Polecam

poniedziałek, 4 sierpnia 2014

WEEDO SA, UROSŁO ALE CO DALEJ ? MYŚLĘ, ŻE KU GÓRZE. JDB - czytać komentarze.


Niekoniecznie już jutro, bo spowolnienie wzrostów może nastąpić, być może na wykresie wyrysuje się teraz jakaś wzrostowa chorągiewka.
Walor od 30 do 40 gr może, ale nie musi się konsolidować. Tutaj mała liczba akcji sprawia, że kolejni kupujący windują cenę. 
Teraz wszystko zależy od tego czy faktycznie jest już pod coś/kogoś konkretnego kupować. Jeśli jesteśmy blisko jakiś rozstrzygnięć, które mają naprawić WEEDO, dać mu życie, to popyt może być coraz agresywniejszy.
Jeżeli do rozstrzygnięć daleko, to ci co kontrolują tu grę, mają więcej akcji, będą go wychamowywać i zbierać dokładnie na kolejnych groszach, bujając kursem.
Oczywiście jest też obawa, że nic pozytywnego tu nas nie czeka, to wtedy kurs ponownie zanurkuje.

Tutaj ciężko mówić o jakichkolwiek fundamentach. Liczymy na pracę zarządu, osób zaangażowanych w poszukiwania inwestora i jak na moje oko to co się dzieje od Listopada 2013 r. może być już grą pod kogoś, kto wprowadzi do WEEDO realną wartość.

Ten spadek, był szalony. Z ponad 2 zł momentalnie zrobiło się 22 gr.

Np była sesja gdzie było -37,49 % przy niecałych 150 tys obrotu a to był przedział 45-72 gr. czyli wyższy niż obecnie, więc wolumen nie był porównywalny z tymi, które widzieliśmy gdy WEEDO startowało w Kwietniu.

Tam były obroty po ponad 300, 400 czy 600 tys. co na tej spółeczce i przy cenie 43-53 gr stanowiło duży wolumen, kawał procentowy akcji spółki.

Później zauważmy na jakich małych obrotach spółka opadała do 23 i na końcu do 19-20 gr. Dosłownie bez podaży, pod własnym ciężarem, dzięki wycofaniu się Byków.

Tak więc nie tracąc wiele waloru ci co rozgrywają tu od 11.2013 r. sprawili, że kolejny raz można było zacząć zbierać dosłownie od dna. 

Ktoś powie, że tu powinno być 15 gr. raz jeszcze.

Ja myślę, że nie, bo niektórzy widzą co się dzieje i kupują , nie chcąc przeczekać okazji.

Poza tym wykres od listopada 2013 do kwietnia 2014 wyrysował piękną formację odwracającą trend ze spadkowego na wzrostowy. Następnie w korekcie mamy formację spadkową w krótszym terminie, która jednak w perspektywie dłuższej jest jedynie właśnie korektą i która nie złamała nam nowego trendu ( wzrostowego ) on jest utrzymany.
Teraz mamy kolejną kapitalnie rysowaną zapowiadającą wzrosty formacje.

Zauważmy też jak od Grudnia 2013 zaczęto czyścić poziomy, jaka jest dokładność w kilkukrotnym przejściu przez każdy grosz. To jest raczej zbieranie, akumulowanie dynamicznego waloru zanim się rozpędził. Także uważam, że teraz jeśli mamy iść w górę to już przynajmniej na ponad 70 gr. oczywiście bardziej lub mniej agresywnie, ale jednak.

W pewnym momencie czyszczenie poziomów ustanie i może zacząć się windowanie kursu, szczególnie jeśli byłyby dobre wieści. Ta garstka akcji, która by została, będzie porozrzucana w podziurawionym arkuszu i jeśli grający okazaliby się twardzi, mierzyliby wysoko to nawet wyjście ponad 2 zł jest realne.

Tak jak pisałem wyżej. Wszystko zależy od tego co nam szykują, ale ja daję wielkie szanse na sukces.

Nie widzę tu ucieczki z akcji a wręcz odwrotnie. No i podoba mi się to jak na tak małej spółce kontroluje się wykres, kurs, jak perfekcyjnie rysują nam tu linie.

Tyle z mojej strony. Jeśli macie wyobraźnię to zobrazowaliście sobie moją analizkę, wierzę, że część dostrzegło te detale, które wspomniałem.

Czy tu starają się kupić jak najtaniej ? Tak ja to widzę.

A jeszcze dodam, że dziś również straszono podażą, ale akcje odbierano. Wątpię, że w takim dniu po ładnym wzroście odbierali przypadkowi gracze. Uważam, że przypadkowi, minimaliści, ci strachliwi dziś oddali z jakimś tam zyskiem.

Pewnie na koniec sesji myśleli po co...Może odkupią drożej...Nie wykluczone, że oddadzą taniej jak będzie np. miesiąc wahania, konsolidacji.

Jednakże tutaj gdy coraz więcej oczu widzi WEEDO może być trudno utrzymać cenę i zbierać, jeśli naprawdę coś dobrego wisi w powietrzu.

Iskra i odrzut :) Tego życzę posiadającym, czyli też sobie bo parę tys. papieru mam, ale śladowo dosłownie.
Brak kapitału na więcej WEEDO a chyba bym kupował dziś...

Wybaczcie interpunkcję itp, ale piszę na brudno i to nie lekcje polskiego.


https://www.facebook.com/pages/GPW-inwestycje/631645910206761?ref=tn_tnmn

JEŚLI CI POMAGAM WYŁĄCZ ADBLOCKA.BLOG JEST MODEROWANY.CZYTELNIKU DECYDUJESZ SAMODZIELNIE.INWESTUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.MOJE PRZEMYŚLENIA NIE STANOWIĄ REKOMENDACJI,SĄ SPOJRZENIEM JEDNEGO Z MILIONÓW GRACZY.TYLKO NIEKTÓRE Z WYBRANYCH SPÓŁEK POSIADAM.NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW.O SWOICH PORTFELACH DECYDUJECIE SAMI I JA NIC NIE GWARANTUJĘ.ZAWSZE MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ SYTUACJE,PO KTÓRYCH TRZEBA ZMIENIAĆ PLAN.ZAWSZE JEST RYZYKO STRAT.

foto-coslychacwbiznesie.pl

21 komentarzy:

 1. Autorze Weedo pieknie odpaliło:)Być może poleci na 0,50pln.Ja cały czas stawiam na JDB moim zdaniem 3 grosze to również bardzo dobra cena tym bardziej że WZA już blisko a na nim wybiorą nowego prezesa spółki być może będzie nim nowy inwestor a wtedy kurs mocno odpali.Moim zdaniem sierpień zapowiada się bardzo interesująco na tej groszówce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dopiero było 2 gr a zaraz będzie 4 gr na JDB. Ci co dobrali po 2 mają już szansę fajnego zysku, ale według mnie warto czekać na + 10.

   Usuń
  2. Moim zdaniem na dziś dzień te akcje są warte z 12 gr. bez inwestora.

   Usuń
 2. Dokładnie 3 grosze za papier to jest obecnie promocja:)Jak sie okaże ze Nowy inwestor jest kimś znaczącym to może być konkretna winda:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak , bo teraz spokojnie te 300% więcej się należy, bez zawyżania. Tu bez inwestora prędzej, czy później cena poszłaby ponad to, nawet do 20 gr, bo spółki dołowane latami, szczególnie o kapitalizacji koło 1 mln, gdy już osiągają szczyty często są pompowane na chama pod realizację zysku.

   Ja nie chcę prorokować ile warte będzie JDB choć chwilowo z inwestorem. Później mogą np. emisjami zaniżać jednostkową wartość, ale i tak nominał 10 daje bufor bezpieczeństwa.

   Wracając do inwestora i JDB, to tak na zdrowy rozum zwiększenie wartości x 2 jest minimalistyczne.

   Tak więc 40 gr. zasięg w ciemno.
   Fakt kurs może tam iść wolniej i np. zostać czymś wyhamowanym ale ja wątpię, aby ci co sypali, żeby zejść na 1-2 nie chcieli się odkuć.

   JDB sprzedawano ze stratą byleby siać panikę. Wystawiano po 2 gr licząc na ratujących kapitał.

   Guma naciągnięta do granic to teraz czas na eksplozję.

   Cholera wie czy nie będziemy świadkami wzrostu z 2 gr na złotówki...Tego życzę, jak celować to w Himalaje.

   Usuń
  2. Wykres i wyniki ułożyły się odwrotnie proporcjonalnie na JDB. Walor spada z + 15 gr aż po trudnym, ale dla nich najlepszym 2013 r. gdy w końcu spółka okrzepła i czeka na turbo od inwestora kurs osiągnął dno...

   Co tu dużo gadać, trzeba tankować to klejnoty ;)

   Usuń
  3. Jeszcze jedno za wzrostami JDB to rosnący średni wolumen.
   Miesięczny niecałe 60 tys.
   2 tyg ponad 100% większy bo 136 tys z kawałkiem
   A w ostatnim tyg 100 % większy niż dwutygodniowy,bo 273 tys.

   Czy teraz czas na zjedzenie ponad 0,5 mln po 3 gr. ?
   Możliwe.

   Ewidentnie ruszamy z JDB.


   Usuń
  4. W maju polecaliśmy i chyba to już ;)

   http://gpwinwestycje.blogspot.com/search/label/JDB

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Działalność operacyjna JDB S.A. jest wspierana przez 2 oddziały
  Oddział Główny w Częstochowie oraz Oddział w Opolu.

  Zarząd JDB zakłada stworzenie oddziałów lub filii w miejscowościach, w których pracują poszczególni brokerzy – wyznaczając roczny horyzont decyzyjny. Spółka w 2013 r. rozpoczęła rozmowy i negocjacje dotyczące pozyskania nowego inwestora zewnętrznego związanego z wprowadzeniem nowej usługi w JDB.

  Lista brokerów ubezpieczeniowych
  Sebastian Bogus
  Dorota Bogus
  Anna Suwara
  Tomasz Ratajczak
  Paweł Reng

  Także JDB z pomocą inwestora chce mieć więcej niż 2 oddziały. Inwestor musi wnieść spory jeśli ma umożliwić ekspansję, rozrost JDB. Być może jest to jakiś duży podmiot z branży, bank czy ubezpieczyciel który udostępni spółce powierzchnie i uposaży , pomoże.

  Może JDB za jego sprawą stanie się powszechne, zauważalne, znaczące.

  To jest realne. Spółka jako "nowość" w czyichś usługach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dalej wyjaśniajcie to między sobą.

  Moje zdanie jest takie, że Robert na moim blogu zawsze ma jedno zdanie w danej sprawie a nawet sam potrafi polecać spółki, analizować.

  Robert polecał JDB tutaj i jako, że popieram ten wybór wróżę, że Robert po części też tu dzięki temu komuś pomoże.

  Pani Dorota poruszyła temat tych którzy nie zachowują się jak ludzie tylko jak pasożyty a ja Roberta z tej strony nie znam.

  Także z mojej strony od teraz oczekuje,że żadne z was nie będzie tu atakowało drugie, bo ja zdecydowałem , że to pierwsza i ostatnia prywata u mnie. Tym bardziej, że wobec tego co Robert tu zawsze robił to pani Dorocie się coś pomieszało.

  W ten blog Kwiecień włożył więcej własnej pracy od pani a oskarżenia są dla mnie bezdowodowe. Oczerniła go pani jak dla mnie a nie udowodniła cokolwiek a on tu nigdy na panią źle nie pisał.

  Pani Porowska nie robić mi tu afer, problemów, nie wylewać spraw waszych prywatnych. Analizować, uczyć się aby mniej marudzić.


  OdpowiedzUsuń
 6. Dokładnie autorze:)Szanujmy siebie nawzajem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam autorze chciałbym zaproponować spółkę CHEMOSERWIS-DWORY rynku gpw.Obecnie papier jest na minimach cenowych w okolicach 1,03-1,04pln.Na wykresie rocznym widać że jest duża szansa na odreagowanie w okolice 1,30pln.W akcjonariacie spółki mamy jednego z największych spekulantów M.Petrowicz który ma znaczny pakiet akcji.W obrocie jest zaledwie 25mln akcji a ff wynosi 33,12%.Spółka ostatnimi czasy podpisała wiele znaczących umów przytocze jedną z istotniejszych:
  Cenzin dostarczy instalację dla Synthos Dwory 7 za 22,59 mln zł
  ISBnews - Biznes
  3 Kwi 2014, 15:21


  Warszawa, 03.04.2014 (ISBnews) - Cenzin dostarczy instalację odsiarczania spalin kotła dla spółki Synthos Dwory 7 za 22,59 mln zł, podała Chemoservis-Dwory, będąca zamawiającym.
  "Zarząd Chemoservis-Dwory S.A. informuje, iż (...) udzielił zamówienia firmie Cenzin Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie na dostawę nowej instalacji odsiarczania spalin kotła nr 9 dla Synthos Dwory 7 spółka z ograniczoną odpowiedzialności spółka jawna za wynagrodzeniem 22.594.000,00 złotych" - głosi komunikat.

  Termin zakończenia umowy wyznaczono na dzień 30 listopada 2015 roku, podano również.
  Co myślisz autorze o mojej propozycji?

  OdpowiedzUsuń
 8. Wydaje mi się że United zliczył doła i będzie teraz odrabiał straty. Zresztą obserwujcie sami. Wszystkie negatywne informacje już dawno w cenie, a same pozytywne przed nami.

  OdpowiedzUsuń
 9. w raporcie okresowym spółki JDB możemy przeczytać:
  "Zarząd Emitenta zakończył w II kwartale rozmowy dotyczące pozyskania nowego inwestora."
  Dobre wiadomości - teraz tylko czekać na podanie do wiadomości kto nim jest!

  OdpowiedzUsuń
 10. A co będzie z Petrolinvestem? W dodatku do scalenia planują jakąś nową emisję akcji i czy to wpłynie na wartość tej spółki?

  OdpowiedzUsuń
 11. Raport jest, dość dobry. W nim wzmianka o rozmowach z nowym inwestorem. Niestety komunikat nic nie wnoszący bo zakończenie rozmów może mieć zarówno pozytywny jak i negatywny finał. Teraz na akcjach jest marazm i wyczekiwanie na konkretną informację o inwestorze, dopiero ono ruszy kurs w górę.

  OdpowiedzUsuń
 12. No i nastał marazm z tendencją do odwrotu na 3gr. Ciekawi mnie jednak pojawienie się dziś dość dużych zleceń po 4gr, których wcześniej nie było. Czy to próba zbicia kursu niżej i odebrania akcji niedowiarkom przed spodziewanymi informacjami ze spółki?? Autorze, Robercie, jakiś komentarz??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że to o to chodzi, póki można odbierać, będą odbierać to normalne.
   Zdrowe wzrosty też nie lubią luk, lubią boksować, mielić przy dnie, tam są najcenniejsze akcje, bo najtańsze.
   Tylko cierpliwość.

   Usuń
 13. JDB chyba zaczyna ruszać i to ostro. Zobaczymy o 15 co się będzie dziać.

  OdpowiedzUsuń
 14. Weedo dzisiaj pięknie urosło na sporym wolumenie ciekawe jak papier zachowa sie w tym tygodniu?Być może jutro ruszymy na 0,40pln?Ktoś dzisiaj z was kupował papier?

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.