Polecam

wtorek, 12 stycznia 2016

Wasze propozycje spółek - Do dzieła w komentarzach

TO NIE JEST TEMAT DO ZADAWANIA PYTAŃ. TO JEST TEMAT DLA LUDZI MAJĄCYCH CIEKAWE WŁASNE PROPOZYCJE SPÓŁEK NA RÓŻNE OKRESY CZASU.

20 komentarzy:

 1. Witam serdecznie autora:)Chciałbym zaproponować spółkę z rynku New Connect o nazwie Boruta Zachem.Uważam że spółka bardzo niedowartościowana dlaczego?Otóż ostatnio w spółce wiele się dzieje dobrego o czym spółka poinformowałanas na początku roku.


  Linia produkcyjna biosurfaktantów ukończona!


  04.01.2016

  Tylko półtora roku zajęło Borucie-Zachem postawienie linii produkcyjnej biosurfaktantów. Całość inwestycji zamknęła się w kwocie 33,4 mln zł, z czego 19,4 mln pochodziło z dofinan-sowania Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Zakres rzeczowo-finansowy pro-jektu został zrealizowany, zgodnie z harmonogramem przyjętym w umowie na dofinansowa-nie, w dniu 30 grudnia br. Spółka podpisała z PARP aneks do umowy.
  Uruchomienie linii produkcyjnej oznacza dla spółki wyższe przychody i zyski tym bardziej pamiętamy ostani kontrakt spółka podpisała:Boruta-Zachem podpisał ze spółką ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich kontrakt na dostawę 100 ton biosurfaktantów w cenie 245 USD za kilogram. Dostawy będą odbywać się w pięciu comiesięcznych transzach. Pierwsza dostawa 20 ton biosurfaktantów ma mieć miejsce 20 sierpnia 2015 roku. Kontrakt zakłada pełne uruchomienie produkcji do początku lipca 2015 roku.Jak widzimy kontrakt się jednak opóźni ze względu na opóźnienia ale mimo wszystko nadal jest gdyż nie było informacji o odstąpieniu od kontraktu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Efe polecam do piątku będzie wysoko

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam Autora.
  Już o Lauren Peso pisaliśmy a co teraz Pan myśli o tej spółce? Kurs ustabilizował się w przedziale 10 - 13 gr. Pojawiły się np. znaczące zamówienia.
  To co ostatnio wyłowiłem to Marsoft. Mało akcji i zaczyna podnosić się z kolan. Jak Pan ocenia tą spółkę?
  Topmedica coś nam się posypała. Myśli Pan, że tu jest szansa na odreagowanie?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja czysto spekulacyjnie polecam Vedia na pierwsze 2 kwartały tego roku, spółka ostro zdołowana i całkowicie zapomniana przez osłabienie wyników spowodowanych kryzysem na Ukrainie i Rosji (2 duże rynki zbytu), na 1Q jest zaplanowane zakończenie połączenia spółki z jednym z ze swoich stałych klientów w celu dalszego rozwoju i polepszenia osiąganych wyników.

  OdpowiedzUsuń
 5. to wlasnie Efe pokazalo dzis pokaz,to wogole w tych czasach ciezko polecic spolke

  OdpowiedzUsuń
 6. To, że EFE dziś spadło nie oznacza , że za x czasu nie będzie 100 % wyżej

  OdpowiedzUsuń
 7. Ponawiam spółki do obserwacji Bioton i Trakcja
  Spółki finansowo żyją i niedawno zmieniły trendy na wzrostowe

  OdpowiedzUsuń
 8. Polecam spółke Petrolinvest na ten rok

  OdpowiedzUsuń
 9. Polecam spółkę Skotan. Ostatnio zakończono z powodzeniem kilka projektów co poskutkowało wzrostem z 48gr do miejsca oporu na poziomie 80gr. Od tamtego czasu spółka spadła do poziomu 55-57gr i była trzymana tak kilka dni. Od trzech dni mamy podbicie na 62gr z dużym obrocie i dzisiaj mieliśmy korektę. Do tego wymieniono prezesa. Jedno czego nie rozumiem to to, dlaczego główny akcjonariusz Roman Karkosik systematycznie sprzedaje akcję.

  OdpowiedzUsuń
 10. Spółka zdołowana, ale bardzo perspektywiczna.
  Według raportów działają wielotorowo i wiele projektów jest realizowana powoli.
  Niektórzy się śmieją i mówią, że to przekręt.
  Ja wierzę w nią, szczególnie że niewiele osób ma ją w swoim portfelu.
  Jak pójdą info plus rozwiąże się sprawa ze Starhadge to cena pójdzie szybko w górę.

  Trzeba czekać cierpliwie. Tutaj jeszcze wiele będzie dobrego. Latem kurs będzie już znacznie wyżej według mnie i dlatego teraz najlepszy moment jest do zakupów.

  Podobnie liczę w tym roku na rozwiązanie sprawy Petrola. Tutaj aż prosi się o wystrzał i wiele osób czeka już wiele lat na to. Moim zdaniem to w końcu nastąpi. To będzie najbardziej zyskowna spółka 2016.

  Wierzę,że ten rok będzie dla nas idealny.

  Pozdrawiam cierpliwych :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Chodzi oczywiście o Genrg :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Biomax na minimach, pytanie czy się jeszcze podniesie,
  na horyzoncie wprowadzenie do obrotu akcje serii G i H
  pytanie, co dalej???

  OdpowiedzUsuń
 13. COAL ENERGY gdzie mamy ostatni pkt formacji ODROCONEJ GLOWY Z RAMIONAMI, która to zwiastuje koniec trendu spadkowego. Cena zakupu 0,53 zł, opór 0,55 zł POLECAM NA ROK 2016 zresztą sami spójrzcie na wykres.

  OdpowiedzUsuń
 14. polecam spółkę Infra - mało akcji, duży potencjał wzrostów

  OdpowiedzUsuń
 15. Boruta Zachem coraz lepiej wygląda w piątek ładne zbieranie akcji na poziomie 0,23pln przy wolumenie sięgającym 1150tys papierka zapowiada się silny ruch w górę po informacji o podwyższeniu kapitału i objęcia emisji w całości przez głównego akcjonariusza spółki...Czekamy za kolejnymi ciekawymi informacjami ze spółki gdyż marzec zbliża się dużymi krokami:)Ten tydzień zapowiada się emocjonująco na spółce gdyż na wykresie dziennym na oscylatorach sts,rsi macd pojawił się mocny sygnał zakupu.

  OdpowiedzUsuń
 16. Z polecanych na najbliższy okres - a sytuacja na giełdzie słaba ale patrząc naprzód może to być okazja do tanich zakupów:
  GNG G-ENERGY 0,07-0,08 dobra cena, nominał 0,10 zł, perspektywa 14-16 groszy w zasięgu
  MNX MINOX 5-7 groszy dobra cena, nominał 0,10 a perspektywa jak w GNG
  UTD UNITED 0,38-0,43 bardzo dobra cena, nominał 2,00, wygląda na zbieranie akcji przy tych kursach
  01C 01CYBATON kurs 9-11 groszy, nominał 0,15, są perspektywy rozwoju
  BIM BIOMAX kurs 5 groszy można nazwać okazją

  Porażką okazały się
  IVT Inventi
  AOS Advanced Ocular Sciences
  U obu nawet uśrednianie nie pomogło, obnniżają nominał z 10,00 na 0,20 i dodruk akcji
  Tutaj strat się nie odrobi chociaż osobiście nie sprzedaję bo będą jeszcze podbitki


  Bezpieczna przystań uważam
  VTG VANTAGE po 2,30-2,60 gdzie wartość księgowa 5-6 zł
  AWB AWBUD to samo, brałbym do 3,00
  KBD KB DOM po 2,50-3,00 tutaj wartość księgowa to chyba 12 zł czy 14
  BBD BBI DEVELOPMENT okolice 80 gr to okazja, nominał 2,00 a za 1-2 lata będzie przebity
  Banki po przecenach
  KGHM obserwować, może podatek miedziowy zniosą

  Oczekiwanie
  MSX nie ma większych wolumenów
  POL Polymetal (Mewa) może coś się urodzi
  CLO Colomedica, po odwieszeniu może być jazda
  SHG Starhedge, liczę że coś wykombinują w połączeniu z GNG


  Podsumowując, jeśli wykluczyć jakiś duży krach światowy czy wojnę, to jak popłyną lepsze sygnały i zrobią się lepsze nastroje to rynek szybko odreaguje. Tak że spółeczki - po odrzuceniu totalnych śmieci - jak kosztują połowę tego co było kilka miesięcy temu, to powrócą a nawet przebiją poprzednie kursy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nominał 01cyberaton to 0,40 a nie 0,15

   Usuń
 17. Dokładnie 01Cybaton nominał to 0,40pln za papier.Moim zdaniem papier jest niedowartościowany przez rynek i należy mu się silne odreagowanie spadków...Obecna wycena waloru jest na poziomie 0,10-0,11pln co daje nam 2,00-2,20pln za papier przed splitem.Spółka pokazała nam nie raz że potrafi solidnie odbić od dna dając konkretną stopę zwrotu z inwestycji.

  OdpowiedzUsuń
 18. Autorze co myślisz o spółkach Mariusza Petrowicza w piątek mieliśmy konkretny wzrost sięgający 19% na papierach spółki Atlantis przy wolumenie ponad 550tys rósł również Fon który zakończył dzień ze wzrostem 15% przy wolumenie 230tys.Ostatnio takie obroty na Atlantisie były w październiku 2015r wtedy papier doszedł do poziomu 0,84pln...Myślę że są ku temu przesłanki aby papier przebił ten poziom tym bardziej że w piątek papier rósł przy dużych obrotach jak na tą spółkę i zakończył sesje na poziomie 0,62pln..

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.