Polecam

czwartek, 2 kwietnia 2015

Biomax . 16 Lutego był po 11 gr, dziś 32 gr
To jest dobry przykład jak potrafią zbić cenę spółki przed wzrostami.

Wpis z 16 Lutego

http://gpwinwestycje.blogspot.com/2015/02/biomax-11-gr-to-kapitalna-okazja.html

Dziś powyżej 30 gr.

Ale nie o to chodzi. Taka tendencja dotyczy wielu spółek.

Myślimy, że jest tanio ( i jest tanio ) ,ale walor leci dalej w dół...Wtedy myślimy, że tanio nie było...

Ale to błąd...

Taki Biomax jeśli będziemy trzymali się, że np. 50 gr było tanio, lecąc w dół dawał nam jedynie OKAZJĘ.

Zbijanie ceny naprawdę może się opłacać poza tym Ci którzy też uważali, że np 30 gr jest tanio, lecz nie kupili widząc 11 gr. NIE POWINNI SIĘ BAĆ SWYCH ANALIZ.

Czasem tak jest, że widzimy coś co uważamy za okazję i już mamy kupić , ale rezygnujemy. Później patrzymy a walor jest 50 % niżej. WIELE OSÓB UWAŻA WTEDY SPÓŁKĘ ZA ŚMIEĆ I SKREŚLA.

Błąd...

Na głównym, na NC jest łącznie tyle spółek, że niejednokrotnie właśnie takie nasze zapomniane " Perełki " które zauważamy np. po roku a są jeszcze niżej są prawdziwymi PERŁAMI.

Nie da rady mieć wszystkich walorów w takich ilościach, aby móc z nich coś "ugrać", ale można wiele obserwować, trzeba wierzyć, że spółka warta uwagi na 50 gr. nadal jest warta uwagi na 10 gr...

Często oprócz ceny nic na gorsze się nie zmienia, więc skąd panika ? Skąd te zwątpienia ?

Fakt na takim Biomaxie trzeba było więcej czasu, ale niejeden który przez takie 11 gr zszedł z ceny i niejeden który wszedł przy 1x teraz chwali tę spółkę.

Niestety Giełda to nie bankomat i , aby coś tu wyciągnąć trzeba pomyśleć, mieć plan, cierpliwość, pewność siebie.

Nawet jak tniemy gdzieś stratę, nie znaczy to, że mamy skreślać spółkę, jeśli widzimy, że spadła jeszcze 70 % i nadal widzimy takie same perspektywy to grzech nie skorzystać.

Ci co chcą wszystko na już, od razu , ci, którzy nie potrafią myśleć, być cierpliwymi, obarczają innych winami za własne decyzje, którzy motają się jak rybki w sieci zostaną pożarci przez dużych, cierpliwych graczy. Taki jest ten świat.

JEŚLI CI POMAGAM WYŁĄCZ ADBLOCKA. BLOG JEST MODEROWANY.CZYTELNIKU DECYDUJESZ SAMODZIELNIE.INWESTUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.MOJE PRZEMYŚLENIA NIE STANOWIĄ REKOMENDACJI,SĄ SPOJRZENIEM JEDNEGO Z MILIONÓW GRACZY.TYLKO NIEKTÓRE Z WYBRANYCH SPÓŁEK POSIADAM.NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW.O SWOICH PORTFELACH DECYDUJECIE SAMI I JA NIC NIE GWARANTUJĘ.ZAWSZE MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ SYTUACJE,PO KTÓRYCH TRZEBA ZMIENIAĆ PLAN.ZAWSZE JEST RYZYKO STRAT.

https://www.facebook.com/pages/GPW-inwestycje/631645910206761

1 komentarz:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.