcej na: http://biznes.pap.pl i http://biznes.pap.pl/espi
  kom ebi zdz


  Depesza pochodzi z biznes.pap.pl z 16.09.2014 11:24

  Autorze co myślisz o tej informacji?Pewnie wielu z was interesuje sie papierem;)

  OdpowiedzUsuń
 29. Witam wszystkich.
  zwaracm się z prośbą o opinie Autora na temat spółki wielton (6,05zł) oraz minoxa. Czy mógłbym prosić o kika zdań na temat tego czy wejść w WLT, oraz czy wyjść z MINOXA (kupowałem przy 0,11zł)

  pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 30. Co autor sądzi o spółce PC GUARD, jak dla mnie mocno przeceniona, ostatnie sesje to olbrzymie obroty jak na ten walor, myślę że warto wejść teraz. Myślę, że nawet 1000% do zrobienia w stosunkowo krótkim czasie.

  OdpowiedzUsuń
 31. Witam autora,
  Mam pytanie czy autor mógłby spojrzeć na wykres dogecoina w stosuku do bitcoina
  i wyrazić swoje zdanie jeżeli chodzi o przyszłość kursu ?
  Podaję link : https://www.cryptsy.com/markets/view/132

  Pozdrawiam serdecznie
  Adam

  OdpowiedzUsuń
 32. Jak rozumieć ten komunikat?

  http://www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/index/news/info/635906,starhedge-sa-komunikat-od-zarzadu-gpw-w-warszawie-s-a---w-sprawie-wykreslenia-akcji-spolki-starhedge

  OdpowiedzUsuń
 33. Witam wszystkich, w ostatnich dniach być może męczę ostro Autora. Mam nadzieję, że nie jestem zbytnio uciążliwy. Powodem moich częstych komentarzy jest poszukiwanie kilku spółek, w które warto wejść z zamiarem realizacji zysku. Moj pierwszy typ już wspomniany to MIRBUD.
  Dziś dostrzegłem potencjał w PRÓCHNIK oraz info:
  http://www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/archive/info/!17531969,prochnik-sa-zawiadomienie-o-zmianie-stanu-posiadania-akcji
  stąd moje pytanie do Autora. Co Autor myśli o aktualnej sytuacji i perspektywę kupna po aktualnym kursie?
  Bardzo proszę o komentarz.
  Jestem bardzo wdzięczny za każdą jedną odpowiedź pod moim postem.

  OdpowiedzUsuń
 34. Witam Wszystkich:)Dzisiaj pięknie ruszyło Weedo ciekawe jak zachowa się papier w tym tygodniu?Myślę że papier ma duży potencjał wzrostowy ostatnio w kwietniu papier startował z poziomu 0,20pln a max kurs sięgnął 0,66pln.W krótkim czasie papier zrobił wtedy 200%..Tydzień zapowiada się bardzo emocjonująco na tym walorze..Tym bardziej że na interwale tygodniowym mamy silny sygnał zakupu:)

  OdpowiedzUsuń
 35. Być może jutro ruszymy na 0,40pln...Co myslisz autorze jest szansa na kontynuacje wzrostów w dniu jutrzejszym?

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.