Polecam

sobota, 31 stycznia 2015

Pytania ?JEŚLI CI POMAGAM WYŁĄCZ ADBLOCKA. BLOG JEST MODEROWANY.CZYTELNIKU DECYDUJESZ SAMODZIELNIE.INWESTUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.MOJE PRZEMYŚLENIA NIE STANOWIĄ REKOMENDACJI,SĄ SPOJRZENIEM JEDNEGO Z MILIONÓW GRACZY.TYLKO NIEKTÓRE Z WYBRANYCH SPÓŁEK POSIADAM.NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW.O SWOICH PORTFELACH DECYDUJECIE SAMI I JA NIC NIE GWARANTUJĘ.ZAWSZE MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ SYTUACJE,PO KTÓRYCH TRZEBA ZMIENIAĆ PLAN.ZAWSZE JEST RYZYKO STRAT.

https://www.facebook.com/pages/GPW-inwestycje/631645910206761

67 komentarzy:

 1. Co sądzisz o Uboat, przejęciu przez Stołowe, zgłoszeniu przez SII do KNF sprzedaży akcji na FB... zawiesza notowania, a jak nie to kurs w dół czy górę od poniedziałku??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przed chwilą pisałem http://gpwinwestycje.blogspot.com/2015/01/uboat-line-uwazac.html

   Usuń
 2. Witam Autora!

  Ciekawi mnie co Autor myśli na temat EMMWH?

  Kurs obecnie oscyluje w okolicach 3,80zł co jest dość niską wartością w stosunku do ceny zakupu walorów spółki przeze mnie. Czy jest teraz dobry czas na uśrednianie swojego portfela czy też można spodziewać się pogłębienia spadków?

  Nie oczekuję, że Autor mi powie: "będą spadki, czekaj, itp." tylko o ocenę obecnej sytuacji na walorze ;)

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobra cena jest do 10 zł minimum, jeśli wykonają plan , jeśli będzie dofinansowanie i akcje po 10 zł to prędzej czy później będzie i 10 i wyżej, tutaj trzeba cierpliwości, póki mogą odbierać tanio niecierpliwym robią to. To zaczyna być czymś normalnym i typowym dla wchodzenia mocnych sił zza Oceanu. Trzeba się nastawiać na cierpliwość i jak się wierzy w wybór i plany spółki to można korzystać z okazji do zakupów, bo nie wiadomo kiedy , ale wystarczy parę dni przy takiej strukturze akcjonariatu i będzie 3 czy 5 razy wyżej i znów pewnie korekta, mozolne długie odbieranie. Dla mnie na ten rok np. wejście w tych cenach jest bardzo dobrą decyzją, jak ktoś może w razie potrzeby poczekać dla zarobku, bo wiecznie trzymać nie będą, szczególnie jak będzie napływ kasy. Za akcje po 10zł

   Usuń
  2. Dodam, że walor mam z czasów gdy było PSA, niedużo, ale czeka od lat , czasem gdzieś trzeba czekać , oczywiście w proporcji takiej do kapitału, aby w tym czasie zarobić gdzie indziej. Później np. po roku bywają miłe niespodzianki, zyski. Na tym etapie uważam, że 2015 powinien być rokiem w którym doczekamy się kilkunastu, kilkudziesięciu zł. to już raczej etap końcowy przemiany, ale zawsze jest ryzyko że ktoś się rozmyśli itp. jednak uważam, że nie po to ktoś tak trzyma kurs, mozolnie zbiera z niskich poziomów. Zamyka luki.

   Usuń
  3. Czasem ba najczęściej cierpliwość to metoda zobaczmy na Nicolas Games i tak spadło na łeb ale wspominałem też przy 2 gr. Można było z takich upadków nie raz zrobić sukces i tam to mamy. Nie zawsze wejdziemy na dnie, ale jak jesteśmy konsekwentni, mamy plan i widzimy sens często najgorsze dla kursu chwile to najlepsze okazje

   Usuń
  4. Ani przez chwilę nie tracę wiary w tą spółkę i cieszę się, że mój ogląd nie jest osamotniony ;)

   Usuń
  5. EWH nie oddawać za żadne skarby - akcji jest tak mało że dosłownie parę sztuk może zbić na -10% ale też wywindować na +25%. Za Chiny Ludowe teraz nie oddawać :-)

   Usuń
  6. ...i pojawił się istotny oczekiwany komunikat :-)

   Usuń
  7. Faktycznie, Amerykanie weszli do gry. Nie mniej dzisiejsze wzrosty przy średnich obrotach nie powinny nas wprowadzać w euforię ;)

   Poczekajmy aż sytuacja się rozwinie.

   Usuń
  8. Niby czemu nie ? Nie próbuj mi tu robić zamieszania, to są dobre infa i tyle a za próby mieszania dostaniesz najwyżej tyle, że nie będę publikował twoich komentarzy.

   Usuń
  9. Możliwe, że mój post został źle zrozumiany. Cieszę się, że w końcu spółka zostaje podnoszona na należną jej cenę i mam nadzieję, że trend ten się utrzyma.
   Nie mniej są czasem niezrozumiałe dla mnie wahania na tym walorze i stąd mój lekki sceptycyzm.

   Sam jestem akcjonariuszem tej spółki i wiem, że w dłuższej perspektywie na pewno na niej zyskam ;)

   Usuń
 3. Witam,

  Już wcześniejszej prosiłem Autora aby wyraził opinię na temat apanetu i to zrobił za co jestem mu wdzięczny :) Ale warto byłoby odświeżyć informacje i usłyszeć ponownie opinie autora, ponieważ uważam że jest to przyszłościowa spółka. Zaledwie 4 dni temu apanet podpisał umowę o współpracy z amerykańską firmą, a 3 dni temu apanet znalazł się na okładce magazynu LonMark... A co za tym idzie apanet otworzył się szeroko na rynek zagraniczny, gdzie będzie mógł korzystać ze znacznie większych zysków. Co o tym sądzisz ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie opory 90 gr do 1,2 - 1,3 może się od nich odbijać, jak przejdzie 1,8 i wyżej. Warunek, że nie będzie dużej i taniej emisji i, ze spółka będzie się rozwijała i tu każdy sam musi zaryzykować, jakby przez jakiś czas nie było dodruku a Apanet nabierałby życia to te 2,85 z emisji serii D powinien osiągnąć nawet w tym roku. Tak to widzę. Choć przy dobrych wiatrach, braku dodruku , tej wycenie, przy pozytywnym odbiorze działań, 5 zł jest realne czy nowe szczyty.

   Usuń
  2. Hehe Miałem nosa co do Apanetu :DDD Jak Autor odniesie się teraz na temat spółki ?? Nikt papiera nie chce sprzedać na S same pustki :) A jak by zebrać do kupy cały apanet to i może 10 zł będzie :DD

   Usuń
 4. A co z kopahaus? Upadłość? Podniesie si. Jeszcze czy to juz raczej koniec?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Impera trochę popsuła, przedłuży, ale układ likwidacyjny to forma inna niż upadłość likwidacyjna i pozwala na dalsze notowania spółki, daje możliwość odrodzenia w tej czy innej postaci i dlatego tego chcą. Dla mnie taki wniosek świadczy, że komuś zaleźy na tym aby KOP żył. Także ja nie skreślam waloru, widzę pozytyw a pretensje jak mam to do Impery. Jak przejrzymy jej działania to niejedna spółka z nimi w akcjonariacie była dosłownie doprowadzana na skraj upadku . Ale układ likwidacyjny może być wyjściem z sytuacji i być może inwestorzy którzy chcieli tu działać nie rezygnują, ale chcą wyczyścić sytuację.

   Usuń
  2. A jak kończyły się te "skraje updaków" - pamiętasz może? Tzn. czy bardziej odrodzenie, stagnacja, czy .... upadek?

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. " Z dniem 01.03.2015 roku skład zarządu i rady nadzorczej spółki będzie następujący:

   Zarząd Spółki: Prezes Zarządu - Marcin Boszko

   Rada Nadzorcza :

   1. Dominik Staroń

   2. Piotr Międlar

   3. Artur Górski

   4. Łukasz Ochman

   5. Aleksander Gil "

   Także uważam, że coraz bliżej wzrostów i odkrycia nowej twarzy JDB, osoby powoływane są według mnie konkretne, doświadczone i JDB jak ruszy to 10 gr pęknie po prostu w kilka dni. Teraz jest wyczekiwanie na niecierpliwych i pilnie potrzebujących pieniędzy

   Usuń
  2. Zobaczymy jaka będzie cena emisyjna. Jak 10 gr to będzie hamowała kurs, jak wyższa, będzie do niej dążył. Liczę, że wyższa . 10 gr oznaczałoby dłuższe raczej czekanie na zysk, ale sądzą, że w długim terminie i tak i tak by był.

   Usuń
  3. Sory, wie ktoś co musi się tu stać żeby IPOSA zeszło z jednolitych na NewConnect? Ostatnio mam wrażenie że kilkoma akcjami na sesji podbija się kurs co 1 grosz.

   Usuń
 6. Witam,
  Autorze, jak oceniasz sytuację na Biomass?
  Raport dobry, spółka zarabia, podpisane umowy na wiele milionów, a tutaj po publikacji raportu zjazd. Jak na moje oko, to celowe zagranie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaka jest emisyjna akcji serii E ? od niej sporo zależy poza tym jak dla mnie to już zaczyna być przewartościowana spółka. Oczywiście mogą pompować, ale na teraz nie widzę podstaw tym bardziej jak dojdą miliony akcji E po cholera wie ile. Ja teraz bym tu nie wszedł, ale to moja ocena

   Usuń
 7. A jest może jakieś świeże mięso do zainwestowania? NC, GPW.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy autor ocenia że GNG G-Energy faktycznie kupi coś od Orlenu? Wygląda że cena ok. 40 gr jest jakimś oporem czy bazą. No chyba StarHedge stać na to żeby GNG nie updało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obroty w ostatnim tygodniu mogą oznaczać też, że ktoś tu wchodzi, może zupełnie nowy. Kto wie, czekajmy na rozwój wydarzeń, na pewno będą w Lutym jakieś infa. Kolejny napór popytu może nie skończyć się tak jak ostatnio. Ja sam mam ten walor. Dobrze, że była cofka, bo dokupiłem teraz powyżej 4x a obawiałem się, że uciekli na amen ;)

   Usuń
  2. No dobrze. A teraz coś o Starhedge S.A. (SHG). Wiemy że wykupują własne akcje. Fajnie jakby Autor mógł coś napisać więcej o tej spółce:)

   Usuń
  3. Cel niezmienny - wzrosty, spółka buduje wartość, będzie rosła, już nawet ten raport wielokrotnie to pokazuje. Kilkanaście zł nalezy się jak psu buda jak się obkupią. A, że spadło ? Pewnie jak każdy chcieli dużo po najniższej cenie, ale to nie marnuje potencjału wzrostu. Kapitalizacja śmieszna przy kwotach jakie są w raporcie a one mogą jeszcze piękniej wyglądać w kolejnych. Nowa strona, wbrew hejterom i tu czas , cierpliwość zrobi swoje a jak ktoś pomyślał, widział sens kupił taniej dzięki spadkom. Widzę coraz więcej walorów robiących swoje, niebawem nie będzie na jaki walor tu popsioczyć ;) Choć taki UBT i pseudo inwestorskie, nie będące ok władze to przykład, że zawsze trzeba uważać, nawet przy super wskaźnikach itp. bo są różni ludzie we władzach spółek, nie każdy dba o akcjonariuszy. Lecz SHG to spółka z większego grona dziwnie powiązanych, pisałem o nich dawno, dziwnie zaniżanych, mających udziały " koleżanek" a ja uważam, że United, Starhedge, G-Energ, Inventi oraz IDMSA po kolei zaczną konkretnie działać a ich wyceny od minimów będą szukały nowych poziomów. Takie przejmowanie zdołowanych spółek i wprowadzanie w nie działalności generujących kwoty wielkie przy kapitalizacjach daje nam szanse na zarabianie a nawet ci co stracili na dołowaniu tych akcji dostają okazję uczestnictwa w podróży w kierunku, który lubimy bardziej. Siły które tu działają, są twarde, mają swoje plany, ale przynajmniej nie zostawiają nas na lodzie. A jak ktoś jako inwestor nie dał rady zachować nic z kapitału przez spadki to tylko i wyłącznie jego nieudolność zawiniła. Bo każdy z nas wie , że długi termin to nawet nie był, że nieraz inwestują z planem na 5-10 lat a tu całkiem szybko się walory odradzają. Ale niektórzy muszą winić świat za to, że nie dano im milionów w prezencie z dnia na dzień...Każda działalność czasem musi latami tracić, aby wyjść na rentowną i dopiero da krocie, bez wkładu, pomysłu, wiedzy to można siedzieć w piaskownicy...

   Usuń
 9. Autorze jak perspektywy 01cyberaton? Spółka od miesiąca nie komunikuje się raportami bieżącymi. Brak info o flagowej inwestycji ktora miała być ukończona do grudnia. Kurs osuwa się pod własny
  ciężarem.
  Drugie pytanie dotyczy MINOX. Ostatnie informacje :
  -dopuszczenie do obrotu wszystkich akcji czyli dodatkowych 186 MILIONOW Wszystkich akcji jest 219 MILIONÓW
  -W dokumencie informacyjnym akcji serii D zapisano że spółka realnie rozważa scalenie
  -Zasygnalizowana emisja C obligacji podczas gdy spółka nie radzi sobie z obsługą takiego długu
  Czy w tej sytuacji realny jest wzrost do poziomów 15-20gr czy obsunie się na południe do docelowego scalenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 01 uważam bezpieczne, nominał dużo wyżej, kurs tam wróci, czekamy na coś/kogoś ewidentnie. Nie wiem czy 01 i g-energ nie są jakoś związane, razem spadły, część akcji w rynek , zrobiło poziomy być może pod czyjeś wejście. Minox być może mimo masy akcji i hamującej ceny dopiero odkryje swe plany, sam jestem ciekaw co tam się tak po kawałku pakuje. przecież ktoś za takim wagonem akcji stać musi a czemu tak się ukrywa? Dla mnie to jak rozbicie siły inwestora na małe bez ładu kawałki, dla zgubienia intencji, ale może robią to dla zabawy ? Wątpię ;) Konkretna siła podniosłaby nawet takie ilości, ale jakby chcieli jeszcze pograć na czas, udać mało atrakcyjnych , przypadkowo razem wchodzących graczy.

   Usuń
 10. Witam, co sądzisz o FOR i RES, pzdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Foreveren seria L po 0,32 może ściągać kurs aż tam. Resbud jak to z Patrowicz , może zaraz, może za 2-5 lat , jego walory , on w swoim czasie je rozegra i to może być dla bardzo cierpliwych i za kasę do ulokowania na lata, bo jak zejdzie na 1,x może długo tam byc, cholera wie , on po eksplozji kursu ma zysk i czas kilku lat na szykowanie kolejnych skoków i nawet jak są aktywa 100 mln a kapitalizacja 10 to on ma tyle akcji że nikt nie zrobi tam 10% bo zasypią. po szczycie , robi dno i długi termin , taka taktyka, znana ale mecząca , kusząca i zgubna dla tych co w nadzieji na strzał życia co ruch się pakują a popyt znika...Sami oddając pogłębiamy mu dołki...Przewaga bycia sterującym. na 100 podbitek trudno wejść dobrze, on zna moment, ciężka gra, tylko długi termin, najniższa średnia się sprawdza, co kilka lat

   Usuń
  2. Bardzo dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
  3. Apropo foreveren zawsze trzeba pamiętać, że dobra gra, sprzedaż może wszystko odwrócić patrz.11bit. Tak więc z jednej strony emisja ściąga, ale jak mają dobry produkt, lub widzisz, że taki zrobią, to też bierz to pod uwagę, jako siłę mogącą spowodować duży popyt.

   Usuń
 11. Zastanawia mnie Biomax - i spadek ostatnio na 11 groszy. Czy aby czasem nie przeinwestowali? Miałem kiedyś akcje za 30 groszy - doszło do 60, ale nie sprzedałem - zrobiłem to w okolicach 38 groszy.
  Od tamtego czasu mamy ciągły zjazd w dół...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 11 groszy uważam za szansę na wejscie przed być może dłuższym niż ostatni wzrost, mało akcji oddają, dlatego tak czyszczą poziomy najatrakcyjniejsze, często to pionowy wzrost z lukami , widłami oznacza wybicie pod uwolnienie kapitału a odkurzanie resztek, kilka, czy więcej jazd 11-2x dają solidną podstawę wyjścia już na stałe kursu na wyższy pułap i tam korekta często ma wsparcie na szczytach kółek poziomu niżej. Tylko wyjątkowo silne impulsy, wejścia potentatów czy jak w 11bit mega sukces gry skokowo i na stałe robi x 5 czy 10, ale najczęściej taki walor ma wykres z bardzo długą podstawą skrajnie nisko ( oil, mewa, intakus, JDB, Regnon,Ideon , United, Weedo , g-energ obecnie itd

   Usuń
 12. Autorze. Mam pytania dotyczące spółek united i nicogames. Co sądzisz o obecnej i perspektywicznej sytuacji obu spółek. Są w tym momencie na jednym poziomie 5 groszy. Ja widzę tu bardzo duże potencjały conajmniej 10 - 15 groszy w niedalekiej perspektywie. Wg mnie obie spółki wychodzą na prostą. A ty jak uważasz ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę to tak samo, ale z korektami, NCG i tak ruszyło, może chwile pobujać, korektować lecz cel przy premierze to raczej sporo wyżej niż choćby 10 gr. United to bomba zegarowa według mnie, czeka, czeka, ale w końcu popyt pewnie zje kilkanaście nawet gr. Jak zawsze cierpliwość , spółki które nas lały, w końcu wchodzą w fazę okazji a dalej robią zysk, czy zmniejszają straty, na wszystko trzeba czasu, bo i od strony formalnej wszystko trwa , ale też jak coś ma być 5-10 razy droższe, to próby odbierania po choćby parę akcji są naturalnie czyjąś strategią. Wolą rosnąć np. z milionem sztuk niż z 0,6 mln, włożyć 200 tys więcej , bo to w razie 500% zysku , kupa zarobionych pieniędzy ! Jak ktoś się pakuje to niekiedy trwa to bez końca, bo , aby kolejni ludzie w zwątpieniu oddali na dnie trzeba ich wyczekiwać, każdy ma potrzeby, wydatki i tak przez rok ileś ludzkich strat innym buduje majątek. Niestety , dużi mają swobodę, mogą czekać latami, bo mają to wkalkulowane, mają kapitał na inne cele inwestycyjne i wydatki bierzące itd. Dla nich miliony mogą być 1/100 w portfelu , dla nas 10 tys może być 100% kasy i musimy coś sprzedawać, aby żyć. Dlatego też super jest trafić w tak tani walor po długim okresie na minimach i na tych spółkach kawał czasu za nami, nadzieja na ruchy w górę wzrasta. Bo coraz więcej małych graczy nawet po roku i zyskach na innych walorach może znów tu brać licząć, że teraz wyczekają ciągu ku kolejnym oporom. Tu działa zwykła przebiegłość, codzienność, korzystanie z możliwości gry na czas, proste , ale działa jak nam czasu brak ! Nieraz oddamy na -30% a za tydzień walor idzie +200, niestety, ci co sterują wiedzą kiedy atakują a my często po omacku wchodzimy na dobrym poziomie, ale np. o rok niewczas...Trzeba dążyć do komfortu wchodzenia za tyle ile możemy na długo stracić z oczu. To zmniejsza ryzyko wielokrotnych , małych strat, które po 10 razie są jedną wielką...30 % zysku szybko znika na kilku wejściach i cięciu kilku %...Trudno zarobić a stracić szalenie łatwo

   Usuń
 13. Mnie jeszcze IDMSA cieszy - mam trochę akcji, ostatnio ogłosili, że chcą wrócić do działalności maklerskiej. Czyżby spółka zaczęłą się powoli podnosić?
  Kurs 0,15 to 2x więcej niż było w dołku...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak i jeśli wszystko będzie ok kurs będzie szukał nominału szczególnie jeśli po tyle będą jakieś nowe akcje, tak czy inaczej będzie szedł wolniej czy szybciej w górę, do nominalnej kawał drogi ! Kolejny raz cierpliwość i ewentualne skorzystanie z nowych minimów mogły nie tylko pomóc odrabiać straty, ale i pozwoliły, lub pozwolą tu zarobić przy pozytywnych informacjach, chęci odbudowy czystego IDMSA , ta spółka ma szanse znów rosnąć w siłę bardzo długo i wysoko. Przy ich działalności, współpracy , kapitalizacja powyżej 100 mln zł w przyszłości nie zdziwi nikogo.

   Usuń
 14. Odpowiedzi
  1. Obecnie znów świetna okazja do kupna. Nie widzę, żadnych zmian, powodów do zmiany zdania, po prostu brak ci cierpliwości. Giełda to nie bankomat, jak kurs latami szoruje po dnie i każdy by tam brał to by rósł, ale codziennie ktoś wymięka aż po latach w momencie startu szaleńczego popytu walor mają ci co jako nieliczni nie zrezygnowali na amen czy na tę złą chwilę :)

   Trzeba nastawić się, że czekamy wieczność, że stagnacja nas przeżyje, czy nawet na stratę i łatwiej się czeka. Takie proste a tak trudne :) Jak Oil odniesie sukces to fakt, że z poniżej 20 gr wzrost może przebić % zarobek 99% inwestorów w całej ich przygodzie z giełdą, gdzieś zbiera się po kilka , kilkadziesiąt, czasem 200-300 sporadycznie 500 % a tu aż strach myśleć.

   Tak duża stawka to tak trudna misja, ale może misja życia.

   Nie wierzysz w walor, oddaj i tyle, twoja kasa, bo jak przepadnie ty stracisz, zdecyduj !

   Ja bez objawów , że zbliża się koniec Oila mogę 20 lat czekać, jak wyjdę a pójdzie , będę miał nauczkę . Ot taka historia.

   Pytanie jakby z pretensją, że nie masz miliona z tysiąca :D

   Nie jestem sternikiem oila a wszędzie napisane jest, że moje przemyślenia to nie gwarant, to po prostu alternatywne zdanie, do przemyśleń ludzi chcących wiedzieć jak inny inwestor coś ocenia.

   Nadal wielu z was ma dziwne podejście, jakby coś za darmo, na już , na pewno, rozdawano !

   Nie zarabiasz to musisz sam się siebie spytać dlaczego ! Znaleźć błędy, zmienić plan, na efektywny, albo przestać igrać z akcjami, które większości zżerają oszczędności.

   Usuń
 15. To ja zapytam o INVENTI mam już parę lat, ale trzymam i trzymać będę, do momentu aż upadnie lub wstanie do moich poziomów.

  Pytanko tylko z czystej Ciekawości co autor bloga myśli, nie będzie miało to wpływu. Czekam tyle czekałem to poczekam jeszcze ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie dobrze w tym roku już ! Starhedge tu zrobi swoje ! http://www.bankier.pl/wiadomosc/INVENTI-Zawarcie-Porozumienia-z-STARHEDGE-S-A-7234474.html

   Usuń
 16. Witam. Ja zapytam o ABMSolid. Tutaj sytuacja moim zdaniem wygląda coraz lepiej. Jest jeden minus. Płynność. Ale może to się zacznie zmieniać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem dobrej myśli ! Umowy są, powinno im zależeć

   Usuń
 17. Witam,
  Można coś nt. wbay ?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cierpliwość, czas zrobi swoje cena to wg. mnie promocja

   Usuń
 18. Witam autora.

  Co sądzisz o Mewie? Wydaje się, że ostatnio coś się tam dzieje. Ja wszedłem tam przy 0.15, ale się nie zniechęcam. Cierpliwość to klucz do sukcesu.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak możesz i wierzysz to są poziomy do uśrednienia, co przy wzrostach przyspiesza i zwiększa zysk, ale twoja decyzja.

   Usuń
 19. Witam serdecznie Autora,
  mam pytanie odnośnie spółki Alumast. Jakie perspektywy Autor widzi dla spółki?
  Była upadłość, teraz wychodzą /raczej - to pokażą wyniki/ na prostą. Z reguły w przypadku upadłości a następnie poprawy sytuacji spółki i wyjścia na prostą wzrost sięga kilkuset procent. Tu natomiast od dołka /w okolicach 0,34/ do obecnej ceny spółka urosła o 200 %. Czy Autor widzi w spółce potencjał do wzrostu?
  Rozumiem, że emisja po cenie emisyjnej akcji równej cenie nominalnej /1,00 PLN/ może troszkę potrzymać kurs, jednak pierwotnie miała to być "wielka" emisja a obecnie została ona w sposób znaczny ograniczona.
  Z góry dziękuję za opinię.
  Pozdrawiam,
  M. Korzeniowski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spółka ma podstawy do wzrostów, ale wszystko zależy czy będą ją hamować emisjami i jakie one będę i na nie należy brać poprawki według własnych analiz.

   1,2 mln sztuk po 1 zł nie jest żadną tragedią, w końcu ten poziom zostanie na stałe przełamany, jeśli ta spółka nadal będzie rozwojowa. Później zaczną się poziomy gdzie akcje kupione po 1 zł będą warte więcej.

   Usuń
 20. Ja pomęczę auto znowu o GNG, kurs zszedł na 37 grosze, wg. autora możliwe dno to było 38-39 groszy. Jak na dziś obstawia Autor bloga możliwość zachowania kursu? Zejdzie niżej? Na jutro obstawiam ja mianowicie jakieś odreagowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie kasyno i nie obstawiam. W końcu wybije.

   Usuń
 21. Wykres miesięczny złamał linię trendu spadkowego na nicogames

  OdpowiedzUsuń
 22. Autorze, co sądzisz o spółce Quantum Software (QNT)? Jakie są szanse na wzrosty w bliższej lub dalszej perspektywie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanse są jeśli nie będzie jakiejś tańszej niż na rynku emisji to powinno wzrosnąć. Jednak też nie wiem czy są powody, aby szło wyżej niż 6-8 zł póki co, ale zawsze może pojawić się bardzo dobra informacja, póki co mamy tu marazm.

   Usuń
 23. Proszę o analizę United. Dzieki

  OdpowiedzUsuń
 24. Witam autora. Mam pytanie odnośnie dwóch spółek mianowicie United i Oil. Na united jestem bardzo ciekawy jak wypadnie raport całoroczny, mysle ze moze byc pozytywne zaskoczenie po tym komunikacie:) Odnosnie oila ciezko mi ocenić. Jak autor odbiera dzisiejsze informacje?

  OdpowiedzUsuń
 25. Witam autora:)Chciałbym zaproponować spółkę Cognor z gpw...Spółka ostatnimi czasy bardzo spadła myślę że jest szansa na odreagowanie spadków..Co myślisz autorze o mojej propozycji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem dobra cena i do nominalnej powinno wrócić. pozdrawiam :)

   Usuń
 26. Witam Autora - co Autor myśli o Borucie, konkretnie o tym, co tam się dzieje od 24 listopada - to zbicie/zdołowanie kursu, i trzymanie go na takim poziomie groszowym?

  OdpowiedzUsuń
 27. Witam autorze chciałem polecić bardzo dobrą spółkę z New Connect o nazwie CDE wczoraj było info odośnie przekroczenia 5% w spółce Abpol Company.Dzisiaj notowania spółki wiszą na widłach a kurs teoretyczny otwarcia wynosi na tą chwilę 3,98pln czyli jest wyższy o 66,81%...Myślę że raport na CDE może zaskoczyć nas pozytywnie dlatego polecam ten papier....

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.