Polecam

czwartek, 14 kwietnia 2016

Advanced Ocular Sciences SA - trzeba przemyśleć co sprawi tania emisja akcji
Tutaj cena była okazją, bo nominał był dużo powyżej, jednak od pewnego czasu spółka dąży do dużych ilości tanich akcji, zmienił się też nominał, przez to emisyjne. Także wszystko jest niestałe jak to nie tylko na akcjach , ale i w życiu. Dlatego też każdy z nas powinien uczyć się zauważać , że spółki są jakby żywe, bo kieruje nimi człowiek, istota omylna, zmienna, bardzo różna. Żadne prognozy, analizy nigdy nie są stałe, pewne, nawet Słońce może kiedyś przestać świecić, choć dziś uznajemy je za pewnik, że będziemy mieli je codzienne. Także to co było 2 lata temu nie musi mieć przełożenia na dziś czy patrząc w przyszłość.

Cena emisyjna 10 gr i masa akcji B oraz C, jest sporym zagrożeniem dla ceny akcji. 

Niech każdy przemyśli sam


http://www.bankier.pl/static/att/ebi/2016-03/0000077968_20160311_145342_0000091737.pdf

Ogólnie spółka jest nadal dobra,przyszłościowa, ba ona może być prześwietna nawet mimo tych zmian z ilościami akcji, ale one muszą się ugruntować. Jeśli nowe , tanie akcje wejdą to możliwe jest szukanie nawet 10 gr czy niżej i dopiero później zdrowa spółka może pokonywać kolejne poziomy w górę. Ta ma na pewno perspektywy. Nie zawsze kurs spada po emisji, no , ale jak pomyślimy o takiej ilości akcji po 10 gr, przy obecnym kursie powyżej 1,5 zł to na zdrowy rozum jest spore ryzyko, że jakaś choćby część zostanie rzucona z zyskiem.

Nie zawsze też to jak perspektywiczna i zdrowa jest spółka ma decydujący wpływ na kurs. Bo jak są spore i tanie emisje, to spółka może mieć nawet zyski, super działać, ale akcjonariusze mogą spadać z ceną.

Póki nie ma tych akcji jest ok, ale jak wejdą może być mniej ok

BLOG JEST MODEROWANY.CZYTELNIKU DECYDUJESZ SAMODZIELNIE.INWESTUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.MOJE PRZEMYŚLENIA NIE STANOWIĄ REKOMENDACJI,SĄ SPOJRZENIEM JEDNEGO Z MILIONÓW GRACZY.TYLKO NIEKTÓRE Z WYBRANYCH SPÓŁEK POSIADAM.NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW.O SWOICH PORTFELACH DECYDUJECIE SAMI I JA NIC NIE GWARANTUJĘ.ZAWSZE MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ SYTUACJE,PO KTÓRYCH TRZEBA ZMIENIAĆ PLAN.ZAWSZE JEST RYZYKO STRAT.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.