Polecam

czwartek, 5 maja 2016

Pytania mądre poproszę

Będę odpisywał to co myślę, krótko i na temat, ale nie frustratom, którzy stracili i płaczą


BLOG JEST MODEROWANY.CZYTELNIKU DECYDUJESZ SAMODZIELNIE.INWESTUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.MOJE PRZEMYŚLENIA NIE STANOWIĄ REKOMENDACJI,SĄ SPOJRZENIEM JEDNEGO Z MILIONÓW GRACZY.TYLKO NIEKTÓRE Z WYBRANYCH SPÓŁEK POSIADAM.NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYNIKI INWESTYCYJNE CZYTELNIKÓW.O SWOICH PORTFELACH DECYDUJECIE SAMI I JA NIC NIE GWARANTUJĘ.ZAWSZE MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ SYTUACJE,PO KTÓRYCH TRZEBA ZMIENIAĆ PLAN.ZAWSZE JEST RYZYKO STRAT.

32 komentarze:

 1. Co autor myśli o Borucie ? Cały czas wychodzą nowe informacje, a brak jakiegokolwiek wpływu na cenę akcji. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. akcje serii B po 20 gr trzymają kurs

   Usuń
  2. Twoim zdaniem dopiero jak zacznie działąć ich nowa inwestycja coś się zmieni?
   Patrząc się na wykres to ostatnio coś drgnęło ..
   PS
   Emisja B była po 10 groszy, jak widzę - masz na myśli to, że "uśredniła kurs"?

   Usuń
  3. 10 gr to nominał, liczy się emisyjna 20 gr. Jeśli ktoś ma sporo akcji po 20 gr to wszystko wyżej daje mu zysk i to nie przyciąga innych dużych inwestorów, bo nie każdy chce kupować drożej, narażając się na ryzyko, że ten który miał sporo i taniej będzie realizował na nim zysk.

   Usuń
 2. Witam autora!
  Mam pytanie o Genrg. W tym roku poszły dobre dla mnie infa i jest szansa na rozwój i zyski.
  Obecnie kurs 0,12, ciągle nie dopuszczono nowych akcji...
  Jak autorze widzisz w tym roku szansę na tej spółce?

  A drugie pytanie właśnie o Starhedge, które ma Genrg.
  Zrobiono tutaj z 0,40- 1,40 aby znowu spaść na niskich obrotach do 0,65...
  Widzisz tutaj przekroczenie bariery 3 zł w tym roku?

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. obie dadzą zarobić lecz większy potencjał starhedge

   Usuń
 3. Witam Autora
  Mam pytanie do autor sądzi o spółce O1 cyberaton , czy jest szansa na odbicie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tylko cierpliwość według mnie

   Usuń
 4. Które tanie akcje możesz polecić na inwestycje 2 letnią?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój typ to United ale sam decyduj

   Usuń
  2. zostały im niecałe dwa lata na skup. 7,5 mln to więcej niż teraz kapitalizacja http://www.bankier.pl/wiadomosc/NWZ-United-zdecydowalo-o-skupie-akcji-wlasnych-za-nie-wiecej-niz-7-5-mln-zl-3319925.html

   Usuń
 5. Witam.
  Europejski Fundusz Energii - duża umowa z Praktikerem, dobre informacje i ... nic.
  Spółka dla tych, co myślą długoterminowo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cierpliwość. Albo ją mamy albo idziemy gdzie indziej, bo skąd my możemy wiedzieć kiedy duzi ruszą . Czy za 2 dni czy za rok czy trzy lata. Nie ma odpowiedzi na pytanie, kiedy urośnie. Urośnie walor gdy duzi gracze na nim zechcą aby urósł , bo muszą zacząć kupować. To, że coś nie rośnie nie oznacza, że jest złe, często odwrotnie, przecież wyczekiwanie jest metodą na zabieranie akcji niecierpliwym, czy zmuszonym sprzedać ze stratą

   Usuń
  2. Dobrze napisane ...
   Ja myślę długofalowo - nie interesują mnie "szybkie strzały".
   Dzięuję

   Usuń
 6. Witam
  Plaza Center - cos sie ruszylo. Czekamy na raport, na jeden dzien spolka byla zawieszona za brak raportu ale juz jest ok. Wzrost w ostatnich dniach ponad 100%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu też jest wielka ilość akcji, które weszły, ich cena może blokować kurs. Tak jak na Minoxie i tu zduszono potencjał wzrostu wielką emisją według mnie. Teraz był wzrost bo walor był mega zdołowany , lecz obecna cena czy 24 gr które mieliśmy niedawno może być już oporem. Nie zdziwi mnie stanie na 20 gr, ale wszystko możliwe

   Usuń
 7. Autorze mam jeszcze jedno pytanie odnośnie spółki MINOX walor od 2,5 roku utrzymuje się na poziomie 7,8 gr . Co autor myśli o tej spółce ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Było nawet 5 gr, spółka dobra ale psują ją emisjami. Dobra spółka , która traci potencjał wzrostu poprzez te nowe dziesiątki milionów akcji po 10 gr. D było ponad 180 mln sztuk i to tak udusiło kurs, on by spokojnie wyszedł wyżej , ale teraz znów seria E i to jest prawie 100 mln sztuk. Także znów 10 gr może być zaporą, dalej ,magnesem ściągającym kurs w dół jakby 10 przekroczyło.

   Ze świetnej spółki kiedyś, która miała ogromny potencjał wzrostu kursu , teraz jest świetna spółka z mizernym potencjałem, bo przez emisje to cholera wie kiedy na stałe wyjdzie powyżej 10 gr. Tak bywa, my nie robimy emisji, nie nasza wina, ale warto reagować. Ja osobiście widząc tę serię E zostawiłbym ten walor.

   Mając około 280 mln akcji po 10 gr można tak tkwić jeszcze 5 lat. Z drugiej strony moga podciągnąć i na 20 gr, lub dusić do 5 od nowa. Minox stracił potencjał na kursie i nieważne, że to zdrowa , dobra spółka, my musimy szukać potencjału w kursie , to czym spółka się zajmuje nie jest ważne, jak są takie tony taniego papieru.

   Ale to moje zdanie. Ja z Minoxem dałem sobie spokój, narobią akcji po 10 i na 11 -12 już mają zysk. Część będą realizować i kurs będzie spadał. Tak to widzę.

   Usuń
 8. Może coś o Petrolu autorze:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niskie ceny i wiara z cierpliwością :)

   Usuń
 9. A co autor powie nt spółki JSW? w ostatnim czasie sporo urosła, ale jej zasięg moim zdaniem jest dużo wyższy niż obecne 20 zł. Spadała ze 136 zł, ma co odrabiać.Aktualnie w spółce wiele teraz dzieje się, czy to dobry czas na inwestcyję ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak samo może rosnąć jak i spadać , nie wiem. Na dłużej raczej powinno być ok, ale jeśli się skorzysta z dołków gdyby spadło. Sam decyduj. Lepszy czas był korzystając z 10 zł czy to uśredniając czy wchodząc, ja się JSW już nie interesuję.

   Usuń
 10. witam a co autor sadzi o jantar dzieki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem duża okazja wystarczy spojrzeć na nominał

   Usuń
 11. a czym sie autor interesuje tak naprawde na powaznie?

  OdpowiedzUsuń
 12. Autorze co sądzisz o Broadgate? :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też ją obserwuję . Niski nominał i trzeba uważać na tanie emisje , ale jak ich nie będzie to powinno być wyżej

   Usuń
 13. Autorze dobrze kombinowałem z Milkpolem ten kto wytrzymał zarobił konkret kaskę....Można było się obkupić po 0,16-0,20pln a sprzedać w okolicach 0,50pln....Teraz obstawiam 01Cybaton ,Biomass Energy tam widzę duży potencjał wzrostu....Obecne poziomy dla tych spółek są śmieszne....Co myślisz autorze?

  OdpowiedzUsuń
 14. Witam Autora.
  Jak zwykle o swoim typie napiszę czyli o Lauren Peso.
  Mamy tu drugą falę wzrostów. Ostatnio rozmawialiśmy o spółce przy poziomach 10 gr teraz jest 20 ale wygląda, że to nie koniec.
  Ewidentnie papier jest podbierany. Nie ma na razie informacji o zaangażowaniu. Jak się pojawi to będzie duży bodziec do kolejnego mocnego odbicia.
  Spółka składa duże projekty na dotacje. Z tamtego roku częściowo już rozliczony na 3,5 mln i teraz dwa nowe w sumie za 3 mln. zł.

  Zyski rosną regularnie już trzeci rok z rzędu.

  Wejście na rynek zagraniczny - Niemcy, Ukraina, Czechy.

  Jak teraz Autor ocenia sytuację na Lauren Peso?

  OdpowiedzUsuń
 15. a co autor mysli o pik i remedis

  OdpowiedzUsuń
 16. A co autor sądzi o boruta zachem - czy to czysta spekulacja czy planowany rozwój firmy

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.