Polecam

środa, 13 sierpnia 2014

Korporacja Budowlana Kopahaus SA (KOP) 21-22 gr

W raporcie widzimy, że do spółki może dojść dofinansowanie 10 mln zł.
Ogólnie KOP działa, ma się dobrze a kurs szoruje po dnie.
Warto spojrzeć.

Rano spory minus na minimach, dla mnie to zapowiedź odbicia.
Zobaczcie wyniki, wykres, nowe umowy.
Przecena jak dla mnie.

Opóźnienie z obligacjami przy całej reszcie wygląda bardzo niegroźnie ja tu zagrożenia dla spółki nie widzę.

"
Spółka od lipca 2014 roku prowadzi negocjacje z inwestorem finansowym, który zadeklarował
dofinansowanie spółki kwotą 10 mln zł. Do dnia publikacji raportu kwartalnego negocjacje nie
zostały zakończone. Spółka zamierza przeznaczyć środki pozyskane od inwestora na
refinansowanie obligacji serii A. Jednocześnie Zarząd prowadzi negocjacje z kolejnymi
podmiotami zainteresowanymi inwestycją w akcje lub obligacje Spółki, które zostałyby
przeznaczone na refinansowanie obecnych zobowiązań Spółki i dalsze zasilenie kapitału
obrotowego. Zamiarem Spółki jest możliwie szybkie zakończenie negocjacji i spłata obligacji
serii A.

"
źrodło-espi

To opóźnienie na tak niskich poziomach gdy rozmowy trwają jest jakby dla inwestora pod tanie zakupy z rynku, przed ogłoszeniem, że się angażują a obligacje są wykupione z odsetkami.

Zobaczymy.

Zysk super

"Emitent informuje, że KB Kopahaus S.A. w roku obrotowym kończącym się 31 marca 2014 roku wypracował zysk netto w wysokości 5.012,84 tys. PLN co stanowi dwukrotny wzrost w porównaniu do zysku netto za rok obrotowy kończący się 31 marca 2013 toku (2.438,61 tys. PLN). "

https://www.facebook.com/pages/GPW-inwestycje/631645910206761?ref=tn_tnmn

JEŚLI CI POMAGAM WYŁĄCZ ADBLOCKA.BLOG JEST MODEROWANY.CZYTELNIKU DECYDUJESZ SAMODZIELNIE.INWESTUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.MOJE PRZEMYŚLENIA NIE STANOWIĄ REKOMENDACJI,SĄ SPOJRZENIEM JEDNEGO Z MILIONÓW GRACZY.TYLKO NIEKTÓRE Z WYBRANYCH SPÓŁEK POSIADAM.NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW.O SWOICH PORTFELACH DECYDUJECIE SAMI I JA NIC NIE GWARANTUJĘ.ZAWSZE MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ SYTUACJE,PO KTÓRYCH TRZEBA ZMIENIAĆ PLAN.ZAWSZE JEST RYZYKO STRAT.

foto-coslychacwbiznesie.pl
26 komentarzy:

 1. Być może jakaś duża emisja szykuje się na papierze skoro z ukryciaka ktoś sprzedaje takie duże ilości po 0,20pln autorze...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W 2014 objęto akcje serii F po 50 gr. Wydano na nie 6 milionów i wątpię aby teraz cena była niższa w razie emisji.
   Stawiam 50 i wyżej i tam powinien być według mnie kurs i będzie.

   Usuń
 2. Dzisiaj Atlantis ładnie ruszył do góry widać magia Mariusza Petrowicza nadal działa:)Zobaczymy jak na pozostałych spółkach będzie moim zdaniem Chemos powinien również odpalić tym bardziej przed wynikami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiem autorze:)Być może kolejną emisję szykuja na papierze np serie G pod inwestora a cena emisyjna będzie np 10groszy..Moim zdaniem trzeba obserwować ale z zakupami poczekać aż coś się wyjaśni.Być może będzie jakiś komunikat kto wychodził?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie emisje można wróżyć na każdym walorze :)
   Nic nie przemawia za ceną 10 gr, to tak jakby pisać o kazdym walorze z nominałem 10 gr, że będzie taka emisja.

   F nie była mała, obejmowało 6 osób po 50 w tym roku.

   Nie zrobią 10 , bo byłyby minusy same. Rozwodnienie, na 10 mln zł 100 mln akcji. Inwestor musiałby być tymi osobami aby ich nie krzywdzić, bo ktoś tu płacił 50 i zrobienie 10 dla kolejnego wsparcia byłoby niesprawiedliwe.

   Nie widzę opcji na 10 gr w emisji, ale na 50 tak.

   Usuń
  2. A dziś uważam ludzie zareagowali na słowo obligacje, które wiele spółek topią, ale tu mamy inną sytuację, dobrą działalność, zachód, zyski, niedawno objecie za 6 mln zł, nie na darmo.

   Usuń
 4. Jeśli rozmowy są zaawansowane to info może być nawet jutro jakby się dogadali, czy niebawem. Ja innej opcji niż odbicie w tym tyg , następnym i dalej nie widzę, bo to już jest dno...18 gr? Wow !

  OdpowiedzUsuń
 5. Cały czas ktoś dorzuca do pieca po 19gr pakietami po 20k. Poszło tego ~150k i wygląda, że jeszcze trochę tego ma. Tak jak autor napisał wygląda na to, że to już jest dno... pytanie tylko, czy zaliczy jeszcze trochę mułu czy odbije się niedługo.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe kto tak sypie tym papierem?

  OdpowiedzUsuń
 7. Mimo wszystko zalecam ostrożność jeżeli chodzi o zakupy tego papiera.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostrożność zawsze być musi i plan. 18 gr to według mnie niespodzianka dzięki obligacjom. Ja mam też parę sztuk już.

   Usuń
 8. Pewnie jakieś odreagowanie będzie po tak dużym spadku:)Ja dzisiaj skupiam się na spółkach ze stajni M.Petrowicza widać ładne wzrosty na Fonie,Atlantisie jeszcze tylko Chemos nie odpalił ale myślę że to kwestia czasu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odreagowanie na tym walorze powinno nastąpić, pytanie tylko czy jeszcze zbiją kurs na niższy poziom. Sądzę, że aktualną problematyczną sytuację z wykupem obligacji próbuje ktoś wykorzystać do skupu akcji. Panika zasiana, kurs leci, następuje skup. Za kilka dni, tygodni okaże się, że jest inwestor i obligi zostaną spłacone. Wtedy kurs poleci w górę...

   Usuń
 9. Ja spodziewam się kilku dobrych informacji tu. Inwestor, kasa, wykup obligacji, podpisanie umowy w miejsce wielomilionowego listu intencyjnego. Taka umowa gdzie Kopahaus realizowałby inwestycje w milionach Euro i co ważne nie w PL a u solidniejszych sąsiadów byłaby windą dla kursu.

  Ja tu widzę potencjał, bo to chodzi o projekty nie nad Wisłą, gdzie budując bankrutujesz...

  Na zachodzie można osiągać zyski tam wszystko ma ręce i nogi. Jak będą solidni to będą bogaci.

  Ta spółka naprawdę może być dużą firmą, na parkiecie głównym.

  Są podstawy a obligacje będą wykupione, bo nikt nie pozwoli na upadek czegoś co tak fajnie zaczyna sobie radzić, tak zyskownie z planem. To byłby idiotyzm.

  Koszt obligacji jest tu może furtką do zysków rocznych grubo przekraczających obecną kapitalizację.

  Podoba mi się tu coraz bardziej :) Pamiętam ktoś pisał o tym walorze na + 3x ale dziś jest sporo taniej. A i 3 x powinno dać dobrze zarobić

  OdpowiedzUsuń
 10. Kapitalizacja 10 z kawałkiem a zysk ponad 5 :)

  Naprawdę jak ktoś dołącza się do tej gry z wora do wora i teraz oddaje to musi się leczyć.

  OdpowiedzUsuń
 11. W jakiej cenie kupowaleś autorze KopaHaus?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale akurat mam jeszcze jak coś na 16 i 14 gr. Jednak nie wierze w nie. No, ale trzeba się chronić, bo 22 jak widać nie byłoby tak nisko a średnio mam 19-20 teraz.

   Usuń
 12. Ja dzisiaj dobrałem Chemosa moim zdaniem ma potencjał:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Myślę, że to nie Patrowicze na Atlantis, Chemos itp. Ktoś chciał ruszyć, ale to nie ta siła.
  Tam zysk będzie, ale kiedy tego nikt nie wie tylko ci co wyczekują.

  5 lat na dnie i x 15 :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Mi się podoba że jak ruszają to potrafią 100% urosnąć gdyż papier rośnie kilka dni:)Moim zdaniem jutro jeszcze podrosną spółki Petrowicza są bardzo nisko i należy się im odreagowanie...

  OdpowiedzUsuń
 15. ŁADNY OBRÓT ROBI SIĘ PRZY 18-19, AKCJE SĄ ODBIERANE

  OdpowiedzUsuń
 16. Ktoś tutaj zaprezentował niezły zrzut, pomimo tego kurs spadł tylko o 1gr (5,5%). Do tego pseudo baton ~220k. Wygląda na próbę wywołania paniki i wymuszenie sprzedaży na niższych poziomach. Pytanie ile sypacz jest w stanie poświęcić akcji i czy znajdą się chętni na sprzedaż na tych poziomach. Gdyby ktoś naprawdę chciał upchnąć akcje pchał by kurs wyżej do tego małym kosztem.
  Jestem coraz bardziej przekonany do tego, że inwestor pojawi się niedługo a info o obligach stanowiło pretekst do zwiększenia udziału. Szczegóły kto i ile kupił poznamy dopiero po informacji o inwestorze.

  OdpowiedzUsuń
 17. Według mnie kolejny dowód na to, że mamy celowe zaniżenie aby odebrać jak najwięcej akcji to zachowanie dzisiejszego kursu. Po 17gr poszły pakiety 100-200k łącznie jakieś 500-600k od razu był na nie kupiec. Zbicie o kolejne 2gr zrobione zostało na mały obrocie ~50-60k akcji, gdzie sprzedawali drobni. Sądzę, że dziś zamknie się na poziomie 17gr, gdzie był główny do tej pory obrót. No chyba, że sypacz postanowi zdusić jeszcze kurs, ale sądzę że tego nie zrobi, gdyż może to dużo go kosztować jeśli pojawi się większy popyt.

  OdpowiedzUsuń
 18. Autorze, co myślisz o dzisiejszej sesji na tym walorze ? Jest niżej niż się wszyscy spodziewaliśmy, jednak wydaje mi się, że nie ma powodów do paniki, wszystko jest pod kontrolą. Czego spodziewasz się w poniedziałek ? Myślisz, że dojdzie jakieś nowe info ? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 19. Liczę, że zaczniemy wracać na północ w końcu ! :)
  Spodziewam się pozytywnych informacji.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.