Polecam

czwartek, 12 marca 2015

01 Cybaton - Było 2,5-2,6 zł a jest 4,5-4,6 zł

Kolejny przykład gdzie cierpliwość, spółka z perspektywami, niska średnia, korzystanie z okazji popłacają i takie przykłady będą zawsze, na jedne walory czekamy dłużej na inne krócej. Na 01 Cybaton można było zarobić już nie raz odkąd jest ten blog.

Tutaj mieliśmy 2 zł

http://gpwinwestycje.blogspot.com/2013/12/01cybaton.html

Później wzrost nawet do powyżej 9 zł.

Później spadek poniżej 2 zł

4 Grudnia wpis na 2,5 - 2,6

http://gpwinwestycje.blogspot.com/2014/12/01-cybaton-250-260-wedug-mnie-okazja.html

CZĘSTO PSY SZCZEKAJĄ A KARAWANA ROBI SWOJE I JEDZIE DALEJ.

TA SPÓŁKA MA NOMINAŁ 8 ZŁ I JESZCZE TEN POZIOM PRZEBIJE WEDŁUG MNIE.

Dobre informacje, to jest naprawdę przyszłościowy walor.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/01CYBERATON-Kluczowa-Informacja-w-sprawie-Ustawy-z-dnia-20-lutego-2015-r-o-odnawialnych-zrodlach-energii-ktora-skutkuje-wzrostem-rentownosci-inwestycji-01CYBERATON-S-A-7240887.html

W okolicach 4,45 jest opór, jeśli zaczniemy kończyć powyżej tego poziomu będzie znów wsparcie i dalej do 6 zł i wyżej, prędzej LUB później , nie ma nic na zawołanie.

JEŚLI CI POMAGAM WYŁĄCZ ADBLOCKA. BLOG JEST MODEROWANY.CZYTELNIKU DECYDUJESZ SAMODZIELNIE.INWESTUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.MOJE PRZEMYŚLENIA NIE STANOWIĄ REKOMENDACJI,SĄ SPOJRZENIEM JEDNEGO Z MILIONÓW GRACZY.TYLKO NIEKTÓRE Z WYBRANYCH SPÓŁEK POSIADAM.NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW.O SWOICH PORTFELACH DECYDUJECIE SAMI I JA NIC NIE GWARANTUJĘ.ZAWSZE MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ SYTUACJE,PO KTÓRYCH TRZEBA ZMIENIAĆ PLAN.ZAWSZE JEST RYZYKO STRAT.

https://www.facebook.com/pages/GPW-inwestycje/631645910206761?ref=hl

16 komentarzy:

 1. I inventii się ładnie obudziło już 2 dzień do góry ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam UNITED po scaleniu i komunikacie o skupie pieknie rośnie.Czas na odreagowanie po długim i ciężkim odbieraniu papieru!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram. Strasznie zdołowali wiec czas podnieść.
   Poza tym zostało tylko 6 baniek akcji a spółka ogłosiła skup.

   Usuń
 3. Witam autora i czytelników.
  Proponuję utworzenie wpisu edukacyjnego, w którym autor i inni czytelnicy podzieliliby się z jakich narzędzi korzystają przy codziennym inwestowaniu.
  Programy do AT, czy portal info. jak np. gpwinfosfera, stockwatch itp.

  Ja bym bardzo chętnie się dowiedział czy istnieją jakieś serwisy (RSS czy coś takiego), które powiadamiałyby o najnowszych komunikatach wybranych spółek.
  W tym sensie, że wybieram, że obserwuję MINOXa i dostaję na smartphone'a powiadomienie kiedy tylko pojawi się nowy komunikat.

  OdpowiedzUsuń
 4. Popieram, kiedyś też szukałem serwisu który umożliwałby wybranie konkretnych spółek i otrzymywanie komunikatów EBI/ESPI.

  Btw. 01Cybaton dzisiaj odleciał, a mnie kilkanaście dni temu wysadziło z siodła na stopie, a żeby znowu kupić nie zdążyłem uzbierać kapitału, chociaż chciałem znowu kupić. Nic, pozostaje czekać na dużą korektę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego nie korzystam z takich rzeczy jak stop loss, bo ja sam dzięki nim odbierałbym ludziom cenne akcje i tak zrobiono z tobą w tym przypadku.

   Usuń
  2. Jak masz akcje które uważasz za dobre to spadek ma służyć do obniżenia średniej i to pomaga szybszym zyskom na wzrostach. CHYBA ŻE NIE JESTEŚ PEWNY TEGO CO ROBISZ TO USTAWIASZ STOP LOSSY , ALE CO TO ZA PLAN ? TO BARDZIEJ KASYNO. ZANIŻAJĄ CENĘ , AKCJE SĄ TANIE A JA MAM SIĘ ICH WYZBYWAĆ ? NIE NIE. NIE TĘDY DROGA. Coś takiego można ustawić na spółce która ma np. mieć decyzję o likwidacji itp. Ale lepiej w niepewne bardzo spółki albo nie wchodzić , albo wchodzić małym % kapitału, wtedy ewentualna strata,czy czekanie nie boli. WIECZNE USTAWIANIE STOPÓW TO SPOSÓB NA WYZEROWANIE SIĘ.

   Usuń
  3. A tak się zastanawiam.... autorze, jakbyś zamiast obniżać średnią np. na Petrolu wykorzystywał stoplosy czy nie miałbyś teraz dużo niższej średniej na tym papierze? Stop losy mają swoje wady i zalety, jak wszystko. Mi często dzięki stopom udało się odkupić papier zdecydowanie niżej niż miałbym go uśredniać. I to w cale nie znaczy, że nie wieżę że spółka nie będzie rosła, ale dla czego by nie wykorzystać okazji żeby odkupić taniej za większą część kapitału? Wiadomo że jeżeli cena przebija pewną granicę w dół to możliwy jest duży ruch w dół (bo wiadomo że dużo osób najprawdopodobniej też ma tam stopy) i będzie można odkupić taniej.
   Nie wiem... ja jednak jestem za stopami bo dla mnie one działają. W przypadku Cybatona stoplosa niestety postawiłem w nie najlepszym miejscu. Na giełdzie jestem stosunkowo młody. Może wraz z wzrostem doświadczenia zacznę, jak autor, większą uwagę przykładać do analizy fundamentalnej niż technicznej. Na razie ciągle się uczę i gram małymi (pewnie w porównaniu do wielu z was) kwotami dlatego łatwo mi jest wyjść i wejść ponownie. Dlatego też przeglądam tego bloga, bo widzę w nim walory edukacyjne.

   Usuń
  4. Dla mnie stop lossy oznacza pośpiech, strach, panikę. Wolę sam decydować, kilka razy się zastanowić czy faktycznie jest powód do sprzedaży niż tracić akcje i patrzeć jak rosną, bo ktoś wyczyścił stop lossy. Jeśli uważam , że coś mam tanio wolę operować czasem inwestycji, być cierpliwym, raczej dokupować niż sprzedawać. Każdy robi jak uważa. Dla mnie cierpliwość to podstawa , pośpiech to zły doradca, AT często jest zakłamane, sygnały generowane są wielokrotnie celowo.

   Usuń
  5. Dlatego trzeba się patrzyć z miliona stron, ale i tak zawsze gdzieś nas wykiwają :) Czynnik ludzki .

   Usuń
 5. Witam,

  Pragnę ponownie zwrócić uwagę autora na APANET :)) Powstały bardzo dobre fundamenty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Patrz po ile był Apanet jak pisałem :)

   http://gpwinwestycje.blogspot.com/2014/12/apanet-po-55-56-gr.html

   Usuń
  2. Widziałem :) Sam wspomniałem Autorowi o tej spółce wtedy (4 grudnia w pytaniach) :))) Posiadam ją już w swoim portfelu od grudnia, ale patrząc teraz na te nowe umowy [Bydgoszcz - Zamawiający zaangażuje własne środki finansowe na poziomie ok 2,7 mln (łączna wartość zlecenia 3,8mln) zł., oraz Bełchatów 2,8mln] co równa się kapitalizacji + kwitnąca umowa z jankesami oraz orange. Dodatkowo opole chce wydać na modernizacje oświetlenia 51mln zł więc możliwe że apanet również się załapie, ponieważ w połowie właścicielem oświetlenia jest Tauron, a umowy pomiędzy tauronem a apanetem już bywały wcześniej :))) 3 zł widzę tu do końca marca :) Pozdrawiam

   Usuń
 6. Nowe info na OILU oby to był prekursor do dobrych inf:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piekne autorze JDB rusza:)oby powtórka z yello:)

  OdpowiedzUsuń
 8. No to się wyjaśniło dlaczego główny sprzedał ponad 10%. Będzie własna elektrownia :) Czyli cypryjczyk jednak chyba nie wszedł na słupa. Sky is the limit :)

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.