Polecam

sobota, 28 listopada 2015

Jeśli macie pytania apropo różnych spółek to pytajcie

59 komentarzy:

 1. Ma pytanie w sprawie minox-a . Spółka qspominała coś ze na drugi rok chcą wejść na rynek główny.
  Jak Pan myśli akcje wystrzelą do góry , czy tez zrobią scalenie akcji.
  Jak zrobią scalenie akcji to kolejna spółka zaplata mnie w poważne kłopoty.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obecna cena i wszystko do nominału 10 gr to spora okazja. 7 gr - tam został ustawiony straszak podaży, aby schodzić po 6 gr. kto kupi po 6 ten będzie zadowolony przy odrobinie cierpliwości. Kurs zatrzymała wielka emisja, ale ta spółka kończy ją trawić. Z 6 gr spodziewałbym się wybicia, jeśli spadnie na 5 i będzie można kupić to tylko się cieszyć. Myślę, że w 2016 będzie powyżej 12 gr, może nawet 20 momentami. Zdrowa spółka, dobre wyniki, wielkie spłaty zobowiązań, nie widać zagrożeń, dobre prognozy utrzymane. Jak dla mnie Minox teraz jest wart z 14 gr. Kurs jest po prostu trzymany, aby wymęczyć ludzi. Te akcje obejmowane po 10 gr w tak zdrowej spółce w końcu muszą iść powyżej 10, aby ci, którzy je obejmowali też mogli zrealizować trochę zysku. IM NIŻEJ TYM LEPIEJ TRZEBA BYĆ PO PROSTU CIERPLIWYM I CZEKAĆ Z NISKĄ ŚREDNIĄ. A najlepszą okazję mamy teraz, kto kupi po 6 czy może jakimś cudem 5 pewnie w 2016 będzie miał około 200 % zysku. Przyjdzie moment, że przez kilka dni zbiorą każdą sztukę do 10 a później powoli pójdą wyżej. Tak naprawdę nikomu kto obejmował po 10 nie opłaca się sprzedawanie po 10 , tu jest walka o cenny papier, gra na czas, kto może czekać ten wygra, niektórzy zostają zmuszeni do sprzedaży z różnych przyczyn ze stratą, bo czasu nie mają.

   Usuń
 2. Jak Autor myśli, co wykombinują z Plazą i z Msx-em ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Plaza jest moim zdaniem tanio , może jeszcze bedzie 11 ale tam mocno kupują, 12 też, 13 za jakiś czas również powinno być mocno przebite. Oczywiście jeśli spółka nie popadnie w jakieś tarapaty, ale moim zdaniem idzie w dobrym kierunku i kurs się podniesie. Obecne ceny na dłużej powinny być zyskowne.

   MSX strasznie się tam poplątało, ale ucieczki nie ma, likwidacji też, uważam, że tak silny akcjonariat coś tu jeszcze konkretnego zrobi i spółka odżyje, będzie wielokrotnie wyżej, nie traciłbym nadziei. Wygląda na to, że ktoś tu jednak ma jakiś plan odratowania MSX choćby w trochę innej formie.

   Usuń
 3. czy możne pan napisać, co się dzieje ze spółką Wasko ,dziwne rzeczy się dzieją z kursem ,i spółka GCI

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. GCI wygląda , że już tylko góra, skoro nawet po 3,20 kupują i z rynku biorą, spółka wychodzi na prostą, ma być jakaś zamiana miejsc, ktoś odchodzi, ktoś przychodzi. Nominał 1 zł. To pierwszy cel według mnie a kurs idzie powolutku, wyczekuje, aby nie zbiegło się zbyt dużo chętnych, tak to widzę, jak ruszą to zaraz będzie powyżej 1 zł i dalej, kto wie czy te 3,20 nie sięgnie , tu jest wielki potencjał.

   Wasko też wydaje się iść w końcu ku górze, myślę, że Wajda nie dokupił na darmo, pojawia się wątek Novum, są konkretne umowy, oby w końcu ten kurs wyrwało wyżej ! Można spodziewać się jakiś kluczowych strategicznych informacji, ruchów. Ale trzeba pamiętać ta spółka potrafi w miejscu stać , opadać, latami, w sumie wycena jest dobra na tę chwilę, dalsze wzrosty to już musiałyby wyniknąć z chęci tych, którzy tu rządzą. Tak naprawdę na teraz powodów do pójścia np. na 4 zł nie widać, ale kto wie,może szykują się świetne informacje, coś się szykuje na pewno, ale nie wiadomo co. Oby nie było jakiejś emisji poniżej ceny obecnej w celu pozyskania środków na jakieś strategiczne cele. Ja Wasko opuściłem wieki temu, ze stratą, bo tak naprawdę na dziś dzień ta spółka jest i tak dobrze wyceniona... Najgorsze to tu trwać 10 lat. Trudna decyzja jak ktoś ma te akcje, co teraz będzie, góra czy dół... Nie lubię takich spółek gdzie nawet w dłuższym terminie nie wiadomo czy bardziej 4 czy 1,5 . Jeśli miałbym wybierać, to sprzedaje Wasko i idę w GCI, bo tam 1 zł uważam może być w każdej chwili i wyżej.

   Usuń
  2. A jeszcze odnośnie Wasko to jakby było wezwanie to średnie są niestety niskie i dają podstawy do słabej ceny, poza tym ludzie trochę zniechęceni . Dla mnie to wszystko jest ruletką. Jak ktoś uśrednił koło 1,5 to te 2 zł może być dobrym wyjściem z mała stratą np. spadając z 3. ie wiem czy liczyć tu na 3 znów, to jest wróżenie z fusów. Nadzieja, że ktoś duży będzie to skupował z rynku,ktoś kto może. Tylko władze wiedzą co tu będzie. Im więcej myślę o Wasko to zawsze wniosek mam jeden, iść gdzie indziej. Ta spółka nie dba o drobny akcjonariat, ludzie to kupowali po 3-4 cztery lata temu , kapitan przekracza progi dokupując poniżej 2 zł, super i cholera wie co planują.

   A OPORY POWYŻEJ 2 ZŁ 2,10 -2,20 SĄ Z ŻELBETONU

   Usuń
 4. poproszę o opinię na temat fly-a zapowiedzieli nową emisję i boruty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Boruta to dobra spółka, trzeba być cierpliwym i starać się mieć niską cenę zakupu 22 gr jest dobrą ceną, będzie taniej to lepiej.

   Grunt by nie było kolejnych wielkich emisji po 10-20 bo to wszystko zmieni, na teraz Boruta która zaczyna realizować kluczowe cele jest atrakcyjna. Oczywiście jak spadnie na 15 to się nie łamać a korzystać, bo to nie my sterujemy kursem, może zaraz być 30, albo 15, dlatego według mnie 22 można zacząć. ale nie za wszystko , lepiej kupić za 1/4 mieć za co zejść z ceny przy 15 jak coś niż brać 22 za całą kasę , nie mieć czasu na czekanie i sprzedać na 15.

   fly ma emisję z prawem poboru i nie sądzę, aby duzi wyrzucali akcje , żeby nie mieć nowych po 10 gr. Wręcz odwrotnie tu raczej będzie zbieranie, fakt może być zbieranie w dół od sypiących zorganizowanych osób, bo tu były takie wolumeny, że mogli się popakować w 30 % więcej akcji niż pokazują, tylko na grono inwestorów. Ale ta spółka ma przyszłość więc duży ostatecznie będzie dążył do posiadania sporej ilości akcji, by objąć jak najwięcej i po drugie raczej nie będzie tego robił, by za chwilę wyrzucać. Myślę, ze będą chcieli uzbierać sporo % głosów, aby mieć kontrolę. Ja bym nie wychodził teraz, objąłbym nowe akcje przez te, które mam , ale nie ganialbym teraz kursu, bo może nieźle jeździć góra - dół i można spieprzyć nieźle.

   A czy wszedłbym teraz we fly ? Tak mając sporo zapasu czasu można wejść, objąć nowe , tak zejść ze średniej i czekać aż sami zrobią to co mają zrobić.

   Ja widzę przyszłość tu fly.pl robi furorkę, to jest dobry biznes a pewnie będzie poszerzony. Poza tym ta emisja nie jest jakaś strasznie duża kolejne tyle samo i dla posiadaczy - jest dobrze.

   To nie jakiś Regnon gdzie przy 3x gr ktoś emituje kilkaset mln po 10 wykluczając innych.

   Nie ma się czego bać uważam, ale to nie inwestycja na chwilę. Czas , cierpliowść , niska cena .

   Może być ciekawa walka o możliwość objęcia jak najwięcej fly po 10, kto wie czy najpierw nie eksploduje w górę. Na dłużej kierunek połnoc. Obecny kurs i 10 gr z nowej emisji to razem wychodzi bardzo niska cena. Już po przydzieleniu akcji może być dołowanie, ale nie musi, dlatego czas jest ważny.

   Ktoś może wyjść i za rok kupić po 8 gr, kto wie, wszystko możliwe, lecz przy tak niskiej wycenie, bo kapitalizacja jest tu mała, chyba nie będą dusić kursu 2 lata czy 3 jak fly.pl będzie miało coraz lepsze wyniki i zwielokrotni zyski/przychody, kurs będzie gonił.

   Jak zawsze pojawia się komplikacja, nie ma tak łatwo, że tylko góra, ale nie kłócimy się z rzeczami na które wpływu nie mamy, trzeba się dostosować do sytuacji, każdy decyduje sam. Uważam, że zarówno sprzedaż jak i objęcie będzie dawało w różnym czasie możliwości zarobku przy dobrym wyczuciu, też szczęściu, planie, przy cierpliwości.

   Jak spółka nie bankrutuje, nie znika ze wszystkiego można wyjść myśląc. Nie reagująć na każdą zmianę kursu, bo jak rano będzie + 30 radzę nie kupować, bo można dzień skończyć na - 20 %. Wszystko z głową, każdy podejrzany ruch trzeba przemyśleć czy reagować. Czasem lepiej żeby nam kurs uciekł na + 300 % i jesteśmy na zero niż spaść - 50 %. A jak spadniemy na - 50 % to często lepiej pokochać spółkę niż się obrazić, bo gdy sprzedamy, może być + 100 % w tydzień :) Mocno spada to kupuj, zbyt mocno rośnie, nie bądź pazerny jest + 40 w dzień z lukami licz się z mocną korektą.

   Piszę o tym, bo z Patrowiczami będą tu pewnie diabelskie młyny, kółka, rakiety i przepaście a koniec końców będą mieli większość akcji :)

   Taki los. Podsumowując kiedyś będzie dobrze.

   Usuń
 5. Autor co sądzisz o INVENTI - Nowa duża emisja po 20gr kurs mocno leci ???
  Autor co sądzisz o Athos (CDE) Nowy akcjonariat, Pani Wiaderek ponad 75% ma w Spółce, co dalej ?
  Autor co sądzisz o FLY szykuje się Nowa emisja po 10gr kurs 24gr ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O Inventi pisałem bodajże post niżej pod Fotą komuś.
   O fly jest powyżej.
   CDE możliwe, że jeszcze zejdzie do 10, ale koniec końców na dłużej kierunek to 20 i dalej, to może trochę potrwać.

   Osobiście po tej emisji tu będąc albo bym ciął stratę i brał po 10 , albo siedziałbym uśredniając po 10. Aleemisja spora więc to 10 gr będzie ciążyło, spodziewam się, że tam kurs zleci, może nawet spaść nawet na 6 gr. Nie powinno już na stałe odlecieć, chyba, że ma tu być jakiś mega biznes w chwilę, lecz 10 gr i tak bedzie przyciągało kurs. Bo zdecydowana większość akcji jest w takiej cenie , może trochę potrawić.

   Podsumowując albo ktoś jest gotowy czekać długo, przeanalizuje plany spółki i widzi, że warto to zbiera tanio, albo, jednak poczekamy na 10 znów i niżej.

   Teraz po 15 bym nie wszedł , bo od 20 i tak raczej się odbije a kto wie czy tam pójdzie czy wróci na dół. Jak kupić to najlepiej nominał lub taniej, tak samo jak uśrednić to też tam. 15-20 gr wygląda na poziom odsprzedaży tych kupionych po 10-12 np. Później ci co kupią po 15-20 tną stratę na 7-10 a tam odkupią ci co im sprzedali po 15 gr i tak można rok , bo ludzie robią te same błędy.

   Najwyżej ucieknie , ale raczej wróci do 10 lub mniej. Wolałbym tu akurat nie mieć tych akcji niże mieć po 15 czując ciężar masy akcji po 10. To jest zbyt czytelne. Kapitalizacja tez jest taka, że może spaść spokojnie. To przykład spółki gdzie kurs zepsuto emisją i zmianami wielkich pakietów tak nisko.

   Tylko dłuższy termin mając wiedzę co tu się szykuje i, że warto.

   Zawsze jak emisja stanowi np. 90 % akcji i jest np. 70 % taniej to trzeba albo wyjść i wejść w minimach, albo mieć czas, zbierać dużo aż do dna i czekać na to aż trend się odwróci, wtedy ze sporą ilością nawet 50 % zysku to więcej niż 200 % od dna ale garstką akcji.

   Mam nadzieję, że wszyscy rozumieją , ale to tylko moje przemyślenia,mylę się też często

   Usuń
  2. Czasem przy nieprzychylnej dla kursu informacji trzeba wyjść, jak nie wyjdziemy w porę to wtedy nieraz trzeba spólce poświęcić kawał życia, czasu, pieniędzy, ale można i tak wyjść na +.
   Głupotą jest cięcie straty na - 70 % gdy to kawał naszego portfela, bo tak dwa razy i game over. Chyba, że wiemy, że walor nie powstanie to ok, lepszy rydz niż nic.

   Głupotą też jest bierność gdy zostajemy z akcjami a kurs spada - 70 % a my nie korzystamy widząc w spółce przyszłość. W ten sposób aby wyjść na 0 można czekać 5 lat a uśredniając do dna , można po roku , dwóch wyjść z jakimś zyskiem i dalej robić swoje.

   Albo w coś wchodzimy i zbieramy tanio, albo dajemy sobie spokój , korzystamy gdy np. za rok spojrzymy i jest mega okazja, czasem i tak bywa, że coś jest tak nisko, że nawet się nie spodziewaliśmy i na tej spółce co rok temu tniesz 20 % straty , za rok od dna robisz 150 % zysku , bo akurat kupiłeś tak tanio.

   Giełda jak życie człowieka, bywa różnie, ale plan to podstawa, nawet sto razy zmieniany, lecz grunt to nie robić błędów samobójczych. Można się mylić wiele razy i wciąż iść w górę. Można też zrobić raz coś tak źle, że jesteśmy bankrutami. Można wrócić lub się poddać :)


   Usuń
  3. Na CDE w 2014 emisja była po 1 zł z hakiem , to była wielka zmyłka, wtedy kurs miał prawo dążyć do 1 zł i gdyby nie ta masa akcji po 10 gr byłoby dobrze a tu taka niemiła niespodzianka, cóż tak tu bywa, na to nie mamy wpływu, nie znamy poufnych informacji. Ale jak już spada poniżej 10 gr czy na 10 to już można przestać się gniewać i znów tu zaglądać. Jak ktoś został po infie o tej emisji to jego błąd i jego konsekwencje. To jak na Minoxie. Emisja 10 gr , masa akcji i ciąży do dziś, wyjdzie ,ale trzeba czasu i poparcia w wynikach, fundamentach, lub wielkich choćby planach spółki.

   Jak zelewa nas tani papier to każdy wiedzieć musi jest źle i trzeba jakimś sposobem to rozegrać. CDE przed emisją było spółką z wielkim potencjałem, wraz z emisją stało się pułapką do okolic nowej emisyjnej. Trzeba umieć zauważać, jaki % wszystkich akcji wchodzi do gry i w jakiej cenie, liczyć proporcje itd. itp. Wszystko ma znaczenie. Od kapitalizacji, działalności, zysków, przez akcjonariat, umowy , listy intencyjne i z kim są zawierane, musimy też umieć patrzeć oczami wyobraźni. Czy CDE będzie za 5 lat spółką robiącą miliony zysków czy to będą marne 200 tys rocznie, to wtedy może się okazać, że i 10 gr w tej ilości i wycenie 10 mln to za wiele.

   Usuń
 6. Odpowiedzi
  1. Są duże szanse, że kurs pójdzie dużo wyżej, ale z ryzykiem trzeba się liczyć. Ważne, że nie ma likwidacji a nominał to 34 gr. Jeśli wszystko będzie szło dobrze, to nominał będzie kierunkiem w dłuższym okresie czasu. Także potencjał uważam za wart ryzyka szczególnie na jeszcze tak niskich poziomach. Wiadomo, że może być znów niżej, ale równie dobrze za tydzień może być 10 gr.

   Usuń
 7. Witam.
  Autorze, jestem ciekaw Pańskich opinii o trzech spółkach.
  Lauren Peso. Rozmawialiśmy o niej jak było 2 czy 3 grosze. Mamy 10 gr. i nic nie wskazuje na to żeby wzrosty miały się skończyć. Your Image z którą spółka ma sile powiązania startowała podobnie i teraz mamy tam 76 groszy. Jak Pan to widzi na LPS?
  Pytanie o kolejne dwie spółki. Co Pan sądzi o przyszłości Indata Sftware i Athos Venture Capital?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiele zależy od nominału, jeśli jest dużo powyżej zawsze jest ryzyko taniej emisji. :Poza tym na wykresie 10 gr wygląda na solidny opór, kurs może miec problem z przebiciem, ale wiele zależy od tego co dzieje się w spółce, jakie ma perspektywy musisz to sobie przemyśleć, poczytać, przeanalizować. Nie można nie zauważać, że ktoś tu może realizować zyski. Im wyżej tym ryzyko rośnie jeśli nie znajdziesz przesłanek w wynikach, fundamentach, planach na dalszy wzrost. Czasem warto spasować na wzroście z 3 do 9-10. Bo musimy zdawać sobie sprawę, że to skokowy wzrost i ryzyko korekty też jest spore.

   YOU przepięknie poszło, ale w takich chwilach to już się raczej wychodzi z zyskiem. Oczywiście mogą pompować dalej, kapitalizacja nadal jest mała, ale wiesz, że jest z czego lecieć w dół. LPS raczej aż tak pompowane nie będzie, bo różnią się znacząco kapitalizacją YOU startował z tak dramatycznie niskiej, że musiała się podnieść o kilkaset % żeby mieć choćby normalną. Ale tam jest mało akcji, też trzeba uważać na emisje z nominałem 10 przy cenie 76.

   A Athos cde pisalem wyżej. Indata tu zależy czy będą/są nowe tanie emisje. Bo jak zrobią sporą poniżej 1 zł a nominał 10 gr to ściągnie kurs. Bez żadnej nowej emisji na dłużej 1,09 da zarobić, ale może też dotykać niższych poziomów.

   W sumie ma z czego jeszcze spadać. Czy są powody, aby te akcje były duzo droższe ? Póki co ja ich nie widzę, cena jest w sumie odzwierciedlająca wartość. Ale na giełdzie kurs każdej spółki mogą podnieść jeśli zechcą :) Szczególnych przesłanek ku temu Indata nie ma


   Usuń
  2. Dziękuje za odpowiedzi.
   Lauren przekonuje mnie do siebie ostatnimi wynikami i perspektywami. Ciekawe projekty w trakcie realizacje. Duże jak na tę spółkę, na przykład ten:
   http://www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/index/news/info/744817,lauren-peso-polska-sa-informacja-o-wplywie-transzy-w-wysokosci-960-000-pln-z-dotacji-z-ze-srodkow-eu

   Opór na 10 groszy z AT oczywiście mamy. Jednak ostatnia, piątkowa sesja mocno nadwyrężyła jego siłę. Praktycznie wszystko co było wystawiane zaraz znikało. Nie wiem czy to już nie przeszłość.
   Jak na moje oko papier nadal jest zbierany.

   Odezwę się w 2016 roku i jeszcze podyskutujemy.
   Pozdrawiam.

   Usuń
 8. Witam,
  A jak ocena 01c po splicie? 2 gigantyczne emisje i na razie nikt się nie ujawnił.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic się nie zmienia to jest wielka okazja.

   Usuń
 9. Autorze, co sądzisz o spółce United? Kiedyś trochę się o niej mówiło, ale jakiegoś czasu pikuje w dół. Siedzę z tym z bardzo wysoką średnią ceną i nie wiem, czy sprzedać z dużą stratą, czy pakować kasę i uśredniać... Mam przeczucie, że nic z tego już nie będzie i że trochę wtopiłem :-) Obroty spadają, cena też.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To, że coś spada nie znaczy, że złe, nic się nie zmienia na gorsze, jeśli nie obniżają nominału w końcu pójdzie w górę, cierpliwość to podstawa, niska cena to okazja często

   Usuń
 10. jak pan widzi PXM wyniki coraz lepsze ,inwestycje bardzo dobre ,perspektywy na nowe kontrakty są ,atomówka ,zarząd sądzę jest dobry ,wiem ze kurs jest na fiksach ale stoi w miejscu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu jest ważna seria S, czy są te akcje, czy będą, czy nie, bo nie wiem, ale jeśli tak to będą ciążyły na kursie. Bez nich i bez innych nowych emisji poniżej rynkowej powinno się podnosić. A jakby spadało do nominału 2 zł to można to wykorzystać. Tylko, żeby emisje nie psuły to PXM naturalnie poprawiając wyniki będzie rósł. Jak popsują to spadnie, bo jak ktoś dostanie akcje 50 % taniej niż na rynku to lipa.

   Usuń
 11. Witam, prosze o info odnośnie Biomax, Biomass, PTI oraz Forte. Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biomax to jak pisałemwiele razy ten poziom jest kosmicznie okazyjny według mnie.
   Biomass ma niski nominał i była cholernie tania emisja , która ciąży nadal może spadać, bo wyniki też nie są jeszcze aż tak dobre, aby obecna wycena miała się jakoś bez spekulacji zwielokrotnić.
   PTI - tu się jeszcze wiele będzie pewnie działo. Korekta po takich wzrostach normalna rzecz a nominał to 1 zł więc nawet nie ma co się bać emisji. Jeśli tylko wszystko będzie dobrze, jeśli PTI ma odżyć to kurs będzie 1 i wyżej wcześniej czy później przy tak pozostawionej nominalnej.
   Forte - To już dla mnie balon, nie jest to cena adekwatna do wartości. Nie ma podstaw do wzrostów, ale do spadków są i to ogromne. Jakbym to miał to bym spieprzał, bo uważam, że na dłużej kierunek to 10 zł

   Usuń
  2. Informacja z wczoraj o PTI - zbycie akcji. narazie kurs się trzyma, mam nadzieje, ze tak pozostanie

   Usuń
 12. Witam Autorze.
  Jestem ciekawy Twojego zdania o następujących spółkach
  -GENRG (ciekawi mnie, że akcje z emisji nie zostały wprowadzone na rynek jeszcze)
  -POLYMETAL (spółka zaweszona do grudnia i po scaleniu brak jakichkolwiek informacji)
  -PETROL (coś się wkoło dzieje, ale niestety kurs do góry nie idzie)
  -STARHEDGE ( nie wygląda to kolorowo dla mnie)

  Dzięki i pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedyne co to cierpliwość, niskie ceny, jeśli liczymy na sukces tych spółek. Za ogromne potencjały czasem się płaci, ale ja w żadną nie zwątpiłem :)

   Starhedge ? Wygląda przepięknie, to, że jest tak tanio, to jakaś bajka. Jeśli zostaje nominał 1,44 i potrafimy czytać co ta spółka ma , gdzie jest, co robi to na dłużej 5 zł jak nie zasypią emisjami po 1,44 no, ale wtedy 5 też może być i później 1,44.

   Jakby nie było nominalna i działalność tu to obowiązkowa katapulta w górę.

   Warunek to to, że nic się nie spier... Akurat tu są wielkie podstawy, aby kurs był 5 zł, dlaczego nie jest ? Bo akcje są cenne i ktoś chce je nisko zebrać ? Potężni inwestorzy mają czas, po to są spadki, aby były wzrosty i zyski to jest proste jak budowa cepa

   Usuń
 13. Witam
  Ja znowu mam do podania pańskiej opinii też kilka spółek.BVT.NOVINA,BVT oraz SUNTECH.Trochę tego dużo,sorry poczekam.pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. BVT cholera wie, na tym etapie możliwa każda strona mocy. Góra, lub dół, to dopiero ktoś rozegra. Nominał 10 gr każe uważać.

   Novina w dobrej cenie, niżej niż nominał i emisja B. Jeśli spółka będzie zdrowa to przy tak niskiej nadal kapitalizacji, przy takiej emisji, nominale, na pewno ma powody do wzrostów. Tylko czekać, kupić średnio jak najtaniej .

   Suntech bez taniej emisji, ( mają mały nominał ) powinien być droższy.
   Jeśli nie będą tanio emitować to ta działalność tu, może dać nawet 80 gr i wyżej z czasem.

   Usuń
 14. witam mam pytanie o EFE co autor sadzi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. EFE zostało uduszone emisjami, myślę, że może dalej szukać dna, ja bym w to nie wchodził oprócz jakiejś okazji licząc na korektę dużego spadku.

   Usuń
 15. Witam, chciałbym zapytać o spółkę SUNEX, sporo spadła, kupiłem przed scaleniem, i mam stratę, jednak nie poddaje się, i mimo że niby OZE to prezes jaKby grał na zaniżanie kursu... Proszę o odpowiedź, co autor niniejszego bloga mysli?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No minał 4 zł jest już blisko więc coraz pewniej można brać czy uśredniać jak jesteś. Ale tu może być nawet i 2 zł , trzeba czasu i niskiej ceny, bo i z 2 może być jazda na 12 w niewiadomej nam chwili. Na teraz jest zaniżanie kursu i ma z czego spadać. Mogą być nowe minima. Nie wykluczają emisji, więc jakby była po 4 to też przytrzyma kurs do 4 zł. To spółka na dłużej.

   Usuń
 16. Póki co na tyle wystarczy, powodzenia. Pamiętać, że to wy decydujecie i ponosicie odpowiedzialność za swe czyny.

  BLOG JEST MODEROWANY.CZYTELNIKU DECYDUJESZ SAMODZIELNIE.INWESTUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.MOJE PRZEMYŚLENIA NIE STANOWIĄ REKOMENDACJI,SĄ SPOJRZENIEM JEDNEGO Z MILIONÓW GRACZY.TYLKO NIEKTÓRE Z WYBRANYCH SPÓŁEK POSIADAM.NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW.O SWOICH PORTFELACH DECYDUJECIE SAMI I JA NIC NIE GWARANTUJĘ.ZAWSZE MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ SYTUACJE,PO KTÓRYCH TRZEBA ZMIENIAĆ PLAN.ZAWSZE JEST RYZYKO STRAT.

  OdpowiedzUsuń
 17. Witam,
  chciałbym zapytać o spółkę Unimot. Wyniki pokazują co raz lepsze, Zarząd mówi o wejściu na podstawowy, jedynie słaba płynność. Co autor sądzi? Warto wejść?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chociaż mają bardzo dobre wyniki, ale cena emisyjna serii J wyznaczy kierunek

   Usuń
 18. A o myślisz o Biotonie
  Dawno nie był w twoich analizach a może w kilka lat dojdzie do 100 złotych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sporo już urósł, ale dalej poniżej nominału, mogą być korekty, ale na dłużej góra.

   Usuń
 19. no i fly dzis zwalony ja wzielem 18gr bo uwazam ze w dluzszym termine da zarobic pozdr autora

  OdpowiedzUsuń
 20. Proszę o Twoją analizę dla spółek:
  1. ADMIRAL BOATS
  2. FOREVER ENTERTAINMENT
  3. b2b Partner
  Dziękuję i pozdrawiam ! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie ciekawe. Na for trochę emisje po 40 trzymają, ale w końcu to przetrawi i pójdzie myślę, na Admiral emitowano po 70 kurs powinien tam iść
   , B2B wygląda po 11 na wielką okazję

   Usuń
 21. Witam, proszę o opinię czy jest jeszcze szansa dla Kopahuas czy też należy pogodzić się ze stratą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. polecam przeczytać, szczególnie to co jest dalej na temat podziału majątku pozostałego po likwidacji.

   http://www.eporady24.pl/upadlosc_likwidacyjna_spolki_a_prawa_akcjonariusza,pytania,9,208,8467.html

   Jeśli po likwidacji zostanie majątek, to akcjonariusz ma swoje prawa. Tam chyba można nawet zadawać pytania. Trzeba się zagłębić w temat upadłości likwidacji KOP. Być może będzie coś akcjonariuszom przysługiwało.

   Usuń
  2. A ktoś może jest w podobnej sytuacji, tzn. został z akcjami Kopahaus?

   Usuń
  3. Pozostaje czekać może coś się odmieni, jak nie to szukać ludzi po dużych forach, tu zagląda garstka ludzi dziennie.

   Usuń
  4. A najlepiej samemu douczyć się o takich sytuacjach, bo to jest giełda, lub poradzić się jakiegoś doradcy.

   Usuń
  5. Autorze, a masz może do polecenia jakieś duże fora?

   Usuń
 22. Akurat ja jestem akcjonariuszem Kopy... niestety :/ Jedyne na co licze to oddanie tych akcji za symboliczną kwotę nawet 1gr (wszystkie za tą kwotę a nie jedną akcję). Dlatego mam pytanie. Orientujecie się gdzie można szykać nabywców na akcje na podstawie umowy cywilno-prawnej? Jakiś rynek pozagiełdowy? Serwisy z aukcjami ogłoszeniami? Jak szukać nabywców na aukcje poza giełdą?

  OdpowiedzUsuń
 23. A może na tym forum jest ktoś chętny na zakup tych akcji? Wyjaśnię jeszcze że nie jestem żadnym idiotą ani naciągaczem. Ktoś mógłby sobie pomyśleć... wariat albo oszust... za grosza chce oddać wszystkie akcje. Otóż wyjaśniam. To transakcja opłacalna dla obu stron. Ktoś kto kupuje za 1gr ryzykuje tylko tego 1gr. Wartość nominalna 1 akcji to 10gr a ja sprzedaję wszystkie za 1gr! Jeżeli coś zostanie z majątku po zaspokojeniu wierzycieli to będzie podzielone pomiędzy akcjonariuszy. Dla drugiej strony zysk też jest oczywisty. Jeżeli sprzedam akcje będę mógł wykazać stratę a w przyszłych latach odliczyć ją od przychodów i w ten sposób w całości skompensować stratę na tych akcjach. Jeżeli ich nie sprzedam to tracę bezpowrotnie wszystko co w te akcje włożyłem (a nie było to mało). Osoba która kupi akcje za 1gr może stracić tylko tego 1gr. Wiadomo jak w naturze ktoś musi stracić, ale w tym przypadku nie jest to ani sprzedający akcje ani kupujący tylko państwo - dostaje mniejszy wpływ z mojego podatku. Ale to jest uczciwe bo skoro jednego roku tracę pieniądza a innego zyskuję to dlaczego z tego zysku mam jeszcze płacić podatek!?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem chętny odkupić te akcje, pisz na maila yeah333@o2.pl

   Usuń
 24. Dodam jeszcze że w podobny sposób jestem chętny upłynnić akcje Ubota :) Przesłanki jak wyżej.
  Dopóki akcje nie są zmaterializowane to nie można nimi obracać za pomocą umowy cywilno-prawnej, ale można je przenieść z jednego rachunku maklerskiego na inny za pomocą przeniesienia instrumentów. Tak więc póki akcje się nie zmaterializowały (i nie wiadomo czy to wogóle nastąpi) szukam kupców z rachunkiem maklerskim.

  OdpowiedzUsuń
 25. Petrol blisko scalenia i powrotu na parkiet czy autor nie obawia się zdołowania kursu po "debiucie" czy może spółka opublikuje skondesowane info na zachętę.Debiut po 2.56zł?

  OdpowiedzUsuń
 26. Autorze co sądzisz o spółce Infra?

  OdpowiedzUsuń
 27. Ostanie info o spłacie 66,6 mln zł. zwróciło moją uwagę na Rank Progress.
  Było już wybicie, teraz jest korekta.
  Autorze jak oceniasz tak niski kurs na tej spółce?

  OdpowiedzUsuń
 28. Witam
  Autorze co autor myśli o spółce 01Cyban po wczorajszym komunikacie ? Bardzo proszę o paniską opinię
  Dziękuję

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.